Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Pielęgnacja twarzy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 56, 57, 58  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Uroda
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Pon 26 Sty 2009, 1:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny piszę do wszystkich z racji mojego wykształcenia:) Jestem kosmetologiem po AM i muszę powiedzieć, że jakiekolwiek problemy macie to kosmetyczka ich magicznie przez parę wizyt w salonie nie usunie.
Owszem są zabiegi, które pomagają doraźnie ,ale wszystkie wasze problemy zaczynają się wewnątrz waszego organizmu, a na zewnątrz to właśnie są tego skutki.
W ciąży to raczej zabiegi nawilżające i kojące skórę, delikatne oczyszczanie mechaniczne bez prądów, ultradźwięków, dermabrazji itp.
Solarium oczywiście odpada całkowicie.
Polecane są natomiast delikatne, relaksujące masaże na kark, nogi, delikatne peelingi ciała i zabiegi natłuszczające skórę(zapobiega rozstępom)
Trzeba natomiast uważać na olejki eteryczne i wszystkie substancję uczulające i pobudzające.
Dla wszystkich pozostałych dziewczyn polecam algi i glinki, odpowiednie nadają się zarówno do cer tłustych jak i suchych i wrażliwych.
Odradzam kwasy w natężeniu większym niż 2-4 % w tak młodym wieku, jeśli już to naprawdę proszę poszukajcie dobrej kosmetyczki, bo ja już się naoglądałam blizn po kwasach.
Przed ślubem to też nie polecam kombinowania, bo efekt może być odwrotny do zamierzonego.
Polecam natomiast oczywiście nisko tłuszczową dietę, raczej bez czekolady i ostrych rzeczy, dużo wody i soków bez cukru.
Codzienne dokładne oczyszczanie skóry i koniecznie przemywanie tonikiem. Krem odpowiedni do cery. 2 razy w tygodniu lekki peeling najlepszy delikatny, albo na bazie lekkich kwasów owocowych, maseczka nawilżająca 1-2 razy w tygodniu, dużo snu, mało papierosków i alkoholu.
Zapewniam, że po takiej 2 miesięcznej kuracji skóra wam się sama odwdzięczy bez pomocy kosmetyczki.
Jedynie oczyszczane polecam na początku zrobić w salonie i nic samemu nie wyciskać uśmiechuśmiechuśmiech
Co do makijażu, to owszem można zatuszować niedoskonałości ,ale jak jest ich zbyt wiele to wyjdzie niestety maska, która nigdy nie wygląda atrakcyjnie.
Stawiajcie na delikatne podkreślanie atutów urody i nie bójcie się kolorów. Czasy beżowo-złotych makijaży ślubnych, lub dobranych do koloru tęczówki bezpowrotnie minęłyoczko
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ladysunshine
guru
guru


