Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Dziewczyny, co z nazwiskiem?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 62, 63, 64  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ania87
kandydat
kandydat


Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 76
Skąd: Poznan/Bristol UK

PostWysłany: Pią 3 Paź 2008, 16:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bede miala dwuczlonowe. mam jedno krotkie imie, maz krotkie nazwisko i ladnie sie komponuje calosc razem, za to gdybym miala tylko jego nazwisko.... to brzmialoby to jakos bez wyrazu, jak taka "ciepla klucha"
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wodniczka777
kandydat
kandydat


Dołączył: 09 Wrz 2008
Posty: 32
Skąd: KRK

PostWysłany: Pon 13 Paź 2008, 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja bardzo lubie swoje nazwisko i nie chce zmieniac Crying or Very sad prawdopodobnie skonczy sie na polaczeniu bo tak "nie wypada" zebym zostala tylko przy swoim Evil or Very Mad Ciekawe wlasciwie dlaczego? Czy wspolne nazwisko swiadczy o jednosci miedzy nami? Nie do konca sie z tym zgadzam, co kogo obchodzi ze ja mam inne nic moj Ukochany?! Kocham go nad zycie i chce z nim byc, nie odczuwam potrzeby przejmowania jego zeby udowodnic ze jestesmy razem, czemu wszyscy wokoło oburzają sie jak mowie ze nie chce go zmieniac, denerwuje mnie troche taka nietolerancja. Zawsze mialam kompleksy w powodu swojego imienia (nienawidziłam go i tak jest do dzis) i moze to tez dlatego, ono jest takie moje... i troszke chyba pozostalabym niezalezna dzieki temu Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ania87
kandydat
kandydat


Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 76
Skąd: Poznan/Bristol UK

PostWysłany: Pon 13 Paź 2008, 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja sie pozarlam z facetem o moje nazwisko Rolling Eyes upiera sie ze mam miec tylko jego, ale to chyba nie on nosi nazwisko ?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Pon 13 Paź 2008, 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja chcę przejąć nazwisko męża ale zastanawiałam się nad tą sprawą niedawno. pisałam już gdzieś że moi rodzice nie są zadowoleni że nie chcemy brać ślubu przed porodem. zdaniem mojej mamy jeśli po urodzeniu dziecka będę posiadać panieńskie nazwisko to będzie od razu wiadomo że jestem panną i w ogóle kwas... ach te strereotypy Evil or Very Mad
a co z dziewczynami które wychodzą za mąż i zostają przy swoim nazwisku? Je to wali czy ktoś będzie się zastanawiał czy są pannami czy nie.
wyobraziłam sobie że mówię rodzicom że chcę zostać tylko przy panieńskim nazwisku hi hi...ale by było Twisted Evil
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lotta
gaduła
gaduła


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 298
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 13 Paź 2008, 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ania87 napisał:
a ja sie pozarlam z facetem o moje nazwisko Rolling Eyes upiera sie ze mam miec tylko jego, ale to chyba nie on nosi nazwisko ?

No nieładnie Confused Zwłaszcza że mając połączone nazwisko nikt nic nie traci, to jest kompromis. Przecież nie będziesz mniej czy bardziej "jego" jeśli zachowasz swoje.

Ja nie łączę bo oba nazwiska nie są krótkie i po połączeniu (które byłoby dość dzikie oczko ) brzmiałabym jak jakaś prof. dr hab. z wydziału prawa, zbyt wydumane to dla mnie oczko Wezmę nazwisko męża, które jest proste, pospolite i fajne uśmiech
_________________
Kiss me once and I will surely melt and die
Kiss me twice and I will never leave you side
Dreams come true

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dziubek
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 300
Skąd: ok. Kielc

