Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Duchowe przeżycie ślubu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pią 12 Wrz 2008, 9:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może rzeczywiście nie wszędzie tak jest, ale powinno być. nie zrozumcie mnie źle, ale chodzimy do spowiedzi w konkretnym celu i spowiedź jest ważna gdy wypełnimy tzw. warunki spowiedzi. wśród nich jest żal za grzechy jak i mocne postanowienie poprawy. gdzie jest to mocne postanowienie poprawy jeśli idzie się do spowiedzi, spowiada się z seksu przedmałżeńskiego, a potem wraca do domu i robi dokładnie to co się robiło przed spowiedziąpytajnik przeciez taka spowiedź nie ma sensu, jak idziesz do spowiedzi, wyznajesz, ze żalujesz, ale wcale nie masz zamiaru przestać grzeszyć. to może być paradoks, że ludzie którzy nie mieszkają razem, ale jednak ze soba sypiają dostają rozgrzesznie, ale jak już jest tak jasna sytuacja jak u par, które już razem mieszkają, to ja nie wiem na jakich warunkach to rozgrzesznie jest dawane. czy jest na sali ksiądz?? Twisted Evil
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ania87
kandydat
kandydat


Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 76
Skąd: Poznan/Bristol UK

PostWysłany: Pią 12 Wrz 2008, 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze i tak, ale przynajmniej jestem szczera i spowiadam sie z tego.... ile jest par ktore nie mieszkaja razem a wspolzyja przed slubem i sie nie spowiadaja z tego? pomijaja ten aspekt, jakby to bylo "nic waznego". ja zdaje sobie sprawe z mojego grzechu i prawda jest taka, ze staram sie poprawic i czasem nawet sie udaje wytrwac kilka miesiecy w postanowieniu(przyznam szczerze ze latwiej to wychodzi jak wyjezdzam do rodzicow w odwiedziny - z reguly jezdze sama) , ale pokusa jest silna i niestety jakos jej ulegam :/
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sob 13 Wrz 2008, 14:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja się nie spowiadam z tego, ale to dlatego, że nie spowiadam się w ogóle. wiem, ze pójdę do spowiedzi, a za kilka dni popełnię dokładnie ten sam grzech. nie potrafię tak zrobić. prawdopodobnie do spowiedzi pójde dopiero przed samym ślubem. pokusa jest silna, ale Waszym zadaniem byłoby ograniczenie jej do minimum. nikogo nie osądzam, ale większość księży, których znam ma na ten temat jasne zdanie i wcale się nie dziwię, bo mam podobne. nie opanujesz pokusy mieszkając z partnerem.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ania87
kandydat
kandydat


Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 76
Skąd: Poznan/Bristol UK

PostWysłany: Sob 13 Wrz 2008, 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale jednoczesnie nie jest mozliwe zebysmy mieszkali osobno. musielibysmy chyba wynajac mieszkanie zeby jedno bylo a obecnycm a drugie na innym Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pon 15 Wrz 2008, 12:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja to rozumiem. sama bd stać przed tym problemem i to jasne, że teraz mieszka się razem przed śłubem. i pewnie jakby się zapytało księży to i oni to rozumieją. ale to jest traktowane jako trwanie w grzechu, a wtedy na ogół nie dostaje się rozgrzeszenia. bo to nie jest nałóg. nikt Wam nie kazał razem zamieszkać, razem sypiać. to Wasza decyzja, którą w każdej chwili moglibyście zmienić. oczywiście, teraz to trudniejsze, bo macie dziecko. i ważne jest to czy podczas spowiedzi nadmieniasz, że mieszkasz z partnerem bez ślubu. jeśli mówi się tylko, że współżyjesz z kimś to rozgrzeszenie dostaniesz. jeśli powiesz o Waszej sytuacji to już może być z tym ciężko.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ania87
kandydat
kandydat


Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 76
Skąd: Poznan/Bristol UK

PostWysłany: Pon 15 Wrz 2008, 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo wiele zalezy od ksiezy. jeden nie da rozgrzeszenia, inny zrozumie. ksiadz z mojej parafii w Poznaniu jest mily i wyrozumialy dla swoich parafian, ale za to dla ludzi z innej parafii juz inny.... prawda jest taka, ze nawet jeden ksiadz raz moze dac rozgrzeszenie a przy nastepnej spowiedzi juz nie Rolling Eyes
ja niczego nie zaluje, bo inaczej nie mialabym mojej dziecinki uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ladysunshine
guru
guru


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 2659

PostWysłany: Wto 28 Paź 2008, 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My zawsze jak idziemy na czyjś ślub, to staramy się pójść najpierw do spowiedzi, żeby w pełni uczestniczyć we mszy... Denerwują mnie takie praktyki, jak ktoś idzie dopiero pod kościół, bo w kościele czuje się niekomfortowo... Confused Jak nie jest dla ciebie ważny ślub, to co ci z wesela, te nie powinno się liczyć... Ale nikomu nie będę sugerowała co ma robić. W końcu każdy kiedyś będzie odpowiadał za siebie i za to co robił...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group