Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

świadek
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Pią 11 Kwi 2008, 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to nie wiem.. jak dla mnie to by było bezsensu.. bo wydaje mi sie, ze swiadkiem musi byc osoba po bierzmowaniu.. eh sama juz nic nie wiem uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kobylasty
kandydat
kandydat


Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 17
Skąd: z serwerowni

PostWysłany: Pią 11 Kwi 2008, 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak byłem świadkiem to nikt o nic się nie pytał w kościele (3miasto). Tylko dowód osobisty i koniec.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
becia
gaduła
gaduła


Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 352
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią 11 Kwi 2008, 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według prawa jedyny wymóg bycia świadkiem to pełnoletność i zdolność do czynności prawnych. W praktyce jest tak, że księża mają różne wymagania i życzą sobie by świadek był wiary katolickiej, po bierzmowaniu, itp
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Pią 11 Kwi 2008, 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ah, jak ze wszystkim w kosciele - wszystko zalezy od ksiedza...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Pon 14 Kwi 2008, 16:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja równiez się z tym spotkałam. miałam być druhną mojej siostry ale nic z tego nie wyszło bo byłam dopiero przed bierzmowaniem.

moją druhną będzie koleżanka ze studiów. miałam już wcześniej kandydatki ale jakoś do rzadnej z nich nie byłam przkonana, a jak sobie pomyślałam o Karolinie to wiedziałam, że to jest idealna osoba do tej roli. jest jednak minus tego taki że mieszka ona daleko ode mnie i będzie mogła pomagac mi tylko przed samym ślubem iw dzień ślubu.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Pon 14 Kwi 2008, 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja na moją liczę tylko w dzień slubu.. ale ciesze sie ze swiadka jakiego bartek wybierze język
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Pon 14 Kwi 2008, 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o a więc nie tylko ja będę miała druhnę "do dyspozycji" tylko w dzień ślubu. miło tak podzielić się na forum nawet takimi szczegółami.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
becia
gaduła
gaduła


Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 352
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon 14 Kwi 2008, 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nawet nie mam pomysłu na świadków... Z rodzeństwa mam brata tylko, więc za bardzo pomocą mi nie będzie, tym bardziej, że mieszka w innym mieście. Kuzynki to te co blisko to mężatki, a te co panny to też daleko. Dobrze, że mam jeszcze dużo czasu na zastanawianie się...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agbar
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 743

PostWysłany: Pon 14 Kwi 2008, 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłam świadkową przyjaciółki, mimo że ma brata. Dla młodych to było oczywiste, że będę ja, bo to ja ich poznałam uśmiech Ich rodziny tez nie miały nic przeciwko, a wręcz stwierdziły, że to bardzo dobry wybór oczko Tak więc niekoniecznie to musi być ktoś z rodziny. Twoja przyjaciółka lub bliska koleżanka na pewno tez się świetnie sprawdzi.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
becia
gaduła
gaduła


Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 352
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto 15 Kwi 2008, 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym to właśnie jeszcze większy problem. W szkole średniej nie miałam koleżanek w klasie, na studiach jedną, ale w zasadzie nie utrzymujemy kontaktów, no i w pracy znowu sami faceci. Utrzymuje tylko sporadyczne kontakty z 3 koleżankami. Z jedną z nich co prawda przyjaźniłyśmy sie w szkole średniej, ale od kiedy wyjechałam na studia drogi się rozeszły. Teraz co prawda mieszkamy w jednym mieście, ale jakoś nie możemy się zgadać, spotkać, każda żyje własnym życiem.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group