Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

jakie znacie zwyczaje weselne
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie 31 Lip 2011, 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie też się taka "zabawa" nie podoba i nie widzę w tym większego sensu dlatego u nas tego nie było uśmiech Z tego co pamiętam teść pytał czy będą kokardki..
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MagdalenkaS
guru
guru


Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 8021

PostWysłany: Pon 1 Sie 2011, 10:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo to dość stara tradycja i kiedyś ona miała rację bytu, a teraz to raczej nie. Tak jak opowiadała mi mama, ona będąc w moim wieku była zapraszana na wesela sama, bo kawalera jeszcze nie miała. I podobnie inne panienki i kawalerowie na weselu, więc pewnie żeby im było 'łatwiej' przyczepiali takie kokardki uśmiech No a teraz kiedy zaprasza się w większości z osobami towarzyszącymi, to gdzie szukać kawalerów i panienek do wzięcia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Nie 2 Paź 2011, 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, czy to już było, bo nie przebrnęłam przez wątek, ale gdzieś kiedyś, na jakimś filmie promocyjnym kamerzysty zauważyłam, że PM włożyła sobie do bucika ślubnego 50zł Very Happy

I tak się zastanawiam- tradycja regionalna, czy może jakieś własne czary-mary na powodzenie finansowe we wspólnym pożyciu język

Bo jeśli miałoby mi to coś gwarantować to super.. Pytanie, co się dzieje z takim banknotem po całej nocy Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Nie 2 Paź 2011, 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe, ja też byłam niedawno zielona w takich sprawach... a teraz już wiem, że to raczej ogólnopolski, a na pewno mazowiecki zwyczaj. Tak, chodzi o to, żeby kaski w małżeństwie nie zabrakło uśmiech. Chociaż nie mam bladego pojęcia, czemuż to akurat w bucie PM chowa gotówkę, a nie np. w biustonoszu Very Happy .
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Nie 2 Paź 2011, 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nurtuje mnie to, czy PM jakoś sprytnie, szybko wyjmuje te pieniążki?
Czy rzeczywiście całą noc w nich przetańczy? Bo kurczę, jak potem zapłacić takim pieniądzem językjęzyk
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Pon 3 Paź 2011, 6:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja miałam pieniądz w bucie, w staniku zresztą też, ale to raczej przez przypadek. Jak podczas błogosławieństwa wkładali to potem widocznie wszytskiego nie wyjęłam. A po weselu ja się rozbieram (mąż mnie rozbiera) a tu patrze na cycku 50zł przyklejone Shocked

a w bucie nie przeszkadzał, potem wpłaciłam wpłatomatem na konto i po problemie język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pon 3 Paź 2011, 6:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasami widzę, że PM sama sobie wkłada banknot do bucika, ale u nas zawsze robi to narzeczony. I powinien być przygotowany na to, że ktoś może mu zakrzyknąć, że żona będzie kuśtykała, bo w jednym buciku coś ma a w drugim nie oczko I wtedy powinien i do drugiego coś włożyc.
Z opowiadań znajomych i rodziny PM na ogół w ogóle tego banknotu nie czuje.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon 3 Paź 2011, 8:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja sobie nie dałam wepchnąć banknotu w buty Razz nie wierzę w przesądy Razz ale z tego co wiem i na lubelszczyźnie i w okolicach łodzi jest to znane Smile
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lenka1312
gaduła
gaduła


Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 278
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon 3 Paź 2011, 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest ogólnopolski zwyczaj, ale oryginalnie to ojciec PM powinien włożyć pieniążek do bucika (pierwotnie były to groszaczki, teraz są banknoty, żeby ładniej było do kamery...). A co do stanika, to tam powinno się wsypać okruszki chleba. A wszystko to po to, żeby zapewnić sobie dostatek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pon 3 Paź 2011, 13:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O nie- o tyle, o ile banknot może nie przeszkadza w tańcu i ogólnie, o tyle okruszki chleba w staniku oznaczałyby dla mnie wiercenie się przez całą mszę Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następny
Strona 15 z 19

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group