Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

jakie znacie zwyczaje weselne
Goto page 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Next
 
Post new topic   Reply to topic    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne
View previous topic :: View next topic  
Author Message
beata
kandydat
kandydat


Joined: 17 Mar 2008
Posts: 32

PostPosted: Tue 8 Apr 2008, 11:03    Post subject: jakie znacie zwyczaje weselne Reply with quote

bardzo mnie ciekawią zwyczaje weselne normalnie nie jestem przesądna ale w tym jednym dniu w zyciu chciałabym aby wszystko było idealnie i zgodnie z tradycją i od kiedy przygotowujemy się do ślubu dowiaduję się o różnych zwyczajach o których nie miałam zielonego pojecia uwazam ze są one bardzo ciekawe i pomysłowe np ostatnio się dowiedziałam że pan młody wklada pannie młodej po błogosławienstwie w domu pieniążek do buta
_________________
a
Back to top
View user's profile Send private message
becia
gaduła
gaduła


Joined: 01 Apr 2008
Posts: 352
Location: Poznań

PostPosted: Tue 8 Apr 2008, 20:18    Post subject: Reply with quote

Pan młody powinien włożyć sobie banknot do kieszenie. I jeszcze gdzieś czytałam że panna młoda zaszywa sobie okruszek w sukni.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
dianicho
maniak
maniak


Joined: 19 Mar 2008
Posts: 1089

PostPosted: Wed 9 Apr 2008, 0:13    Post subject: Reply with quote

o, tego z okruszkiem robic nie bede.. moze i szyc jako tako umiem uśmiech ale ni ebedzie mi sie chcialo, moge ewentualnie do staniczka jeden malutki okruszek wrzucic, czy nie bedzie podobnego efektu? język

a pieniazek do bucika jak najbardziej trzeba, jak Pan Mlody ma wiecej kaski a powinien na ten dzien sie przygotowac, to jeszcze w dekolt moze wlozyc, ale ja bede miala zasloniety od szyi w dol wiec troszke na mnie oszczedzi uśmiech
i dobrze ze mam kryte butki - "pelne" w sensie polbuty ale azurkowe, wiec lekko wygladaja, pieniazek mi nie ucieknie uśmiech
_________________


Back to top
View user's profile Send private message
beata
kandydat
kandydat


Joined: 17 Mar 2008
Posts: 32

PostPosted: Wed 9 Apr 2008, 6:52    Post subject: Reply with quote

jeszcze wiem że pan młody powinien przenieść pannę młodą przez próg domu weselnego by się jej lepiej żyło
i jak para młoda jest witana chlebem i solą to matka panny młodej pyta pannę młodą co wybiera chleb, sól czy pana młodego a panna młoda powinna odpowiedzieć "wybieram sól ,chleb i pana młodego by zarabiał na niego"
_________________
a
Back to top
View user's profile Send private message
beata
kandydat
kandydat


Joined: 17 Mar 2008
Posts: 32

PostPosted: Wed 9 Apr 2008, 7:05    Post subject: Reply with quote

Przesady

Przesady zwiazane ze slubem, czyli co robic a czego unikac by zapewnic sobie szczescie i powodzenie w malzenstwie.


Panna Mloda powinna w czasie slubu miec na lub przy sobie:

· cos niebieskiego (by malzonek byl zawsze jej wierny)

· cos nowego (by mlodym nigdy nie brakowalo pieniazków)

· cos starego (by rodzina i najblizsi przyjaciele zawsze sluzyli pomoca i wsparciem)

· cos pozyczonego (by Panna Mloda mogla zawsze liczyc na "nowa" rodzine)

Panna Mloda nie powinna przegladac sie wczesniej w lustrze w pelnym stroju slubnym.

Panu Mlodemu pod zadnym pozorem nie wolno zobaczyc wczesniej Panny Mlodej w sukni slubnej.

Panna Mloda powinna miec przy sobie "banknocik" (im wyzszy nominal tym lepiej).

Pan Mlody powinien równiez miec kilka groszy w kieszeni.

Jesli Mlodej zdarzy sie zaplakac w kosciele - nigdy nie bedzie plakac z powodu meza.

By zapewnic sobie pomyslnosc na nowej drodze zycia, Mlodzi powinni przekroczyc próg kosciola prawa noga.

Kto pierwszy okreci partnera wokól siebie, odchodzac od oltarza, ten bedzie wiódl prym w malzenstwie.

Jesli podczas ceremonii obraczka upadnie na ziemie, by uniknac niepowodzenia w malzenstwie, podniesc ja powinien ksiadz lub ministrant
_________________
a
Back to top
View user's profile Send private message
magdaberbec
maniak
maniak


Joined: 12 Feb 2008
Posts: 1772
Location: Krasnystaw

PostPosted: Sun 11 May 2008, 15:19    Post subject: Reply with quote

a czy słyszałyście o wykupowaniu Panny Młodej?
Pan Młody gdy przyjeżdża do domu Panny Młodej staje przed drzwiami i "negocjuje" z druhną o Pannę Młodą. oczywiście druhna zawsze zostaje przekupiona flaszką wódki.
_________________

Back to top
View user's profile Send private message
beata
kandydat
kandydat


Joined: 17 Mar 2008
Posts: 32

PostPosted: Sun 11 May 2008, 15:27    Post subject: Reply with quote

a tego to nie słyszałam ze z druhną ale o wykupowaniu słyszałam
_________________
a
Back to top
View user's profile Send private message
mysia-gacuś
kandydat
kandydat


Joined: 25 May 2008
Posts: 70

PostPosted: Sun 25 May 2008, 19:40    Post subject: Reply with quote

magdaberbec wrote:
a czy słyszałyście o wykupowaniu Panny Młodej?
Pan Młody gdy przyjeżdża do domu Panny Młodej staje przed drzwiami i "negocjuje" z druhną o Pannę Młodą. oczywiście druhna zawsze zostaje przekupiona flaszką wódki.


u nas to bracia lub kuzyni "handlują" Młodą
_________________

Back to top
View user's profile Send private message
becia
gaduła
gaduła


Joined: 01 Apr 2008
Posts: 352
Location: Poznań

PostPosted: Sun 25 May 2008, 21:07    Post subject: Reply with quote

Ja nie słyszałam jeszcze o takim zwyczaju. O co w tym chodzi??
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
mysia-gacuś
kandydat
kandydat


Joined: 25 May 2008
Posts: 70

PostPosted: Mon 26 May 2008, 7:03    Post subject: Reply with quote

jak młody przyjeżdża do Panny Młodej to bracia Młodej nie wpuszczają go dopóki nie zapłaci im tyle butelek na ile oni wycenią Młodą.
_________________

Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Next
Page 1 of 19

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group