Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ślub Cywilny
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Pią 18 Paź 2013, 8:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Celina bardzo ładna, delikatnie zdobiona, skromna suknia uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Pią 18 Paź 2013, 11:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Celina - piękna sukienka uśmiech

Ja już byłam na ślubie, gdzie Panna Mloda wyskoczyła w wielkiej, różowej princesce Very Happy

Za to moja wychowawczyni z liceum, cywilny brała w długiej, ciągnącej się po ziemi, czerwonej sukni oczko pasowała do niej Very Happy w końcu to gotka oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lioness
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 528

PostWysłany: Pią 18 Paź 2013, 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak naprawdę niektóre kobiety mają poczucie, że na ślubie cywilnym można właśnie więcej poszaleć ze strojem niż w kościele, stąd różne kolory sukien.
Moja mama była na ślubie pewnej pani znanej z telewizji - miała czerwoną, falbaniastą księżniczkę. Były mąż tej pani też brał drugi ślub, jego narzeczona miała z kolei ZIELONĄ, falbaniastą księżniczkę.

A teraz przeginka w drugą stronę, opowiedziała znajoma, która była na tym ślubie:
pewna para miała w nosie ślub i w ogóle nie chciała go brać, ale w końcu zdecydowali się na niego, żeby móc wziąć kredyt. Rodzina i znajomi wiedzieli o tym, więc przyszli na ślub - wiadomo - ładnie ubrani, z kwiatami, itp. Tymczasem Młoda Para przyszła ubrana w jeansy i znoszone koszulki - ot tak, prosto z pracy. Podpisali papierki i poszli do domu. Goście byli w szoku.
I nie chodziło o pokazanie indywidualizmu czy nonkonformizmu. Po prostu para miała cały ślub i gości w nosie Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Pią 18 Paź 2013, 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lioness napisał:
Tak naprawdę niektóre kobiety mają poczucie, że na ślubie cywilnym można właśnie więcej poszaleć ze strojem niż w kościele, stąd różne kolory sukien.
Moja mama była na ślubie pewnej pani znanej z telewizji - miała czerwoną, falbaniastą księżniczkę. Były mąż tej pani też brał drugi ślub, jego narzeczona miała z kolei ZIELONĄ, falbaniastą księżniczkę.

A teraz przeginka w drugą stronę, opowiedziała znajoma, która była na tym ślubie:
pewna para miała w nosie ślub i w ogóle nie chciała go brać, ale w końcu zdecydowali się na niego, żeby móc wziąć kredyt. Rodzina i znajomi wiedzieli o tym, więc przyszli na ślub - wiadomo - ładnie ubrani, z kwiatami, itp. Tymczasem Młoda Para przyszła ubrana w jeansy i znoszone koszulki - ot tak, prosto z pracy. Podpisali papierki i poszli do domu. Goście byli w szoku.
I nie chodziło o pokazanie indywidualizmu czy nonkonformizmu. Po prostu para miała cały ślub i gości w nosie Rolling Eyes


A to i ja znam taką specyficzną pare - zamiast obrączek pierścionki z czaszkami. Laska w krótkiej, gotyckiej kiecce z glanami, on w jakimś znoszonym garniaku. Goście przyszli, złożyli życzenia i dali kwiaty z upominkami (koperty głównie), przy czym był zakaz dotykania i całowania PM bo ona się brzydzi kontaktu z ludzmi. Młodzi kwiaty zabrali, koperty zwineli, powiedzieli do widzenia i z rodzicami poszli na obiad, zostawiając osłupiałych gości ;]
Nie wspominając, że wśród gości był ex chłopak... Pana Młodego... Bo ten jest Bi...
Jak uslyszałam to od kuzynki, to padłam O.o
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
limone
guru
guru


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 3347

PostWysłany: Pią 18 Paź 2013, 11:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie, to ładowanie się w wielkiej różowej (jakikolwiek inny kolor) princesce do kościoła, to lekka przesada.
Dlatego ważne, aby niezależnie od miejsca ślubu, PM czuła się dobrze w tym co ma na sobie, a nie przymuszana do takiej czy innej kreacji, bo wg kogoś tam, wypada/nie wypada.

