Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Zabawy podczas wesela i oczepin
Idź do strony 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Oczepiny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agbar
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 743

PostWysłany: Pią 4 Kwi 2008, 16:02    Temat postu: Zabawy podczas wesela i oczepin Odpowiedz z cytatem

Jakie zabawy chcecie, żeby były przeprowadzone podczas wesela? Szukam czegoś ciekawego i oryginalnego.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ania_411
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 96
Skąd: kujawsko-pomorskie

PostWysłany: Pią 4 Kwi 2008, 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oryginalnego? ciężko będzie.... sama szukam już długo.... smutny smutny
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agbar
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 743

PostWysłany: Pon 14 Kwi 2008, 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi mi po prostu o propozycje. Mieszkamy w różnych częsciach kraju i różne zabawy, które są oklepane na północy mogą być oryginalne na południu, i na odwrót. Piszcie...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Czarna
początkujący
początkujący


Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 3

PostWysłany: Pią 18 Kwi 2008, 9:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chętnie bym się podłączyła pod to pytanie, ponieważ na mnie spoczywa zapewnienie takich atrakcji podczas wesela siostry oczko

Generalnie zorganizowanie różnego rodzaju zabaw dla ogółu i oczepin należy do zespołu, jednak zawsze lepiej się przygotować. Pozatym byłabym wdzięczna za podsunięcie zabaw typowo dla młodych. Na weselach rzadko bywam, więc przyznam szczerze, że jestem zielona w tych sprawach oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agbar
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 743

PostWysłany: Pią 18 Kwi 2008, 16:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do zabaw dla młodej pary, to na weselu u znajomych zespół zorganizował tzw. przyrzeczenia. W szklanej kuli były kartki, które młodzi musieli losować i głośno czytać. Np. po imprezie wracam ja, oddaję wszystkie pieniążki żonie/mężowi, po obiedzie naczynia zmywam ja, itp. Był też test na zgodność małżonków, gdzie zdejmowali buty i każde brało do jednej ręki swój but, a do drugiej ręki but małżonka. Zespół zadawał pytania, np. kto dłużej śpi, albo kto bardziej lubi słodycze. W odpowiedzi podnosili but tej osoby, która tę czynność robi. Oczywiście w tym czasie siedzieli do siebie plecami.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agbar
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 743

PostWysłany: Wto 22 Kwi 2008, 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś znalazłam propozycje śmiesznych prezentów dla gości biorących udział w konkursach, taka alternatywa dla flaszek albo dodatek do nich. Co prawda spotkałam się z opiniami, że są niesmaczne, ale osobiście uważam, je za ciekawe. każdy ma inne podejście do swojego wesela, a mnie nie chodzi, żeby zrobić wystawny bal, tylko luźna imprezę, gdzie będzie można się też pośmiać.

1. polonez caro - wódka Polonaise + papierosy Caro
2. rejs Batorym - wódka Batory
3. deskorolka - deska do krojenia + rolka ręczników papierowych
4. ekspres do kawy - super expres + paczka kawy
5. nagroda niespodzianka - jajko niespodzianka
6. taśma z wesela - rolka papieru toaletowego
7. kolacja dla dwojga w chińskiej restauracji - woreczek ryżu + świeczka
+ pałeczki
8. wycieczka do Finlandii - wódka Finlandia
9. wycieczka do kurortu nadmorskiego - 2 bilety SKM do Sopotu
10. niezbędnik energetyczny - zapałka + świeca + prezerwatywa
11. piękna zastawa stołowa - talerzyk i sztućce jednorazowe
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Wto 22 Kwi 2008, 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ha ha fajne ale jak nie trafisz w poczucie humoru gości to lipa...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agbar
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 743

PostWysłany: Sro 23 Kwi 2008, 9:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znając moją rodzinę, powinno się podobać. Nie wiem jak u T., ale to jeszcze jest do przemyślenia.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kejti
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 44
Skąd: śląsk.

PostWysłany: Wto 29 Lip 2008, 17:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja na 100% chcę to. oczko

KARETA
Zabawa w karetę - organizowana jest zazwyczaj w trakcie oczepin - do zabawy potrzeba 9 osób, które reprezentują: 4 koła karety, 2 konie, 1 woźnice, no i oczywiście "króla" (pan młody) i "królową" (pani młoda). Zabawa polega na szybkim reagowaniu na słowa opisujące poszczególne części lub osoby z karety (należy wstać i obiec krzesło). Za nie zareagowanie na słowo np. "król", pan młody reprezentujący "króla" musi wypić kieliszek wódki bez popitki. Przy odpowiednio dobranym opowia-daniu zabawa potrafi rozweselić do łez zebranych gości.

