Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Pomoc w organizacji.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yvonne
gaduła
gaduła


Dołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 434
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Pon 12 Maj 2008, 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie widziałam zespołu jedno osobowego. jednak ja uważam co muzyka na żywo to muzyka na żywo:)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger
Jola Darska
kandydat
kandydat


Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 25
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 13 Maj 2008, 1:02    Temat postu: konsultanci ślubni Odpowiedz z cytatem

Witam,
ja myslę, że są bardzo potrzebni. Bo Polak mysli, że wszystko najlepiej zrobi sam.
Czy w XXI w. ktoś sam buduje swój dom? Jest architekt, jest firma budowlana, są architekci wnętrz itd. To oni budują dom naszych marzeń. I albo nadzorujemy budowę sami, albo mamy osobę nadzorującą całe przedsięwzięcie budowlane, która wszystko z nami konsultuje.

Proszę mi wybaczyć, ale nieliczne osoby uzdolnione plastycznie i organizacyjnie są w stanie przygotować swój własny ślub i wesele na dobrym poziomie. I może jeszcze staną przy kuchni, przygotują nam potrawy, upieką tort? Od tego są specjaliści. Już zaczęliśmy doceniać profesjonalistów. Jak to się mówi? Jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Taka prawda.

Polak lubi się bawić, dlaczego ma się bawić byle gdzie, byle jak. Mamy okno otwarte na świat, podróżujemy, obserwujemy, naśladujemy. Wzrasta poziom życia, wymagania i oczekiwania są coraz większe. To tylko kwestia czasu. Będziemy chcieli mieć wszystko przygotowane jak należy i to przez fachowców. Stanie się to obowiązującym standardem.
Na tym polega postęp. Dorośliśmy już do tego.
Pozdrawiam serdecznie - Jola D.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
becia
gaduła
gaduła


Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 352
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto 13 Maj 2008, 17:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko tylko piękne słowa. Na dobrym poziomie czyli jakie?? Specjalista czyli kto?? I co niby ma robić ten specjalista?? Sale jakie są dostępne, każdy wie, zespoły jakie są na rynku też każdy wie, itd. I choćby super specjalista zajął się organizacją mojego ślubu to cudów nie zdziała, bo wybierać będzie spośród tych samych sal i zespołów co ja wybieram.
A moim ślubem i weselem jak najbardziej zajmują sie się specjaliści. Zespół mam profesjonalny, fotografa profesjonalnego, kucharzy, obsługę, itp wszystko sami profesjonaliści.
Odnosząc się do wypowiedzi
Cytat:
Jest architekt, jest firma budowlana, są architekci wnętrz itd. To oni budują dom naszych marzeń. I albo nadzorujemy budowę sami, albo mamy osobę nadzorującą całe przedsięwzięcie budowlane, która wszystko z nami konsultuje.

Dokładnie cała organizacja wesela polega na tym, że zatrudniamy fachowców i sami nadzorujemy całe przedsięwzięcie.
Więc dokładnie tak jest, że w XXI w nikt sam swojego wesela nie robi Exclamation Exclamation Exclamation
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jola Darska
kandydat
kandydat


Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 25
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 13 Maj 2008, 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
są jeszcze innni b. ważni profesjonaliści, o których Beciu nie wspomniałaś.

Stylista potrafi najlepiej doradzić co na siebie założyć, aby wyglądać modnie i pięknie zarazem, jak zatuszować mankamenty, a podkreślić atuty. Nawet największe gwiazdy nie decydują same o swoim wyglądzie. Mają od tego zaufanych i doświadczonych ludzi, którzy w świecie mody poruszają się jak ryba w wodzie.

Wizażysta to osoba, której zadaniem jest umiejętna aranżacja twarzy, przez co trzeba rozumieć stosowanie makijażu, zabiegi pielęgnacyjne włosów, brwi, ust, oczu, uszu itd. Zwykle to określenie nie funkcjonuje samo, ale w zestawieniu ze stylizacją. Mówi się: wizażystka-stylistka. Zadaniem stylisty jest dodatkowo tworzenie wizerunku, co oznacza, że pomaga on określić, w jaki sposób dana osoba powinna się ubierać i jakie fasony ubiorów są dla niej najlepsze. Często nazwy "wizażysta" używa się na określenie tej samej profesji, co stylista.

