Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

wino - jakie podać gościom na weselu?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 19, 20, 21  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agbar
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 743

PostWysłany: Czw 15 Maj 2008, 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

T. nie jest za tym żeby w ogóle było wino. To jest kwestia do dyskusji. Wiem, że mieszając alkohole można się nieźle zaprawić, ale wiele osób wódki nie pije, więc kilka butelek musi być. Trzeba się zorientować wśród znajomych, którzy niedawno brali ślub.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agbar
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 743

PostWysłany: Czw 15 Maj 2008, 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

T. nie jest za tym żeby w ogóle było wino. To jest kwestia do dyskusji. Wiem, że mieszając alkohole można się nieźle zaprawić, ale wiele osób wódki nie pije, więc kilka butelek musi być. Trzeba się zorientować wśród znajomych, którzy niedawno brali ślub, co do ich ilości.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
poziomka
kandydat
kandydat


Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 11
Skąd: Gomunice

PostWysłany: Pią 16 Maj 2008, 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas bedzie wódka,wino,likierki i piwo i bimber (na wiejskim stole).jednek nie kazdy pije wodkę i piwo np.ja i moi znajomi.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
becia
gaduła
gaduła


Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 352
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią 16 Maj 2008, 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To dopiero wybór. Jeszcze się nie spotkałam, żeby tyle różnych alkoholi ktoś podawał na weselu.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yvonne
gaduła
gaduła


Dołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 434
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Pią 16 Maj 2008, 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja się jeszcze nie spotkałam, żeby na weselu podawać piwo...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger
agbar
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 743

PostWysłany: Sob 17 Maj 2008, 7:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na większości wesel, na których ostatnio byłam, bylo piwo. Dużo go schodzi, kiedy jest ciepło. Ale z drugiej strony uważam, że ryzykowne jest podawanie i piwa i wódki. Często ludzie zaczynają mieszać, a jeśli jest ciepło, to to alkohol bardziej działa. Dlatego uważam, że wino jest "bezpieczniejsze", bo piją je tylko te osoby, które nie piją wódki.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Sob 17 Maj 2008, 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja już sama nie wiem... rozmawiam o tym z moim narzeczonym który chciałby aby było wszystko. delikatnie sugeruję mu że chciałabym aby goście mi się trzymali a nie padali przez alkohol zbyt wcześnie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
poziomka
kandydat
kandydat


Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 11
Skąd: Gomunice

PostWysłany: Nie 18 Maj 2008, 1:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie chciałabym aby na weselu było piwo ,ale mój narzeczony się uparł i nie da się go przegadać.w jego stronach zawsze na stole wiejskim podaje się bimber więc nie wypada go nie postawić.u mojej siostry były różne trunki i wszyscy sie bawili do białego rana i nikt sie nie spił.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Castia
maniak
maniak


Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 1517
Skąd: z serduszka P. ;)

PostWysłany: Nie 18 Maj 2008, 7:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Weźcie też pod uwagę, że są ludzie, którzy nie mogą pic innego alkoholu niż piwo, mój tata na przykład zawsze ma problem na weselach z tego powodu, bo po innych alkoholach przez cały tydzień choruje, nie ważne jak mało wypije. Także może dobrym rozwiązaniem byłoby nie wystawianie piwa, ale miec trochę na wszelki wypadek na specjalne życzenie?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Wto 27 Maj 2008, 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Castia napisał:
Weźcie też pod uwagę, że są ludzie, którzy nie mogą pic innego alkoholu niż piwo, mój tata na przykład zawsze ma problem na weselach z tego powodu, bo po innych alkoholach przez cały tydzień choruje, nie ważne jak mało wypije. Także może dobrym rozwiązaniem byłoby nie wystawianie piwa, ale miec trochę na wszelki wypadek na specjalne życzenie?


ja radzę tak - moja mama ma wieloletnie doświadczenie jako kierownik restauracji i nieraz obslugiwala wesela. poradzila mi ze niestety ludzie podczas wesela nie zastanawiaja sie nad tym ze moga sobie zaszkodzic i innym i mieszaja strasznie alkohol i efekt jest taki ze mama nieraz juz musiala po weselu doslownie - prosic sprzataczki o mycie scian i wykladzin.. a wiadomo ze za takie "szkody" restauracja moze prosic o dodatkowa oplate..

my u siebie rozwiazanie mamy takie - zero piwa - wodka i wino, ale czynny bedzie barek gdzie kazdy wedle uznania i za oplata (kazdy za siebie) bedzie mogl zamowic alkohol..
moze to bedzie niesprawiedliwe bo koszty sam gosc bedzie musial poniesc, ale uwazam ze wobec tak specyficznej sytuacji ktora opisalas Castia, nawet twoj tata by sie nie obrazil, wiedzac jak jest na weselach - mialby mozliwosc jesli ma ochote napic sie..

a byla m niestety na niejednej zabawie i ze wstydem musze sie przyznac ze na swoich urodzinach w zeszlym roku zapomnialam o jedzeniu i w nocy mnie mocno skrecilo po mieszaniu wodki z piwem... i to we wlasnym mieszkaniu, a co dopiero jak gosc przychodiz, nie ponosi rzadnych kosztow i jest "poza prawem" - nie bedzie ponosil kosztow czyszczenia..
wiem to od mojej mamy i dlatego sie jej poslucham, a wsrod znajomych i rodziny mam wielbicieli wodki, dlatego wiem ze bez piwa sie obedzie uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 19, 20, 21  Następny
Strona 2 z 21

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group