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 2659

PostWysłany: Pon 26 Sty 2009, 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rewelacja. Dzięki Angel1978 za te wszystkie rady. Super. Ja już sprawdziłam za radą koleżanki peeling (raz w tygodniu mocniejszy, a raz delikatniejszy), rano i wieczorem przemywam twarz tonikiem i nakładam kremik. Rewelacja. Już teraz widać rezultaty. lol
Na ile wcześniej zalecasz powstrzymanie się od czekolady i tych innych ostrych rzeczy Question
A algi, glinki, czy maseczki nawilżające, to możesz polecić coś w mirę dobrego, a nie drogiego Question
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Pon 26 Sty 2009, 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi też się podobał post Angel1978.
świetne podpowiedzi "w pigułce".
o wielu z tych rzeczy wiedziałam ale jednak brakowało mi motywacji i konsekwentnego pilnowania zabiegów. to jest jak z regularną aktywnością fizyczną...
jednak ślub to tak ważna sprawa że obiecuję zabrać się za pielęgnację twarzy!wykrzyknik
juz zapisałam sobie najważniejsze informacje.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Pon 26 Sty 2009, 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ladysunshine-glinki są dostępne w wielu aptekach, sklepach zielarskich oraz sklepach ze zdrową żywnością i ogólnie nie są drogie (między 3-20 pln).
Zielone najsilniejsza z glinek dal cer tłustych, łojotokowych ale także jako okłady na cellulit, stłuczenia, złamania. Działa ściągająco, przeciwbakteryjnie, przyspieszam procesy gojenia stanów zapalnych.
Biała dla cer suchych, wrażliwych, podrażnionych i naczynkowych. Działa lekko ściągająco, łagodząco, kojąco i przyspiesza gojenie się ran, odżywia i wygładza
Czerwona dla skóry dojrzałej, tłustej wrażliwej, mieszanej, naczynkowej oraz z trądzikiem różowatym. Działa odżywczo, odświeżająco i wygładzająco.
Wyciąga ze skóry toksyny i łagodnie ściąga pory.
Różowa do cery delikatnej, alergicznej i skłonnej do podrażnień. Świetnie koi skórę podrażnioną
Żółta do cer dojrzałych, działa regenerująco.
Jeśli chodzi o algi to samemu nie polecam robić bo trzeba mieć trochę wprawy. Podobnie jak glinki są ich różne rodzaje.
Polecam zabiegi właśnie z alg przed wielkim wyjściem, bo nawilżają i koja skórę. Koszt to między 80-100 pln za zabieg, ale można kupić samemu całe duże opakowanie za 80 pln w hurtowni kosmetycznej i iść do kosmetyczki, która nałoży za niewielka opłatą (opakowanie starcza na około 10 zabiegów)
Co do czekolady i ostrych rzeczy to chociaż na 2miesiące przed bo organizm musi mieć czas by się oczyścić.
Powodzenia dziewczyny.
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Be@tka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 892

PostWysłany: Pon 26 Sty 2009, 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za rady uśmiech Pewnie z nich skorzystam i to nie tylko przed ślubem ale i na co dzień Very Happy
_________________

www.beatailukasz.pobieramysie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
LuterAnka
Gość





PostWysłany: Pon 26 Sty 2009, 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja dzisiaj byłam u dermatologa i dowiedziałam się, że mam cerę wrażliwą a zawsze myślałam, że tłustą i stosowałam kosmetyki do cery tłustej i trądzikowej, które w rzeczywistości jeszcze nasiliły problem. No ale pani doktor mi juz przepisała kurację i powinno być dobrze uśmiech
Powrót do góry
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Wto 27 Sty 2009, 0:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LuterAnka a co ci przepisali za kurację jak można wiedzieć?
Dermatolog dobra rzecz jak jest odpowiedni, jak są duże kłopoty z trądzikiem to lepszy jest endokrynolog.
Bardzo często cera tłusta jest wrażliwa i wymaga innej pielęgnacji antybakteryjnej i delikatnego nawilżania.
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LuterAnka
Gość





PostWysłany: Wto 27 Sty 2009, 9:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam emulsję do zmywania twarzy Cetaphil, jak muszę używać wody to tylko termalnej Iwostin lub Vichy, do tego krem nawilżający Iwostin. Mam też brać antybiotyk i probiotyk i smarować zmiany na noc żelem, ale nie umiem z recepty odczytać tych nazw. Dzisiaj wykupię receptę to będę wiedzieć oczko
Powrót do góry
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Wto 27 Sty 2009, 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

życzę powodzenia w dążeniu do ładnej cery. też miałam problemy z cerą i wiem że leczenie nie jest proste. mimo że lekarz wyjaśnił jak mam używać leków to przegięłam z nimi. leki spowodowały że tak bardzo przesuszyłam skórę że z trądzikowej zrobiła się wrażliwa i podrażniona. na szczęście mam to już za sobą.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LuterAnka
Gość





PostWysłany: Wto 27 Sty 2009, 17:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, już mam wszystkie specyfiki: Tetralysal (antybiotyk), ProbioLac (probiotyk) i Epiduo (żel).
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Uroda Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 56, 57, 58  Następny
Strona 3 z 58

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group