Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

My bierzemy konkordatowy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 29, 30, 31, 32  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Wto 19 Cze 2012, 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zależy jak trafisz.. Raz nie będzie nikogo w USC, a innym razem kolejka..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 19 Cze 2012, 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Majkon27 napisał:
Czy ktos orientuje sie ile czasu trzeba zarezerwowac na zalatwienie dokumentow z USC, ktore trzeba doniesc do kosciola pytajnik
I jezeli pochodzimy z dwoch roznych miejscowosci w ktorym urzedzie to powinnismy zalatwiac??


Zależy od urzędu - my załatwialiśmy wszystko w 5 minut. Ale też nie było ludzi przed nami. Ogólnie najlepiej iść zaraz po otwarciu.

USC nie ma znaczenia, tylko musicie donieść odpisy aktów urodzenia. Jeśli załatwiacie w Twoim, to narzeczona musi donieść odpis, Ty powinieneś mieć na miejscu, natomiast jeśli w jej, to odwrotnie. Najlepiej zadzwońcie i się dokładnie dopytajcie, żebyście dwa razy nie biegali.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Majkon27
bywalec
bywalec


Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 195
Skąd: Wszedzie tam gdzie zlo i wystepek..

PostWysłany: Pią 22 Cze 2012, 8:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asik napisał:
Majkon27 napisał:
Czy ktos orientuje sie ile czasu trzeba zarezerwowac na zalatwienie dokumentow z USC, ktore trzeba doniesc do kosciola pytajnik
I jezeli pochodzimy z dwoch roznych miejscowosci w ktorym urzedzie to powinnismy zalatwiac??


Zależy od urzędu - my załatwialiśmy wszystko w 5 minut. Ale też nie było ludzi przed nami. Ogólnie najlepiej iść zaraz po otwarciu.

USC nie ma znaczenia, tylko musicie donieść odpisy aktów urodzenia. Jeśli załatwiacie w Twoim, to narzeczona musi donieść odpis, Ty powinieneś mieć na miejscu, natomiast jeśli w jej, to odwrotnie. Najlepiej zadzwońcie i się dokładnie dopytajcie, żebyście dwa razy nie biegali.


Dzieki Smile
_________________


ADMINISTRATOR Wink

Tylko ten, kto ryzykuje, że posunie się w życiu za daleko, ma szansę przekonać się, jak daleko potrafi zajść
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alfaromeo
kandydat
kandydat


Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 83

PostWysłany: Sro 27 Cze 2012, 14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy jeśli będziemy brać ślub w kościele który należy administracyjnie do USC w mieście X, w którym żadne z nas nie jest zameldowane, mamy po zaświadczenie udać się do tego USC czy do USC któregoś z nas?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pralinka
guru
guru


Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 4442
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 27 Cze 2012, 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alfaromeo napisał:
Czy jeśli będziemy brać ślub w kościele który należy administracyjnie do USC w mieście X, w którym żadne z nas nie jest zameldowane, mamy po zaświadczenie udać się do tego USC czy do USC któregoś z nas?


Musicie iść do USC w którym byliście rejestrowali po urodzeniu. Chyba że jesteście z Warszawy. Wtedy do pierwszego lepszego i piszecie podanie o wprowadzenie aktów do systemu. Po ok. tygodniu akty są już w systemie.
_________________
Ślub cywilny, to aż cywilny, a nie tylko cywilny.



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Vampi
gaduła
gaduła


Dołączył: 15 Cze 2012
Posty: 309
Skąd: Już niedługo Modlnica :)

PostWysłany: Sro 27 Cze 2012, 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja mam chyba najmniej biegania, bo u mnie jest wszystko w Urzędzie Miasta uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alfaromeo
kandydat
kandydat


Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 83

PostWysłany: Sro 27 Cze 2012, 15:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli nie ma znaczenia, ze ślub będzie w Poznaniu, a jedno z nas urodziło się w Łodzi, drugie w Szczecinie? Wystarczy, że pójdziemy do USC w Łodzi/Szczecinie? Wiem już, że ta druga osoba, dla której to obcy urząd musi mieć odpis aktu urodzenia.

A co z opłatą za akty ślubu? To chyba musiałby być zapłacone na rzecz USC w Poznaniu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pralinka
guru
guru


Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 4442
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 27 Cze 2012, 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akty bierzecie z urzędów gdzie byliście rejestrowani, a resztę załatwiacie i płacicie w Poznaniu czyli 84 zł. Za jeden odpis aktu urodzenia płaci się 22 zł
_________________
Ślub cywilny, to aż cywilny, a nie tylko cywilny.



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alfaromeo
kandydat
kandydat


Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 83

PostWysłany: Sro 27 Cze 2012, 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tłumaczy mi to 5 osoba, a ja nadal nie rozumiem.

Chyba w życiu nie ogarnę tych okołoślubnych tematów!

Jak mój A. zadzwonił do siebie do Łodzi, to mu pani powiedziała, że możemy przyjść do łódzkiego USC z moim aktem urodzenia, jego nie trzeba bo się tam urodził. A opłatę zrobić na rzecz USC w Poznaniu.

Koleżanki mi z kolei mówiły tak jak Ty piszesz...

Chodzi mi o te zaświadczenia, które stwierdzają brak przeszkód, które się daje księdzu... Na tej podstawie potem wystawiane są akty małżeństwa tak?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pralinka
guru
guru


Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 4442
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 27 Cze 2012, 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem jak wygląda to od strony USC, a jak od strony kościoła to już nie mam pojęcia. Ksiądz będzie musiał przesłać jakąś informację ( nie wiem jak to dokładnie wygląda, ale USC musi wiedzieć o ślubie żeby małżeństwo było małżeństwem w świetle prawa) o ślubie do USC zapewne tego w Poznaniu. Skąd bierzesz wziąć w takim wypadku zaświadczenie o braku przeciwwskazań i czy dostarczyć je do USC czy do księdza to nie mam pojęcie. Dziewczyny po konkordatowych będą wiedzieć. Wydaje mi się tylko, że USC z którego dostaniecie akt ślubu musi mieć Wasze akty urodzenia na dowód Waszego istnienia.
_________________
Ślub cywilny, to aż cywilny, a nie tylko cywilny.



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 29, 30, 31, 32  Następny
Strona 30 z 32

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group