Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

krawcowa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Panny Młodej
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kami
początkujący
początkujący


Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 2

PostWysłany: Wto 23 Mar 2010, 9:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też szyję suknię, u Pani Renatki w pracowni Talia. Kobieta pracowała w salonie sukien ślubnych i zna się na rzeczy. Zastanawiałam się, czy szyć czy zamówić np. u Pani Wajrak czy w salonie w Lublinie , gdzie wypatrzyłam mój model.

Zdecydowałam się na szycie. Trochę nabiegałam się i po salonach z sukniami i po sklepach z materiałam w Chełmie i w Lublinie i skończyło się na Warszawie, chociaż słyszałam od ekspedientek plotki, że w Chełmie ma być od maja sklep z takimi rzeczami (chyba filia jednej z firm). Szkoda, że dopiero w maju, ale super, że zdecydowali się wejść do Chełma.
Nadia, wybacz, ale do Zamościa bałam się jechać i szyć, bo szukając informacji necie znalazłam Twoją reklamę Twojej firmy na wesele.chełm; wesele zamosc ; chyba roztocze net; tutaj i nie pamiętam, ale jeszcze gdzieś, więc zrozumiałe, że chwalisz. Wolałam nie ryzykować nie sprawdzonej krawcowej.
Ale prawdą jest, że salony sukien i modystki ZDZIERAJĄ z Panien. Jak można za robociznę liczyć 1500-2000 złpytajnik?wykrzyknik!
U mnie materiał podstawowy 290 zł, koronka 610 za 2 metry (śliczna) i szycie 500 zł. Czyli suknia warto 3000 czy to w Lublinie czy w Chełmie na szkolnej czy u P. Wajrak będzie mnie kosztowała niespełna 1400 zł. U Józefiny nie do końca podobały mi się sposób robienia wykończeń.
Powiem szczerze, wszystkie salony i pracownie w Chełmie oraz sklepy z materiałamu przeszłam czasem po 2-3 razy i ZDECYDOWANIE SZYCIE, w moim przypadku u Pani Renaty w Talii!wykrzyknik!

Przymiarek mam 3. Panie są naprawdę super i konkretne. Zresztą czy w Talii czy gdzie indziej, ale nie warto salonom dawać za robociznę 2000 zł. Czasem nie ma w sukni koronki z kamieniami, czasem wystarczy metr i materiały wyniosą 500 zł.

Szkoda, że ten sklep z materiałami i koronkami w Chełmie nie powstał z miesiąc, dwa wcześniej, byłoby mi o wiele prościej, bo jak policzyłam koszty to wiedziałam, że szycie, tylko za materiałem, a przede wszystkim za koronką musiałam się najeździć (w Cegiełce totalne badziewie za 315 zł metr w porównaniu z tym co mi udało się kupić za 305).
Ciekawe, czy te modystki zgodziłyby się, by im przynieść materiał i koronkę i ile by wtedy doliczyły za szycie?? Za co one licząpytajnikwykrzyknik! Przecież nie zawsze idzie 2 metry (jak u mnie) drogiej koronki, czasem materiał i ozdoby, czy hafty to 500 zł, a one suknie za 2500 wyceniają. Totalnie się rozpaskudziły w tych cenach, a przecież są dobre krawcowe, które zrobią to nawet jeszcze lepiej.
Naprawdę szok i wkurzenie jak zarabiają salony i modystki na sukniach!! Nasz ślub to około 32-34 tysiące, ale to nie znaczy, że mam 2000 wywalać w błoto. Suknię odbieram w drugiej połowie kwietnia, ale już teraz wiem, że szycie to właściwa decyzja.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chrupka
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 47

PostWysłany: Wto 23 Mar 2010, 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kami popieram Cię w całej rozciągłości! To co dzieje się na rynku ślubnym, zwłaszcza w temacie szycia sukien to rozbój w biały dzień. Tacy ludzie żerują (bo inaczej nie da siętego nazwać) na tym, że to jest nasz najważniejszy dzień, ale my mamy na szczęście wybór.

Ja też już wiem jaką suknię chcę i od początku wiedziałam, że ją uszyję. Jestem niska i dość drobna, także materiału nawet nie będzie dużouśmiech

poza tym nie będę miała koronek, haftów, koralików ani koła, więc mądra krawcowa nie powinna wziąć za dużo. Materiał to głównie satyna, jakiś tiul czy coś podobnego. Sukienka prosta, w stylu MarylinMonroe, tylko do kostek.

