Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

białe czy żółte złoto?
Idź do strony 1, 2, 3 ... 29, 30, 31  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agatka77
początkujący
początkujący


Dołączył: 27 Lip 2011
Posty: 6

PostWysłany: Sro 27 Lip 2011, 15:30    Temat postu: białe czy żółte złoto? Odpowiedz z cytatem

Witam uśmiech
Jestem tu nowa i proszę o wyrozumiałość uśmiech Przeczytałam wasze posty nt. koloru obrączek, myslę nad białym złotem, żółtego nie lubię, pierscionek zaręczynowy mam też w białym złocie.

Ale zmartwiło mnie, że białe złoto...żółknie (?!) Tzn wiem, że chyba tylko to rodowane żółknie...Stąd pytanie - ile z was wybrało białe złoto? Może wypowie się już ktoś, kto ma taką biużuterię z białego złota, czy jest trwała?

Ech no i drugi dylemat - tradycja czy mój gust Rolling Eyes Chyba przy żółtej obrączce nie nosiłabym pierścionka, który jednak uwielbiam...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Blue_Bird
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 716

PostWysłany: Sro 27 Lip 2011, 16:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agatko, od 6 lat noszę pierścionek zaręczynowy z białego złota- nie zmienił koloru, nadal ma zimny odcień srebra. Jedynie się porysował, ale to normalne, by nie zdejmuję go w ogóle.

Obrączki wybraliśmy ze złota żółtego, ale to raczej wynika z tradycji- nasi Rodzice mają takie, więc i my kupiliśmy. W sumie nie wiem czy będziemy je nosić na co dzień- Piotr nie może, ze względu na pracę, ja- bo nie chcę znów przyzwyczajać się kilka m-cy do czegoś na ręku (pierścionek zaręczynowy drażnił mnie prawie rok, teraz już go nie czuję wesoły.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
agatka77
początkujący
początkujący


Dołączył: 27 Lip 2011
Posty: 6

PostWysłany: Sro 27 Lip 2011, 17:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedź, pocieszyłaś mnie uśmiech Mam nadzieję, że ktoś się jeszcze wypowie, pozdrawiam serdecznie uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pati_com
gaduła
gaduła


Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 370

PostWysłany: Sro 27 Lip 2011, 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybieram zolte zloto, jestem tradycjonalistyka Very Happy

Agatko, kazdy pierscionek, obraczke mozesz przeciez zaniesc do zlotnika, ktory Ci go wyczysci oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agatka77
początkujący
początkujący


Dołączył: 27 Lip 2011
Posty: 6

PostWysłany: Sro 27 Lip 2011, 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co racja, to racja uśmiech zastanawiam się tylko, gdyby nie udało mi się przekonać narzeczonego do białego złota, to czy nosić na jednej ręce biały pierścionek a na drugiej złoty? Nie 'gryzą' się te dwa kolory?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Sro 27 Lip 2011, 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...........

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Pon 16 Sty 2012, 23:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anduina
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 88
Skąd: Siedlce

PostWysłany: Czw 28 Lip 2011, 9:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My mamy biało-żółte już cztery lata i też nie zauważyłam zmian w kolorze. Jeśli żółte ci się nie podobają, myślę że spokojnie możesz wybierać białe. A nawet jakby miało ci zżółknąć za 10 lat, to najwyżej powiesz mężowi, żeby ci pasujący pierścionek w żółtym zakupił do kompletu;)

W końcu to twój ślub. Ja chciałam z kamykiem, ale wszyscy mi odradzali, bo to niby ciężko później powiększyć czy coś. I nie wzięłam, a teraz żałuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Blue_Bird
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 716

PostWysłany: Czw 28 Lip 2011, 9:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podpowiem Ci jeszcze, że mój pierścionek zaręczynowy jest z apartu i oprócz kilku zarysowań nic się nie zmienił. Nie wiem od czego to zależy- nie był b. drogi, wtedy kosztował ok, 400zł.

Białe złoto ma pewien minus- po naszych zaręczynach wszyscy mówili, że dostałam pierścionek ze srebra. Wiadomo, że odcień jest inny, taki zimny, ale nie każdy o tym wie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
mila021
bywalec
bywalec


Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 165
Skąd: Mysłakowice/Dania

PostWysłany: Czw 28 Lip 2011, 9:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z narzeczonym kupiliśmy klasyczne złote obrączki nie wyobrażałam sobie inaczej uśmiech Moja siostra ma pierścionek zaręczynowy z białego złota i nic jej się z nim nie dzieje i mówi, że w bliskiej przyszłości obrączki też będa kupować z białego złota albo z dodatkiem klasycznego złota...
_________________
MIŁOŚĆ-powiedzieć to sekundy, całe życie aby udowadniać.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Czw 28 Lip 2011, 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mojemu ciotecznemu bratu i jego żonie białe obrączki zżółkły po ok 2 latach.
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 29, 30, 31  Następny
Strona 1 z 31

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group