Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

wspólne mieszkanie przed ślubem
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 65, 66, 67, 68, 69  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Kobiety i mężczyźni
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mimi
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 3656
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 9 Kwi 2014, 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Carla, chodziło mi o to co napisała Esche uśmiech.
Echerichia, dokładnie miałam to samo na myśli, tylko i wiele ładniej to opisałaś uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Czw 10 Kwi 2014, 8:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Escherichia napisał:
Ja uważam, że nie trzeba mieszkać ze sobą przed ślubem, bo jak się myśli o sobie poważnie to nie widuje się raz w tygodniu na szybką randkę (chyba, że odległość przeszkadza) ale stara się jednak spędzać razem sporo tego czasu. Poznaje się też wzajemnie swoje rodziny, rozmawia się o różnych problemach, dzieli się radości i smutki, prosi o pomoc w różnych sprawach życiowych.
Fakt, związek wygląda trochę inaczej jak zaczyna się mieszkać razem. Ale według mnie etap mieszkania nie jest niezbędny.


Esche napisała bardzo ważną rzecz- poznanie swoich rodzin. Człowieka poznaje się nie tylko poprzez wspólne randki, kino i spacery ale także przez obserwowanie go w interakcjach społecznych, w kontaktach z innymi osobami. A poznanie rodziny, panujących w niej stosunków także daje dużą wiedzę.
Z drugiej strony, moi teściowie byli inni, kiedy bywałam w domu męża jako dziewczyna/narzeczona a okazali się być zupełnie inni, kiedy zamieszkałam tam. I analogicznie, zupełnie inaczej było spędzać wspólne weekendy, wakacje, wieczory z chłopakiem a inaczej z nim zamieszkać. To tak jakby poznać się na nowo.

Niemniej jednak uważam, że jeśli decyzja o małżeństwie jest dojrzała, przemyślana to fakt, że się nie mieszkało wspólnie przed ślubem nijak nie powinien zaszkodzić małżeństwu.
Natomiast jeśli decyzja o ślubie jest podejmowana pod czyimś wpływem a nie z rzeczywistej potrzeby, to nawet i dziesięć lat wspólnego mieszkania nie pomoże.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
olivia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Lut 2014
Posty: 721

PostWysłany: Sob 16 Sie 2014, 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas w sumie jakiegoś wielkiego parcia na mieszkanie razem nie ma, bo mieszkamy blisko siebie i nie ma problemu z widywaniem.
Aczkolwiek za rok po mojej obronie planujemy coś wspólnie już zacząć szukać. Chociażby dlatego, że po ślubie chcemy mieszkać już na swoim, a nie z którymiś z rodziców.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Pon 18 Sie 2014, 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mani_ani napisał:
pearl.jamka napisał:
Jest też wątek ekonomiczny.
Jak on wynajmuje mieszkanie i ona wynajmuje mieszkanie to jak zamieszkają razem to są do przodu oczko przynajmniej o ten 1200zł


Jak nie ma się znajomych, z którymi by można było wynająć, to tak, jest argument ekonomiczny - bo 1200 zł to raczej nie jest cena za pokój. My całe studia mieszkamy oddzielnie, jak się chce, to się da uśmiech Po studiach też da się wynajmować z kimś, niekoniecznie ze swoim chłopakiem. Ale wówczas trzeba się mocniej nakombinować, wiadomo, że najprościej i pewnie najprzyjemniej z partnerem uśmiech

Myślę, że rozchodzi się najmocniej o kwestię przekonań, zasad. Jak się nie chce mieszkać przed ślubem wspólnie, to się znajdzie również i ekonomiczne rozwiązanie. Jak się chce, to każdy argument jest dobry uśmiech


Ze znajomymi to sobie można mieszkać na studiach. Ale jak już się ma normalne dorosłe życie to już jest męczące. Ja mam dziecko i mimo, żę znajomi proponowali wspólne zamieszkanie (jak się rozstałam z ojcem mojego syna i wyprowadził się z mieszkania) to jakoś ciężko mi to było sobie wyobrazić choć pewnie finansowo byłoby mi lżej.
U nas był właśnie aspekt ekonomiczny - mąż ma swoje mieszkanie, ja wynajmowałam mieszkanie to logiczne, że szkoda kasę w błoto wyrzucać. Zresztą, wprowadziliśmy się do niego, zaraz były zaręczyny i ślub. Ale my stare konie jesteśmy i nie było na co czekać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Wto 19 Sie 2014, 4:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Matko pearl jakie stare konie mowisz jakbys co najmniej 50 lat miala:P jestes mloda piekna kobieta!
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tynka2506
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sie 2014
Posty: 1316
Skąd: Śląskie

PostWysłany: Nie 24 Sie 2014, 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My mieszkamy razem już jakiś czas... wszystko ma swoje plusy i minusy jesteśmy w stanie się sprawdzić jak to wygląda czasem mieszkanie razem bardzo rozczarowuje z drugiej zaś strony po ślubie nie będzie takiego łał tak mi się wydaje , że nie będziemy czuć większej różnicy choć różnie mówią
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marti1987
gaduła
gaduła


Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 263

PostWysłany: Sro 10 Wrz 2014, 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My mieszkamy już 4 lata ze sobą uśmiech I na pewno co mogę powiedzieć to to, że przez ten czas nauczyłam się dużej cierpliwości... Nie robię już awantur o każdą skarpetkę rzuconą gdzie indziej, czy jak narzeczony nie położy czegoś na swje miejsce...
Także myślę, że wspóne mieszkanie dało mi to, że zrozumiałam, że każdy jest inny i nie ma sensu sie kłócić o pierdoły...
Mogliśmy się poznać od różnych stron i z każdym miesiącem upewniałam się w przekonaniu, że ten facet jest tym, z którym chce spędzić resztę życia lol
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral33
początkujący
początkujący


Dołączył: 12 Lis 2014
Posty: 2

PostWysłany: Sro 12 Lis 2014, 14:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To chyba zupełnie normalna rzecz, trzeba ze sobą mieszkać odpowiednio wcześniej aby się poznaćoczko nikt nie chce niemiłych niespodzianek, kiedy już jest za późno.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pan_jan48
kandydat
kandydat


Dołączył: 05 Lut 2015
Posty: 15
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 10 Kwi 2015, 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieszkanie ze sobą to tak naprawdę przetarcie przed prawdziwym życiem. Już po roku wspólnego mieszkania jesteśmy w stanie określić czy ta osoba to na pewno ta, w zasadzie nie widzę innej opcji na lepsze poznanie niż przebywanie z nią przez rok w bliskim otoczeniu zarówno w złych jak i dobrych chwilach uśmiech
_________________
Wypożyczam replikę kabrioletu alfa romeo do ślubu - bardzo ładne, zabytkowe auto, kontakt na priv bądź na mojej stronie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bass
kandydat
kandydat


Dołączył: 29 Maj 2015
Posty: 30

PostWysłany: Nie 21 Cze 2015, 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My z narzeczonym zamieszkaliśmy wspólnie po 2 tyg związku. I uważam, że te dwa tygodnie kiedy mieszkaliśmy osobno to...zmarnowany czas lol Wspólne życie, codzienne zmagania z rzeczywistością, bycie ze sobą w chorobie, stresach, zmęczeniu...kiedy nie zawsze tryska się energią, seksem i dobrym humorem to cenna nauka siebie nawzajem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Kobiety i mężczyźni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 65, 66, 67, 68, 69  Następny
Strona 66 z 69

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group