Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

My bierzemy konkordatowy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 30, 31, 32  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alfaromeo
kandydat
kandydat


Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 83

PostWysłany: Sro 27 Cze 2012, 15:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale jestem głupia.
Na stronie USC znalazłam taki wpis:
Osoby planujące zawrzeć związek małżeński tzw. ślub konkordatowy winny wystąpić o wydanie następującego dokumentu: Zaświadczenie stwierdzające brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa.
Wniosek o wydanie takiego zaświadczenia składają osoby zamierzające zawrzeć związek małżeński (nupturienci) w urzędzie stanu cywilnego miejsca stałego zameldowania kobiety lub mężczyzny, w przypadku gdy zainteresowani są zameldowani w dwóch różnych miejscowościach należy wybrać jeden z usc, który wyda stosowne zaświadczenie.

Zaświadczenie jest ważne trzy miesiące od dnia wydania. Opłatę skarbową wnosi się wraz z wnioskiem. Wpłaty należy dokonać na konto tego urzędu w którym będzie sporządzony akt małżeństwa (miejsca zwarcia małżeństwa).

To chyba wszystko jasne?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pralinka
guru
guru


Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 4442
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 27 Cze 2012, 15:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jestem tam coś o odpisach aktu urodzenia?
_________________
Ślub cywilny, to aż cywilny, a nie tylko cywilny.



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alfaromeo
kandydat
kandydat


Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 83

PostWysłany: Sro 27 Cze 2012, 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No własnie niby jest napisane, ze oboje musimy mieć, ale tak logicznie, czy ja mój odpis dostanę z powrotem czy zostanie on w USC gdzie się zgłoszę? Bo jeśli tam zostaje, to też go nie będę miała przy sobie.

Z tego co mówiła Pani przez telefon, my do tego poznania wcale się nie zgłaszamy, a Poznań wystawia akt małżeństwa na podstawie tego co dostanie od księdza (jednocześnie tego co wcześniej wystawią nam w Łodzi na podstawie mojego aktu i aktu mojego A. który jest "w bazie").
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marlenqa
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 623

PostWysłany: Pią 29 Cze 2012, 10:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to chyba jest tak,że odpisy bierze się z miasta w którym się urodziło i co za tym idzie z urzedu w tym mieście, następnie idzie się z tymi odpisami do usc w mieście w którym jest zamledowany jeden z małżonków. tam dostaje się zaświadczenie o braku przeciwskazań czy jak to sie nazywa i zostawia się odpisy aktow urodzenia w dokumentacji. nastepnie idzie się z zaświadczeniem o braku przeciwskazań do księdza i już po ślubie ksiądz sam przesyla do tego urzędu gdzie było wydawane zaświadczenie o braku przeciwskazań dokumenty do sporządzenia aktu malżeństwa. akt mażłżństwa odbiera się w tym urzedzie gdzie załatwiało się formalności do ślubu- nie wiem czy jest możliwość przeslania do innego urzędu czy poczta. może są jakieś przeisy szczegółowe pozwalające na załatwianie jakoś inaczej tego wszystkiego
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marlenqa
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 623

PostWysłany: Sro 4 Lip 2012, 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i już wiem, że opłatę 84 zł trzeba wnieść na urząd właściwy do gminy miejscowości w której bierze się ślub i w tym urzędzie odbiera się akt małżeństwa:)
ja zrobiłam źle- opłaciłam na urząd tam gdzie załatwialiśmy formalności, coś nie tak doczytałam
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
UrszulaB.
kandydat
kandydat


Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 22

PostWysłany: Sro 14 Maj 2014, 7:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My też bierzemy ślub konkordatowy. Jak przysięgać - to na całość i do grobowej deski. Wygodniej jest też połączyć w jedną ceremonię dwa wątki - cywilny i kościelny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Sro 14 Maj 2014, 7:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My także. 2in1 Very Happy
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Angela27.06.2015
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Gru 2013
Posty: 271
Skąd: podkarpacie

PostWysłany: Sro 14 Maj 2014, 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie dzielenie ślubów osobno: na ślub cywilny i ślub kościelny to beznadziejny pomysł a i wydawanie niepotrzebnych kosztów tj. przy ślubie cywilnym kwiaty, sukienka, fryzura itp... Później przy kościelnym takie same koszty.
Moim zdaniem jak brać ślub to brać obydwa śluby w tym samym czasie. Nie rozumiem ludzi, którzy najpierw biorą ślub cywilny, po kilku miesiącach kościelny. Ale szanuję ich decyzję.
U nas będzie ślub konkordatowy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
domcia192
guru
guru


Dołączył: 02 Sie 2013
Posty: 2116
Skąd: Stalowa Wola

PostWysłany: Sro 14 Maj 2014, 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My też konkordat, po co dzielić. W rodzinie mam przypadki że dzielą tylko ci co majątek przejmują albo dziecko w drodze mają. Kiedyś może tak, ale teraz wydaje myślę że raz a dobrze. Ale to moje zdanie.
_________________
Jesteśmy parą od 22.04.2007r. ;** <3
Zaręczeni od 14 grudnia 2012r. ;*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bazyli
bywalec
bywalec


Dołączył: 24 Gru 2013
Posty: 102

PostWysłany: Pon 30 Cze 2014, 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przed ołtarzem, nie wstydzimy się tego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 30, 31, 32  Następny
Strona 31 z 32

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group