PostWysłany: Pon 13 Paź 2008, 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wodniczka777 napisał:
a ja bardzo lubie swoje nazwisko i nie chce zmieniac Crying or Very sad prawdopodobnie skonczy sie na polaczeniu bo tak "nie wypada" zebym zostala tylko przy swoim Evil or Very Mad Ciekawe wlasciwie dlaczego? Czy wspolne nazwisko swiadczy o jednosci miedzy nami? Nie do konca sie z tym zgadzam, co kogo obchodzi ze ja mam inne nic moj Ukochany?! Kocham go nad zycie i chce z nim byc, nie odczuwam potrzeby przejmowania jego zeby udowodnic ze jestesmy razem, czemu wszyscy wokoło oburzają sie jak mowie ze nie chce go zmieniac, denerwuje mnie troche taka nietolerancja. Zawsze mialam kompleksy w powodu swojego imienia (nienawidziłam go i tak jest do dzis) i moze to tez dlatego, ono jest takie moje... i troszke chyba pozostalabym niezalezna dzieki temu Wink


W 100 % się z zgadzam z tym co napisałaś ! chyba sama bym nie ujęła tego lepiej:)też będę mieć połączone, trochę moich znajomych już tak zrobiło, nie jesteśmy same Wink
_________________


http://www.komtechnik.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dziubek
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 300
Skąd: ok. Kielc

PostWysłany: Pon 13 Paź 2008, 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ania87 napisał:
a ja sie pozarlam z facetem o moje nazwisko Rolling Eyes upiera sie ze mam miec tylko jego, ale to chyba nie on nosi nazwisko ?

Nie martw się , minie mu Wink musisz tylko przytoczyć wiele argumentów by go przekonać uśmiech mój też tak się wcześniej upierał i czasem też było ostro ale teraz mu przeszło Very Happy no trochę lat minęło lol ale i tak powiedział, że wolałby żebym miała tylko jego ale będzie jak zdecyduję
no a ja już dawno zdecydowałam język
_________________


http://www.komtechnik.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wodniczka777
kandydat
kandydat


Dołączył: 09 Wrz 2008
Posty: 32
Skąd: KRK

PostWysłany: Czw 16 Paź 2008, 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki Dziubek Wink fajnie wiedzieć ze nie jestem sama lol bo nawet jak przyjaciolkom mowie o tym to nie bardzo czuje ich poparcie...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nana
gaduła
gaduła


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 253
Skąd: Silesia

PostWysłany: Pon 20 Paź 2008, 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam długie, M. ma krótkie.
Jestem w 100% zdecydowana na Jego nazwisko więc nawet nie ma dyskusji na ten temat oczko
a z ciekawostek to moje nazwisko i nazwisko żony [panieńskie] brata mojego M. różni się tylko jedną literką język
_________________

Niczego nie będzie żal!! :*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ladysunshine
guru
guru


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 2659

PostWysłany: Czw 23 Paź 2008, 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

magdaberbec napisał:
ja chcę przejąć nazwisko męża ale zastanawiałam się nad tą sprawą niedawno. pisałam już gdzieś że moi rodzice nie są zadowoleni że nie chcemy brać ślubu przed porodem. zdaniem mojej mamy jeśli po urodzeniu dziecka będę posiadać panieńskie nazwisko to będzie od razu wiadomo że jestem panną i w ogóle kwas... ach te strereotypy Evil or Very Mad
a co z dziewczynami które wychodzą za mąż i zostają przy swoim nazwisku? Je to wali czy ktoś będzie się zastanawiał czy są pannami czy nie.
wyobraziłam sobie że mówię rodzicom że chcę zostać tylko przy panieńskim nazwisku hi hi...ale by było Twisted Evil


Liczy się twoje zdanie w tej sprawie, a co powiedzą inni, to już ich sprawa. Przynajmniej taka jest moja zasada. Trzymaj przy swoim. I nie zwracaj uwagi na cudze argumenty, bo ilu ludzi, tyle różnych zdań i nikomu tak naprawdę nie dogodzisz, cokolwiek byś nie robiła...
W końcu ktoś, kiedyś mądrze powiedział, że: jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 62, 63, 64  Następny
Strona 3 z 64

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group