Dzięki, że podałaś orientacyjne ceny szycia, będę miała jakieś rozeznanie i nie dam się w konia zrobić. [/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iwonaryki
kandydat
kandydat


Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 79

PostWysłany: Sro 24 Mar 2010, 11:40    Temat postu: Witajcie. Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio na takiej stronie internetowej..znalazłam typ swojej sukienki..taką jaką chciałabym mieć Very Happy Postanowiłam że moze taką sukienkę sobie uszyje u dobrej krawcowej..próbowałam kupić jakąś ładną i śliczna w rozsądnej cenie sukienkę na nasz ślub cywilny..ale niestety tu gdzie mieszkam nie ma takich odpowiednich sklepów..a nie jest może parę..ostatnio na prawdę chcialam kupić taką śliczną sukienke kosztowała ok. 210 zł i na prawdę była super ale niestety jak ją zamówiłam w danym sklepie to nie dotarła..bardzo się zawiodłam Embarassed i od tego czasu przyżekłam sobie żeby nie wiem co ja tam sukienki nie kupię mogę jedynie kupić jakieś dodatki..jak buty czy biżuterię...lub podwiązkę..albo ślubna bieliznę.. uśmiech
_________________
Synek 15.12.2004.r Córeczka 04.05.2011.r
Córeńka 20.05.2012.r .

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Selin
kandydat
kandydat


Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 68

PostWysłany: Sro 14 Kwi 2010, 9:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem z jeleniej góry i szyje u Pani Roksany uśmiech kobietka ma swietne podejscie mierzylam u niej 2 suknie a nad moja rozmawialysmy ponad godzine przykladajac coraz to nowsze koronki, koraliki, woale itp. dodatkowo podresle ze cena wyszla 400 zł (gdyz mialam swoj material poza ozdobami) Pani Roksana szyje do salonow poza tym przy pokazywaniu sukien widac jakby byly z salonu uśmiech tak wiec jesli jestescie z jeleniej lub okolic to polecam uśmiech wcale nie trzeba wydac majatku zeby wygladac jak Księżniczka uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aneczka33
kandydat
kandydat


Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 10

PostWysłany: Sob 24 Lip 2010, 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a zna ktoś krawcowe w sosnowcu dobre?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kingusia87
kandydat
kandydat


Dołączył: 24 Lip 2010
Posty: 12
Skąd: ŚLĄSK

PostWysłany: Sob 24 Lip 2010, 17:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://allegro.pl/item1163023320_sniezno_biala_suknia_slubna_wg_salonu_agnes.html


suknia uszyta w pracowni krawieckiej w Sosnowcu. Polecam Very Happy i suknie i pracownie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madziulka112
kandydat
kandydat


Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 22

PostWysłany: Wto 9 Lis 2010, 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy znacie może dobrą krawcowa z warszawy lub okolic która uszyłaby suknię w rozsądnej cenie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
happyhappy
początkujący
początkujący


Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 6

PostWysłany: Nie 12 Gru 2010, 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy znacie jakąś dobrą krawcową w Krakowie? Chcę uszyć sukienkę dokładnie taką samą z odpinanym trenem:
http://www.preownedweddingdresses.com/dresses/14670/Demetrios-9608-Size-2.html
Będę wdzięczna za pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yenna
maniak
maniak


Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 1339
Skąd: Gliwice/Zabrze

PostWysłany: Pon 13 Gru 2010, 9:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem z Krakowa, więc Ci nie pomogę. Ale jedna uwaga. Z mojego doświadczenia wynika, że tylko naprawdę super krawcowe potrafią uszyć ten typ sukni naprawdę fajnie. Dlaczego? Patrząc na fotkę zakładam, że użyte materiały są dość drogie. I na pewno będą musiały być zastosowane jakieś zamienniki. To z kolei powoduje, że efekt końcowy zapewne będzie trochę inny, niz to co widzimy na zdjęciu. I własnie od krawcowej zależy, jak bardzo inny. I czy wciąż dobry uśmiech
_________________
04.06.2011
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
joy503003
początkujący
początkujący


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 2

PostWysłany: Sro 29 Gru 2010, 18:00    Temat postu: Polecam Odpowiedz z cytatem

Witam. Ja polecam znakomita krawcowa z okolic Krakowa i Wieliczki. Uszyla mi sukienke ktora sobie wybralam. W salonie kosztowala 3000zł. Natomiast u niej lacznie z welonem i bolerkiem zaplacilam 1450zł. Sukienka była identyczna, bolerko doradziła mi równie śliczne i na koniec dala w prezencie podwiązkę. Jestem bardzo zadowolona, a ona jest juz sprawdzona przez wiele Pan wiec polecam. Jej strona: arabella.blog.onet.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Panny Młodej Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny
Strona 9 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group