A oto tekst:


Dawno, dawno temu żyli sobie król z królowa.

Mieli konie, karetę i woźnicę. Kiedyś król zawołał woźnicę i tak mu powiedział: "Woźnico zaprzęgaj konie do karety, bo królowa chce pojechać na spacer". Posłuszny woźnica poszedł i zapiął konie do karety. Kiedy król z królowa wsiedli do karety, król zawołał: "Woźnico daj koniom znak do jazdy". I pojechali.

Para królewska jedzie w swej pięknej karecie przez okolicę, nagle prawy koń okulał, lewemu koniowi nic się nie stało. Przestraszony król zawołał: "Woźnico, woźnico, mój drogi woźnico, sprawdź, co się stało".

Królowa ze strachu zemdlała, a woźnica znalazł w kopycie prawego konia gwóźdź i go wyciągnął. W kopycie lewego konia nie znalazł nic.

Po chwili zniecierpliwiony król zwraca się z pytaniem do woźnicy: "Woźnico, woźnico, mój drogi woźnico czy wszystko w porządku?" Woźnica odpowiada ,że tak. Siada na koźle i daje koniom znak do jazdy.

Para królewska w swej pięknej karecie, złotej karecie jedzie dalej. Po chwili król wychyla się z okna karety i mówi do woźnicy: "Woźnico, woźnico, mój drogi woźnico, zatrzymaj konie, bo królowa chce zaczerpnąć świeżego powietrza".

Woźnica zatrzymuje konie i kareta staje. Z karety wysiada król i królowa. Nagle w oddali słychać grzmot - zaczyna padać deszcz, wszyscy są mokrzy, nie ma co czekać - król zarządza powrót na zamek.

Po przybyciu na zamek konie zatrzymują się i król i królowa wysiadają z karety. Król woła do woźnicy: "Woźnico, mój drogi woźnico wyprzęgnij konie i odstaw karetę". Zadowolona i szczęśliwa królowa pyta po chwili: "Woźnico czy odstawiłeś konie i karetę?" Woźnica odpowiada, że tak.

"Dziękuję ci woźnico, mój drogi woźnico" - odpowiada królowa.


*********************************


ZABAWA Z KRZESŁAMI

Ten konkurs organizowany jest w kilku wersjach, zasada jest jednak jedna: do konkursu staje kilka osób lub par które ustawiają się wokół ustawionych krzeseł. Krzeseł jest zawsze o jedno mniej niż osób biorących udział w konkursie. Przy każdej przerwie w muzyce "zawodnicy" zajmują wolne miejsca. Odpada osoba, dla której nie wystarczy miejsc. Ostatni pozostający na parkiecie wygrywa.

W zależności od wersji zabawy może ona się odbywać w różny sposób np.:

* na krześle należy usiąść z osobą lub fantem, który wymieni wodzirej (krawat, kucharka, rajstopy...),
* przy zabawie z osobą towarzyszącą miejsce musi zająć Para tańcząca.

**********************************************

KUSZENIE ADAMA

Zabawa dosyć stara i powoli zanikająca, ale wydaje nam się, że warto o niej napisać kilka słów. Do zabawy potrzebne jest kilka par i tyle samo jabłek, oraz kawałek sznurka. Jabłka wiążemy na sznurku za ogonki. Panie trzymają jabłka na sznurkach, a panowie mają za zadanie zjeść jabłko bez pomocy rąk. Czym dłuższy sznurek i większe jabłko, tym większy problem z jego zjedzeniem.



wesoły)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kreska11
początkujący
początkujący


Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 2
Skąd: wawa

PostWysłany: Wto 5 Sie 2008, 17:40    Temat postu: wyścig cebulek Odpowiedz z cytatem

Wyścig cebulek
Do zabawy staje pięć osób. Każdej z nich przywiązujemy z tyłu do szlufki na 30-40cm odcinku mocnej nitki cebulę,
jak największą. Ustawiamy graczy w linii i wyznaczamy dystans, np. 3m. Przed zawodnikami ustawimy pudełka,
małe, najlepiej po zapałkach. Zabawa polega na tym, aby ruchami bioder rozkołysać cebulki,
którymi należy dopchać pudełka do mety. Zamiast cebuli można użyć marchewek... Więcej zabawy i sugestywnych skojarzeń.
Żeby było śmieszniej można prosić ojców pary młodej, pana młodego oraz świadka. Zespół komentuje przebieg
zabawy w wiadomy sposób. Nieobowiązkowe:
Zwycięzca musi zjeść swoją cebulkę, popijając alkoholem.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Oczepiny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Następny
Strona 1 z 20

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group