Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

wspólne mieszkanie przed ślubem
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Kobiety i mężczyźni
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LadyJ89
kandydat
kandydat


Dołączył: 09 Kwi 2014
Posty: 17
Skąd: UK

PostWysłany: Sro 9 Kwi 2014, 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie myslalabym o slubie nigdy z kims z kim nie mieszkalam predzej. I nie chodzi tu o to ze rozeszlibysmy sie o brudne skarpetki na srodku pokoju, tylko po prostu nie w sposob poznac kogos tak dobrze widujac sie raz na tydzien na randke przez kilka lat, jak mieszkajac z kims przez rok.

Kiedy sa rozne kolopoty, zwiazkowe, finansowe lub inne i trzeba to ogarnac nie raz mieszkaja c razem, wtedy pozna sie wzajemnie w roznych zyciowych sytuacjach ktore wg mnie jest niezbedne.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda_wiewiórka
moderator
moderator


Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 12149
Skąd: Ze Stumilowego lasu :)

PostWysłany: Sro 9 Kwi 2014, 11:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tu się nie zgodzę. Ja nie mieszkałam z mężem przed ślubem, a poznaliśmy się na tyle dobrze by się pobrać. Owszem są gorsze i lepsze dni, ale to nie jest spowodowane nie mieszkaniem ze sobą przed ślubem i nie poznaniem się dokładnie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LadyJ89
kandydat
kandydat


Dołączył: 09 Kwi 2014
Posty: 17
Skąd: UK

PostWysłany: Sro 9 Kwi 2014, 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ruda, pewnie kazdy ma inne zdanie oczko


ja tylko napisalam ze JA bym nigdy nie wyszla za maz za kogos z kim nie mieszkalam predzej. Nie mowie ze jest to zly czy dobry wybor, po prostu ja bym tak nie zrobila.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mimi
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 3656
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 9 Kwi 2014, 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem przez wspólne mieszkanie razem przed ślubem niektóre pary, które tak naprawdę nie powinny się pobierać (mające różne priorytety w życiu i niedopasowane charaktery), zawierają małżeństwa i potem szybko się rozpadają. Znam sporo takich przypadków.
Rozstanie połączone z wyprowadzką ciągnie za sobą więcej problemów i łatwiej jest ciągnąć związek mimo kłótni i problemów niż podjąć decyzję o rozstaniu.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro 9 Kwi 2014, 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LadyJ89, nikt Ci nie napisał, że to zły wybór. Wiewiórka napisała Ci, że się z Tobą nie zgadza - że jej zdaniem można się dobrze poznać i bez mieszkania przed ślubem. Wyraziła swoje zdanie, tak jak i Ty.

Ja uważam, że nie trzeba mieszkać ze sobą przed ślubem, bo jak się myśli o sobie poważnie to nie widuje się raz w tygodniu na szybką randkę (chyba, że odległość przeszkadza) ale stara się jednak spędzać razem sporo tego czasu. Poznaje się też wzajemnie swoje rodziny, rozmawia się o różnych problemach, dzieli się radości i smutki, prosi o pomoc w różnych sprawach życiowych.
Fakt, związek wygląda trochę inaczej jak zaczyna się mieszkać razem. Ale według mnie etap mieszkania nie jest niezbędny.
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Sro 9 Kwi 2014, 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam podobne zdanie jak LadyJ89. Też nie zdecydowałabym się na ślub bez wcześniejszego wspólnego zamieszkania.

Mimi, nie rozumiem - przez wspólne zamieszkanie przed ślubem pary, które nie powinny się pobierać, robią to, bo łatwiej wziąć ślub niż się rozstać?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro 9 Kwi 2014, 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Carla napisał:
Mimi, nie rozumiem - przez wspólne zamieszkanie przed ślubem pary, które nie powinny się pobierać, robią to, bo łatwiej wziąć ślub niż się rozstać?


Ja to rozumiem tak, że pary niedopasowane (pod względem priorytetów życiowych, co Mimi pisała) przez to że zamieszkują razem w pewnym momencie dochodzą do wniosku, że można by się w końcu pobrać. A potem okazuje się, że jako małżeństwo już w ogóle nie umieją funkcjonować, przez różnice w priorytetach i małżeństwo się rozpada. Być może, gdyby nie mieszkali razem to by sobie podziękowali i tyle. A jednak mieszkając razem ma się większe poczucie przywiązania, czegoś co nas łączy i trudno jest trzasnąć drzwiami i po prostu wyjść. I nie twierdzę, że rozwód jest łatwiejszy, tylko czasem łatwiej podjąć błędną decyzję, gdy się "zabrnęło tak daleko".

Też znam przypadki, że pary które zupełnie do siebie nie pasowały brały śluby i nawet jako argument padało to, że "no bo skoro już razem mieszkamy...". To akurat najczęściej były pary, które były ze sobą od 13-14 roku życia i mające w momencie ślubu staż około 10 lat, więc często dochodził też argument "przecież jak teraz się rozstanę, to już nikogo innego nie znajdę".
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
malenka00
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 615
Skąd: OH

PostWysłany: Sro 9 Kwi 2014, 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się zgadzam z LadyJ89. Wspólnie mieszkanie przed ślubem, to możliwość dokładnego poznania siebie, poglądów na różne sprawy, doskonała nauka kompromisów.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Sro 9 Kwi 2014, 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

malenka00 napisał:
Ja się zgadzam z LadyJ89. Wspólnie mieszkanie przed ślubem, to możliwość dokładnego poznania siebie, poglądów na różne sprawy, doskonała nauka kompromisów.


My mamy to wszystko bez mieszkania razem uśmiech Życie samo tworzy sytuacje, w których można się poznać, nie trzeba mieszkać razem, a lepiej duużo rozmawiać na różne tematy uśmiech Można mieszkać razem a niewiele o sobie wiedzieć poza jakimiś codziennymi rytuałami drugiej osoby uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magda87
maniak
maniak


Dołączył: 04 Sie 2011
Posty: 1388
Skąd: Podlaskie

PostWysłany: Sro 9 Kwi 2014, 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A my mieszkaliśmy razem półtora roku przed ślubem i co? Jak widać w Naszym wypadku nie pomogło...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Kobiety i mężczyźni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69  Następny
Strona 65 z 69

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group