Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

slub dla poczatkujacych- podstawowe informacje
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anmy
początkujący
początkujący


Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 1

PostWysłany: Nie 19 Lip 2009, 18:55    Temat postu: slub dla poczatkujacych- podstawowe informacje Odpowiedz z cytatem

no wiec, ja planuje slub ale nawet nie wiem od czego zaczac. najpierw trzeba ustalic date, tak? ile wczesniej? chcialabym slub w czerwcu 2011, powinnam zaczac czy mam jeszcze czas? koscielny i cywilny tego samego dnia, czy oddzielnie? kosciol moge sobie wybrac jaki chce czy musze np ten kolo ktorego mieszkam? kto mi poradzi od czego zaczac i jak to wszystko ogarnac?
_________________
anka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KiSe
guru
guru


Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 2269
Skąd: Poznań/Oświęcim

PostWysłany: Nie 19 Lip 2009, 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem:
w pierwszej kolejności restauracja- dowiedz się czy jest wolna data , która Cię interesuje ( jeżeli tak radze już zarezerwować datę bo czerwiec jest bardzo chodliwy uśmiech ),
ja polecam slub konkordatowy- wszystko w jednym dniu w kościele ( teraz bardzo cięzko jest mieć tylko kościelny- sam cywilny łatwo , ale odwrotnie trudniej)
kościół możesz sobie wybrać- ale musisz mieć ,,zgodę,, Twojego proboszcza no i tu różnie bywa uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
luna26662
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 59
Skąd: śląsk

PostWysłany: Pon 20 Lip 2009, 1:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Salę i orkiestrę to już musisz 1,5 roku wcześniej rezerwować.
A potem na spokojnie resztę.
U księdza jeśli miesiąc jest popularny możesz się zjawić nawet pół roku wcześniej , i zarezerwować dzień i godzinę.
Kiedyś byłam na ślubie w czerwcu, gdzie odbywały się 4 śluby pod rząd. Masakra.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Asieńka
kandydat
kandydat


Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 17
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon 20 Lip 2009, 8:40    Temat postu: Ustalanie Odpowiedz z cytatem

Najważniejsze to dogadać się z narzeczonym co do terminu. Sale i orkiestre rzeczywiście trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem (wszystko zależy jaka sala i jaka orkiestra jak mają dobrą renome i przyziemne ceny to rezerwacje 1,5 roku do przodu to norma). Ja rezerwowałam w styczniu na sierpien i juz tylko mialam do wyboru 2 wolne terminy na sali. Do księdza też poszłam w styczniu i o mały włos musiałabym brać ślub w innym kościele bo na ten dzień były już 2 śluby. Naszczęście ksiądz się zgodził na 3 ślub w tym dniu - UFFFF

Potem można wybrać fotografa i decyzja co do sukni. Samo oglądanie zdjęć w katalogach i na necie nie wystarczy- trzeba przymierzać. Ja poświęciłam cały dzień na przymierzanie ale więcej nie dałabym rady. No i decyzja kupno czy szycie z jednym i drugim pół roku przed ślubem- bo nawet jak kupujesz w salonie- to szyją ją na Ciebie i też są przymiarki.
Powodzenia!
_________________
Nasz dzień to 29 sierpień 2009

www://suwaczki.slub-wesele.pl/20090829310117.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdziuniaaa
bywalec
bywalec


Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 139
Skąd: Tomaszów Maz

PostWysłany: Pon 20 Lip 2009, 9:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się ze wszystkim. My rezerwowaliśmy najpierw zespół i miał tylko jeden wolny termin na czerwiec 2009. Potem salę i kamerzystę. W kościele byliśmy jakieś 5 miesięcy przed ślubem. I jakoś wszystko się udało oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agnusss
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 11 Lip 2009
Posty: 947

PostWysłany: Pon 20 Lip 2009, 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas jak do tej pory jest taka kolejność:
2009 PAŹDZIERNIK
Rezerwacja terminu w urzędzie
Suknia ślubna
Akty urodzenia z USC
2009 LISTOPAD
Kupić zaproszenia
2009 GRUDZIEŃ
Kupić wódkę
Urlopy
2010 STYCZEŃ
Przypomnieć się na Sali wselnej i ustalić termin spotkania
Roznieść zaproszenia
Złożyć wszystkie dokumenty w USC
Kupić garnitur
Kupić buty
2010 [b]LUTY[/b]
Ustalić spotkanie w spr. Menu
Odbiór potwierdzeń
Zamówić tort i ciasta
Umówić wizytę u fryzjera, kosmetyczki i manikiurzystki
Zamówić samochód
Zamówić kwiaty
Kontakt z zespołem
2010 MARZEC
Ostateczne rozsadzenie gości
Ustalić menu i podać liczbę gości, zapytać o której zespół może się zjawić
Spotkanie z zespołem
Kupić biżuterię, bieliznę,dodatki
2 tygodnie przed
Kupić napoje
Przymierzyć suknie
2 dni przed

Kupić owoce
1 dzień przed
Zawieźć owoce, alkohol, ciasta, napoje
Spakować kosmetyczkę
2010 10-kwi
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Milagros
bywalec
bywalec


Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 209
Skąd: woj. Zachodniopomorskie

PostWysłany: Wto 21 Lip 2009, 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My najpierw rezerwowaliśmy salę w styczniu 2009, w lutym 2009 zamówiliśmy orkiestrę i wpłaciliśmy od razu zaliczkę 500 zł. W marcu 2009 zarezerwowaliśmy katering i to narazie wszystko. Za miesiąc idziemy do księdza i będziemy zamawiać fotografa. Pomału zaczynamy kupować wódkę, bo ma podrożeć lol
_________________
ślub cywilny

ślub kościelny

[u
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agnusss
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 11 Lip 2009
Posty: 947

PostWysłany: Wto 21 Lip 2009, 19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie ponieważ salę i zespół mam juz załatwione to zapomniałam o nich napisać Embarassed
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
luna26662
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 59
Skąd: śląsk

PostWysłany: Nie 26 Lip 2009, 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie to właśnie najpierw trzeba we dwoje ustalić termin, a potem sala, orkiestra i fotograf. Reszta później.
mimo że to chore zamawiać wszystko tak wcześnie, to można sobie przynajmniej na spokojnie pozałatwiać. Poszukać sukienki, wybrać menu, buty, zaproszenia. No i jest duuuużo czasu na nauki przedmałżeńskie!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kasi_a
bywalec
bywalec


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 108
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon 27 Lip 2009, 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak my zaczynaliśmy załatwianie to najgorzej było z salą na wesele. Im szybciej zaczniecie jej szukać tym lepiej:) potem orkiestra, fotograf i kamerzysta, też mogą mieć niewiele wolnych terminów.
W kościele nie mieliśmy problemu, ksiądz się strasznie zdziwił, że tak wcześnie załatwiamy:) (dzwoniliśmy w kwietniu 2009)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group