Florysta - tworzy dekoracje roślinne, od niewielkich kompozycji do rozwiązań przestrzennych, podnoszących estetykę otoczenia; zajmuje się wizualną oprawą uroczystości i imprez oraz kompleksową dekoracją wnętrz, stosując rośliny ozdobne cięte i doniczkowe; wykorzystuje w swojej pracy zasady kompozycji plastycznej oraz wiedzę dotyczącą sposobów zagospodarowania przestrzeni oraz dekoracji wnętrz.

To jest spora grupa fachowców i większość Młodych gubi się w przygotowaniach, kogo wybrać, jaki rodzaj muzyki, jakie menu, jaki rodzaj dekoracji, bukietu, fryzury itd. Koordynator jest fachowym doradcą, on pierwszy ma kontakt z Młodymi i potrafi dobrać odpowiednich fachowców, negocjować warunki i egzekwować, jest kordynatorem i świetnym organizatorem.

Młodzi zawsze pragną pięknego ślubu i wesela, oryginalnej oprawy ślubu, który głęboko zapadnie w pamięć ich i osób zaproszonych - koordynator
ma wiedzę i wyczucie, jak zrealizować oczekiwania, podsuwa pomysły ...

Nie będę tu wymieniać zwykłych prostych rzeczy, jakich Młodzi poszukują.
Nie wspomnę też o oszczędności czasu i o tym, że mogą uczestniczyć w tych przygotowaniach.

Dalej uważam , że są potrzebni i z czasem staną się wręcz nieodzowni. Myślę, że moje wizje odbiegają od rzeczywistości na dzień dzisiejszy, ale to kwestia wiedzy i dobrego przygotowania, pewno już są jakieś kursy i szkolenia.

Becia, bo Ty pewno wiesz, czego chcesz, masz wizję swego ślubu, jesteś konkretna (wnioskuję z Twoich wypowiedzi) - sama sobie jesteś doradcą, ale takich jest mało. Poczytaj na forach, jak poruszają się Młodzi w gąszczu problemów przedślubnych, jakie mają cudaczne dylematy.

Pozdrawiam Cię sedecznie - Jola D.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
becia
gaduła
gaduła


Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 352
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto 13 Maj 2008, 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście dokładnie znam rolę specjalistów o których wspominasz, ale też nie sposób wszystkich wymieniać. Zresztą nie o to tu chodzi tylko o samą ideę.
Nie kwestionuję tego, że specjalista od organizacji ślubu jest potrzebny i oczywiście na pewno będzie coraz bardziej popularny w niedalekiej przyszłości.
Tylko, że to nie jest tak, że zajmując się samemu organizacją ślubu i wesela jesteśmy zacofane i nie idziemy z postępem. Świadomość kobiet na dzień dzisiejszy jest duża i świetnie radzą sobie z przygotowaniami i znalezieniem odpowiednich specjalistów. Oczywiście nie wszystkie, czy nie wszyscy młodzi. Ale ci, którzy sobie nie radzą, pewnie nawet nie wiedzą, że istnieje ktoś taki jak konsultant ślubny.
I nie zgadzam się z tym, że tylko nieliczne osoby potrafią przygotować swój ślub i wesele na dobrym poziomie. Trzeba wziąć też pod uwagę, że każdy ma inne wyobrażenie tego dobrego poziomu i nawet najlepszy specjalista tego nie zmieni, ponieważ każdy ślub, każde wesele mają być takie jak Młodzi sobie wymarzą. Bo ten ślub i to wesele jest dla młodych, a nie dla spełnienia ambicji konsultanta ślubnego.
Jola idee masz bardzo dobre, ale odnoszę wrażenie, że traktujesz to zbyt ambicjonalnie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jola Darska
kandydat
kandydat


Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 25
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 13 Maj 2008, 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Becia, chyba masz rację z tą ambicją.
Podoba mi się ten temat, póki co tylko podoba.
Ale ja, jak rozmawiam z Młodymi to czuję ich klimaty, naprawdę. I do tego zmierzają moje wywody.

