Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Godzina ślubu...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 95, 96, 97 ... 106, 107, 108  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SlubNaCyprze_net
kandydat
kandydat


Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 21

PostWysłany: Wto 30 Kwi 2013, 9:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agattt napisał:
Sklep-Jubilerski napisał:

A co stoi na przeszkodzie, by zmienić godzinę ślubu na 16:30? Ciągle jestem zdania, że nie ma co pchać się przed nabożeństwa. Kilkadziesiąt ślubów w roli obsługi przy ołtarzu mam za sobą i wiem, do czego babcie są zdolne.
A skąd pomysł, że można sobie ot tak zmienić godzinę ślubu? W mojej parafii śluby są co godzinę: 14, 15, 16 i ostatni o 17. O 18 jest msza wieczorna.


Nie każda parafia narzuca pełną godzinę ślubu. W końcu to Młoda Para wybiera czas termin. Oczywiście, jak jest kilka ślubów jednego dnia, to nie ma co wybrzydzać i trzeba się dostosować, ale w miesiącach mniej obleganych, jak maj... Kwestia dogadania się z ks. W końcu co Mu robi te 30 minut?pytajnik
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SlubNaCyprze_net
kandydat
kandydat


Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 21

PostWysłany: Wto 30 Kwi 2013, 9:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zapominajmy też, iż Kościół po ślubie powinien być posprzątany. Przeniesienie klęczników, krzesełek dla Państwa Młodych, Świadków. Często trzeba usunąć dekoracje, kwiaty z ławek, itp. Na to też trzeba mieć czas. Szczególnie, gdy po mszy od razu jest nabożeństwo... ksiądz musi się przebrać, przygotować monstrancję do majowego/czerwcowego... mruga

Agatt, parafie są naprawdę różne uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oldziiaa
guru
guru


Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 3655
Skąd: W-wa

PostWysłany: Sro 25 Wrz 2013, 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po zastanowieniu, wybraliśmy godzinę 16. Uważam, że będzie idealna, nie trzeba będzie się nie wiadomo jak spieszyć, przed 19 powinniśmy być już na sali, więc ludzie z głodu nie poumierają oczko
Była opcja na 17, ciekawe czy ktoś się na nią skusi. Bliżej wakacji odwiedzę kilka ślubów w mojej parafii, zobaczę jaki ksiądz prowadzi, jak to robi i jak długo. A wtedy nic nas nie zaskoczy lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sro 25 Wrz 2013, 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wow a my na 12 uśmiech znając życie to będę latała bojąc się że z czymś nie zdążę oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Sro 25 Wrz 2013, 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwotnie zarezerwowalismy godzinę 17, ale kiedy zrezygnowaliśmy z typowych poprawin zmieniliśmy ją na 16. I uważam, że to najbardziej optymalna dla nas pora. W moich okolicach śluby rozpoczynają się od 15 uśmiech


Jejku 12 szok Raz byłam na tak wczesnym ślubie, na Śląsku, tyle że o 13 uśmiech Współczuję parom, które muszą się wyrobić na taką godzinę.... O której trzeba wstać, żeby być w kościele w samo południe? Shocked Ale z punktu widzenia gościa muszę przyznać, że takie długie wesele przy dobrej orkiestrze, no i jedzeniu Very Happy to bajka uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Sro 25 Wrz 2013, 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nasz ślub był o 16.00 i to była chyba najlepsza z możliwych opcji, nie za wcześnie, nie za późno. Nie musiałam zrywać się z łóżka bladym świtem, na wszystko był czas, nawet na chwilę relaksu. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pervinka
kandydat
kandydat


Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 27
Skąd: Ełk

PostWysłany: Sro 25 Wrz 2013, 23:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie też plany na 17, choć zastanawiam się ciągle nad zmianą na 16, żeby nie wpaść na wieczorną Mszę na 18 Sad
A stąd trochę późniejsza godzina, bo chciałabym dać wszystkim gościom jak najwięcej czasu na dojazd (niektórzy będą mieli ponad 500km do przejechania), żeby nie robić sobie problemu z noclegiem z piątku na sobotę, a wyobrażam sobie, że chętnych by się znalazło...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Czw 26 Wrz 2013, 6:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i to jest ten plus że się będziemy dłużej bawić uśmiech gorzej z tymi przygotowaniami ale w tym też damy sobie radę uśmiech
a goście będą w 3/4miejscowi a reszta przyjedzie w piątek już język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Czw 26 Wrz 2013, 10:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasia_90 napisał:
no i to jest ten plus że się będziemy dłużej bawić uśmiech

Z tym akurat bym się nie zgodziła. Goście też będą musieli wstac wcześnie, żeby do fryzjera isc, dojechac na ślub itp. O 14 będzie po obiedzie, goście zaczną pic. Myślisz, że długo tak się da? Oczepiny tradycyjnie o północy? Moim zdaniem sporo gości może nie dotrwac.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Noir
maniak
maniak


Dołączył: 03 Lis 2012
Posty: 1669

PostWysłany: Czw 26 Wrz 2013, 10:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pervinka napisał:
U mnie też plany na 17, choć zastanawiam się ciągle nad zmianą na 16, żeby nie wpaść na wieczorną Mszę na 18 Sad
A stąd trochę późniejsza godzina, bo chciałabym dać wszystkim gościom jak najwięcej czasu na dojazd (niektórzy będą mieli ponad 500km do przejechania), żeby nie robić sobie problemu z noclegiem z piątku na sobotę, a wyobrażam sobie, że chętnych by się znalazło...


Ja mialam gosci, ktorzy musieli dojechac 500km na moj slub i zarezerwowalismy im noclegi na noc wczesniej.

Nie wyobrazam sobie jakby mieli jechac 8 lub 11 godzin, w zaleznosci od srodka transportu, tego samego dnia co moj slub. A potem przebierac sie na szybko, o fryzjerze nie ma mowy zapewne. Postaw sie w sytuacji gosci...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 95, 96, 97 ... 106, 107, 108  Następny
Strona 96 z 108

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group