Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Proszę o rady !!!!! -przesąd dotyczący otrzymanych obrączek
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
angel
kandydat
kandydat


Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 28
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto 15 Mar 2011, 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

swoją drogą przetapianie obrączek rodzinnych to piękny zwyczaj
_________________
Angel
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
owiraptorek
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 569
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 15 Mar 2011, 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My tak chcielismy zrobic, ale jubiler nam powiedzial, ze to zloto, ktore przekazemy, to niekoniecznie bedzie tym zlotem, ktore otrzymamy... Takze zrezygnowalismy z tego pomyslu.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Wto 15 Mar 2011, 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marzena napisał:
Betty, ja wybrałam sierpień nie z powodu przesądów, ale dlatego, że na uczelni, na której studiuję, sesja kończy się w lipcu, więc chciałam dać sobie czas, żeby móc się spokojnie przygotować do ślubu i wesela Very Happy Nie chciałam w ogóle brać ślubu w ciągu roku akademickiego, bo mam wiele koleżanek, które się na to zdecydowały i wiem, jaki miały sajgon... A już broń Boże, brać ślub w czasie sesji - to w ogóle są kamikadze... A że mojemu narzeczonemu miesiąc nie robi różnicy, to sierpień jest dla nas najbardziej optymalny. A przesądy? Heh, znam parę, która też pobrała się w sierpniu i, szczerze powiedziawszy, nie jest zbyt szczęśliwa...


Podobnie jak my - każdy się śmieje, jak na pytanie 'dlaczego taka data' odpowiadamy, że to po sesji, a przed sesją poprawkową.. Po prostu ten termin był optymalny - prawie 3 tygodnie po sesji, spokojnie można pojechać w podróż poślubną (a akurat wypadło nam tak, że wylatujemy dopiero w piątek, czyli prawie tydzień po ślubie) a po powrocie zabrać się za naukę do sesji poprawkowej;p
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monik@
bywalec
bywalec


Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 159
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro 23 Mar 2011, 18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

angel napisał:
przesądy , przesądy jak ktoś bierze ślub w Kościele to jak może wierzyć w przesądy,
dla tych co biorą ślub w Kościele - obrączki ksiądz święci, dlatego nic złego się nie stanie, sami odpowiadacie za swoją miłość uśmiech

zgadzam się z tym, w przesądy wierzą ludzie nie wierzący w Boga
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lidka1986
gaduła
gaduła


Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 325
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Czw 31 Mar 2011, 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mysle ze przesady to faktycznie brednie. kiedyś myslałam że coś w tym jest ale terazjuż tak nie uważam. Tak samo jak przed ślubem nie powinno przymierzac się sukni slubnej- a przymiarki to co???może ten przesąd dotyczył sytuacji gdzie nie można przymierzac ot tak sobie bez przymiarki i poza dniem slubu, ale ogólnie że nie mozna przymierzac sukni..... Pan młody nie powinien widzieć panny młodej przed ślubem- a i tak widzi, ponieważ przyjeżdza po nią do domu......BREDNIE!wykrzyknikwykrzyknikwykrzyknik

naprawdę na twoim miejscu nie przejmowałaym sie niczym i cieszy ła się że masz złoto (mamy i babci) do którego zawsze będziesz miała sentyment:)uśmiechuśmiechuśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ART. DECO JUBILER
gaduła
gaduła


Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 352

PostWysłany: Nie 24 Kwi 2011, 9:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym wątku zostały wymienione już chyba niemal wszystkie możliwe przesądy. Uważam,że powinniśmy od nich stronić bo mogą nam tylko zaszkodzić niż pomóc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strona 7 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group