I nie zgadzam się z tym, że tylko nieliczne osoby potrafią przygotować swój ślub i wesele na dobrym poziomie. Trzeba wziąć też pod uwagę, że każdy ma inne wyobrażenie tego dobrego poziomu i nawet najlepszy specjalista tego nie zmieni, ponieważ każdy ślub, każde wesele mają być takie jak Młodzi sobie wymarzą.
No właśnie o to mialoby chodzić, żeby konsultant "czuł bluesa" a nie podpowiadał swoje gotowe rozwiązania.
Poza tym taki konsultant musi mieć bdb. przygotowanie psychologiczne.

ci, którzy sobie nie radzą, pewnie nawet nie wiedzą, że istnieje ktoś taki jak konsultant ślubny.

Becia, tak podpowiadam na niektórych forach odn. dekoracji i muszę z goryczą stwierdzić, że oni nawet nie chcą tych porad, wszystko dobrze, jak ich pochwalisz.
Najbardziej porażają mnie sale, też o tym wspominałaś, te dekoracje i wystrój ... szkoda słów. Masz rację, gustowne kompozycje nie zmienią ich wyglądu.
Ale to się zmienia, póki co to w obrębie dużych miast, choć nietylko.

Zatem Beciu jest dużo do zdziałania na tym rynku. Najlepiej wybudować sieć domów weselnych z porządnym i gustownym zapleczem, no i pięknym otoczeniem.

Pozdrawiam jeszcze raz - Jola D.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sasetka
maniak
maniak


Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 1119
Skąd: Kielce

PostWysłany: Sro 14 Maj 2008, 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm nie wiem czy moje zdanie czasem nie będzie głupie ale wole z moim Maćkiem, mamą, siostrą i mamą Maćka organizować przygotowania. Nikt inny nie doradzi tak dobrze jak rodzina. Czasami specjalista nie doradzi jak własna matka czy siostra. Jestem staroświecka ale wspomnienie że ja się zaangożowałam w przygotowania będą wspaniałe... bo nie musiałam liczyć na organizatora slubu.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
agbar
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 743

PostWysłany: Sro 14 Maj 2008, 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę mnie drażni sformułowanie "wesele na poziomie". Becia dobrze to ujęła, że kazdy ma swój gust i czasami ludzie, wolą dekoracje zwykłej remizy niż wytworną salę, bo czują się tak swobodniej. I nie każdy musi mieć sztab "specjalistów" wokół siebie, żeby to wesele było udane. Takie stawianie sprawy jest krzywdzące dla tych dziewcząt, które będą czesane przez przyjaciółkę czy siostrę i których sukienka, może nie będzie "idealnie" pasowała do nich, ale będzie ich wymarzoną sukienką.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
becia
gaduła
gaduła


Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 352
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro 14 Maj 2008, 18:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie agbar o to chodzi. Jola troszkę za ostro podeszła do tematu.
Rozumiem Jolu, że masz swoją wizję konsultanta idealnego i bardzo dobrze. Zmierzasz do konkretnie obranego przez siebie celu i umiesz zarazić ludzi swoją pasją, a do tego masz tą wiedzę, która w zawodzie konsultanta jest potrzebna. Powiem szczerze, że dla mnie jesteś (lub będziesz) fachowcem, z którym chciałabym rozmawiać o moim ślubie czy weselu.
Niestety takich osób jest bardzo mało i jeśli rola konsultanta ślubnego ogranicza się do tego, że ja mu powiem że nie mam zespołu, a on mi przedstawi oferty trzech z którymi ma podpisane jakieś umowy to dla mnie to jest bezsensu, bo wolę sama znaleźć sobie ten zespół i mieć większy wybór niż trzy.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jola Darska
kandydat
kandydat


Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 25
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 14 Maj 2008, 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
oj, chciałabym, chciała ...
Wiesz, jak tak wizjonersko do tego podchodzę i ciut artystycznie, a tu komerchą wali ...
Wiem wiem. Zobaczymy. To takie gdybanie póki co.
Pa, JD
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group