Lioness napisał:

I nie chodziło o pokazanie indywidualizmu czy nonkonformizmu. Po prostu para miała cały ślub i gości w nosie Rolling Eyes

Może nie tyle w nosie, co po prostu, nie przywiązywali do tego uwagi? Znaczy, ślub cywilny był dla nich formalnością, bez głębszych emocji.
Takie pary też są, a także takie, dla których dopiero ślub kościelny nadaje rangi wydarzeniu, jest przepełniony emocjami itp, podczas gdy cywilny traktują jako "podpisanie papierka".
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lioness
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 528

PostWysłany: Pią 18 Paź 2013, 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

limone napisał:

Lioness napisał:

I nie chodziło o pokazanie indywidualizmu czy nonkonformizmu. Po prostu para miała cały ślub i gości w nosie Rolling Eyes

Może nie tyle w nosie, co po prostu, nie przywiązywali do tego uwagi? Znaczy, ślub cywilny był dla nich formalnością, bez głębszych emocji.
Takie pary też są, a także takie, dla których dopiero ślub kościelny nadaje rangi wydarzeniu, jest przepełniony emocjami itp, podczas gdy cywilny traktują jako "podpisanie papierka".

Nie, nie, oni ślubu kościelnego tym bardziej nie chcieli. W ogóle żadnych ślubów nie uznają. Mówiąc "w nosie" miałam właśnie na myśli takie "zło konieczne", odbębnienie 15 minut w urzędzie, żeby móc dostać kredyt.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
limone
guru
guru


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 3347

PostWysłany: Pią 18 Paź 2013, 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lioness napisał:


Nie, nie, oni ślubu kościelnego tym bardziej nie chcieli. W ogóle żadnych ślubów nie uznają. Mówiąc "w nosie" miałam właśnie na myśli takie "zło konieczne", odbębnienie 15 minut w urzędzie, żeby móc dostać kredyt.

Skoro mają takie podejście, to oczekiwanie od nich jakiś uroczystych strojów, czy cokolwiek innego, to błąd gości, skoro sobie nie wiadomo co wyobrażali. Razz
I w sumie, jak już ich wyobrażenia zderzyły się z rzeczywistością, to szok też nie dziwi uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią 18 Paź 2013, 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z limone, jeśli dla nich ślub był tylko rejestracją to ciężko się dziwić, że po prostu przyszli, podpisali i poszli. Jeśli sygnalizowali rodzinie, że tak to będzie wyglądać, albo mówili otwarcie o tym, że biorą ten ślub bo muszą, to nie wiem czemu rodzina aż tak się zszokowała.
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rammsteinowa
kandydat
kandydat


Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 60
Skąd: Görlitz

PostWysłany: Czw 24 Paź 2013, 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My weźmiemy tylko ślub cywilny (ze względu na nasze życiowe przekonania). Ale mimo to będzie to bardzo emocjonujące przeżycie i ważne wydarzenie. Nie obchodzą mnie ogólnie przyjęte standardy, że np. na cywilny skromna, krótka sukienka albo kostium, że to tylko mało istotna formalność a najważniejszy jest ślub kościelny. Dla mnie będzie to wyjątkowy dzień, który (z założenia) zdarza się raz w życiu. Chcę mieć prawdziwą suknię ślubną, dodatki i oprawę. Chcę by był to niezapomniany dzień.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
guniaa
początkujący
początkujący


Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 5
Skąd: woj. małopolskie

PostWysłany: Wto 29 Paź 2013, 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cześć dziewczyny uśmiech jestem tu nowa
widzę, że rozmawiacie o sukniach. ja biorę ślub cywilny i chyba zdecyduję się na coś krótkiego. Ostatnio widziałam piękną sukienkę od Anna Kara (konkretnie model Ivy)
o ta:

jestem w niej absolutnie zakochana ale jeszcze nie rozglądałam się za nią w sklepach a to nowa kolekcja
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 8 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group