Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

pierwsze obawy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
deina
guru
guru


Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 2045
Skąd: Warszawa/Zatory

PostWysłany: Sro 17 Lut 2010, 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano niestety potrafią... każdej logicznie i rozsądnie myślącej osobie taki układ wydawałby się dziwny i trudny do pojęcia. Sama się trochę miotam - między pragnieniem, by po prostu robić swoje i nie oglądać się na nic a obawą przed zostawieniem mamy na łasce losu. Oprócz czysto emocjonalnych względów, chodzi również o względy praktyczne - np. co by się stało, gdyby na mieszkaniu narosły horrendalne długi...
Jednak pojawiła się jakaś szansa, odbyliśmy bowiem kolejną z serii rozmów - mam nadzieję, że efekt będzie lepszy, bo przebiegła tym razem inaczej niż poprzednie, bardziej spokojnie i rozsądnie. Oby:)
_________________
And you who seek to know Me, know that the seeking and yearning will avail you not, unless you know the mystery: for if that which you seek, you find not within yourself, you will never find it without.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sro 17 Lut 2010, 13:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozumiem, na Twoim miejscu czułabym się podobnie. ale nie możesz do końca życia opłacać mamie rachunków tylko dlatego, że jej do pracy nie spieszno. nie rozumiem dlaczego ona sama tego nie widzi. przyjmuję, że gdyby pomyślała o Tobie i o tym w jakiej sytuacji Cię stawia to poszłaby do pracy i stanęła na nogi, by Cię nie obciążać. być może ostatecznie trzeba byłoby zostawić ją samą, wrzucić ją na głęboką wodę, żeby sobie uświadomiła, że musi sobie sama radzić. choć dla Ciebie to bedzie bardzo cieżkie i lepiej byłoby, gdybyście po prostu doszli do porozumienia Confused
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Sro 17 Lut 2010, 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyszlo mi jeszcze do glowy ze nalezaloby jakos zabezpieczyc sie przed kredytami.. Deina - jak mowisz Twoja mama nie odbiera nawet malo dubtelnych sygnalow ze powinna isc do pracy..a jesli ją wrzucicie na głeboką wode to moze sie okazac ze wcale nie bedzie plywałą tylko złapie najblizsze kolo ratunkowe.. Pamietajcie ze jesli zacznie zyc na kredyt to ten moze spasc na was.. Mysle ze najwyzszy czas jej powiedzieć iz po slubie definitywnie sie wyprowadzacie i nie bedziecie jej utrzymywac bo chcecie rozpocząc samodzielne zycie i macie w co ładowac kase. Brutalnie.. ale jesli do tej pory nie dotaro to nie ma co sie cackac. A najlepiej by bylo gdybyscie jeszcze przed slubem zorganizowali sobie lokum..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sro 17 Lut 2010, 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko jak się przed kredytami zabezpieczyćpytajnik z tego co wiem to ew. zobowiazania kredytowe dziedziczy się w spadku, nie kiedy mama jeszcze żyje. a spadku można nie przyjać. poza tym, jaki bank udzieli niepracującej osobie kredytu?? chyba, że te całe kredyty na dowód...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Sro 17 Lut 2010, 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napewno można podpisac na to jakiś papier, coś w rodzaju intercyzy, ale to troche takie bezduszne przyjśc do matki z radcą prawnym i żądać podpisu itp. Oczywiście nie bronię tu matki, bo to co robi to jakiś szantaż emocjonalny, mi to pachnie syndromem 'On mi Ciebie zabiera a ja chce żebyś ze mną została i zrobie wszystko żeby tak było' Rolling Eyes takie branie na litość.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Sro 17 Lut 2010, 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MissIndependent napisał:
tylko jak się przed kredytami zabezpieczyćpytajnik z tego co wiem to ew. zobowiazania kredytowe dziedziczy się w spadku, nie kiedy mama jeszcze żyje. a spadku można nie przyjać. poza tym, jaki bank udzieli niepracującej osobie kredytu?? chyba, że te całe kredyty na dowód...


Wiesz..napewno jakies wyjscie prawde jest, tak jak mowi Ruda. Poza tym trzeba podjąc chociaz probe - bo jesli to jest matka ktorą sie kocha i na ktorej cierpienie sie nie umie patrzec, to jesli jednak pozaciąga kredyty i wierzyciele (banki) sie o swoje upomną, to nie wierze by corka sie nagle od niej odwrocila i kazała sobie radzic samej.. pewnie w ostatecznosci coz - splaca sie te kredyty z zacisnietymi zebami w nadziei ze rodzic nie popelni wiecej takiego bledu.. Dlatego mysle ze warto zrobic wszystko by temu zapobiec..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sro 17 Lut 2010, 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko właśnie tak powinno się zrobić. matka, jako dorosła zdrowa osoba, powinna sobie sama radzić. wiem, ze to bardzo trudne i mało kto się na takie zachowanie zdecyduje... ale alternatywą jest spłacanie kredytów rodzica (utrzymywanie go). nawet jeśli podpisze sie jakiś papierek. bo co będzie n tym papierku?? cokolwiek by to było, sama napisałaś, że nie wierzysz, by córka się odwróciła w potrzebie. ja też nie wierzę, dlatego nie wiem czy podpisanie czegokolwiek zabezpieczyłoby czyjekolwiek interesy.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Sro 17 Lut 2010, 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naiwnie (i to nie sarkazm) pomyslalam ze moze wtedy nie wzielaby takiego kredytu..spłoszona tym ze nikt go za nia spłacac nie będzie..

Kurcze, ale poszłysmy w teorie - bo poki co deina nie mowila o kredytach Very Happy niech bedzie ze zapobiegac lepiej niz leczyc oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sro 17 Lut 2010, 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trochę się zagalopowałyśmy, to fakt Wink ale mnie by to bardzo martwiło. sytuacja, jakby nie było, bardzo trudna Confused
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Sro 17 Lut 2010, 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co by się w tej sytuacji nie zrobiło, to będzie źle i nieprzyjemnie. Albo niedobra córka idzie do mamy z intercyzą i sie wyprowadza albo męczy się z mężem pod jednym dachem z mamusią Rolling Eyes Nawet jak się ma cud-miód rodziców, to niezdrowo dla małżeństwa Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Następny
Strona 15 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group