Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Co sądzicie o naukach?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 54, 55, 56, 57, 58  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Michaska44
kandydat
kandydat


Dołączył: 10 Lip 2015
Posty: 12

PostWysłany: Czw 23 Lip 2015, 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma żadnej daty ważności:) ale komu by się chciało to robić ponad rok wcześniej:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lexuswarszawa
kandydat
kandydat


Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 24
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 11 Sie 2015, 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście powiem że nauki mogą być ciekawe z reguły dla tych, którzy je prowadzą LOL

Dla mnie były totalnie zbędnym dodatkiem i stratą czasu bo wiecie...praca...już było dziecko wiec OMG nauka jak nie zajść w ciąży na podstawie kalędarza w XXIw no niemalże w XXII a tu bęc! Kalędarzyk LOL pewnie szło o google calendar LOL ale wiece można bez nauk...trzeba wiedzieć do którego księdza...aha no i to kosztuje...jak to amerykanie mawiają "time is money" - czas to kasa...chcesz mieć więcej czasu to płać- Bóg zapłać LOL
_________________
www.LexusDoSlubu.com Warszawa - Najnowsza Czarna Luksusowa Hybryda Lexus IS300h na którą zawsze możesz liczyć oczko Umów się na jazdę próbną Free!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
efkalinka
maniak
maniak


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 1194

PostWysłany: Wto 11 Sie 2015, 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lexuswarszawa napisał:
Osobiście powiem że nauki mogą być ciekawe z reguły dla tych, którzy je prowadzą LOL

Dla mnie były totalnie zbędnym dodatkiem i stratą czasu bo wiecie...praca...już było dziecko wiec OMG nauka jak nie zajść w ciąży na podstawie kalędarza w XXIw no niemalże w XXII a tu bęc! Kalędarzyk LOL pewnie szło o google calendar LOL ale wiece można bez nauk...trzeba wiedzieć do którego księdza...aha no i to kosztuje...jak to amerykanie mawiają "time is money" - czas to kasa...chcesz mieć więcej czasu to płać- Bóg zapłać LOL

Bez sensu. Po pierwsze bardzo ciężko się to czyta(LOL, OMG, interpunkcja), a po drugie jeżeli komuś nie pasuje korzystanie z nauk przedmałżeńskich i całych przygotowań wg zasad kościoła to po co w ogóle brać ślub kościelny? Nie rozumiem tego. To nie jest tylko fajna ceremonia, po której jest mega impreza. Jeżeli dla kogoś tak to działa, to można poszukać kościoła, który ma mniejsze wymagania. Mi tez się nie uśmiecha chodzenie na nauki (na których stricte nie uczą metody kalendarzyka, tylko metod naturalnego planowania rodziny, a to zupełnie coś innego), ale będę chodzić, bo nie mam zamiaru dawać nikomu za to pieniędzy, to się mija z celem.
Niedługo ludzie będą za spowiedź płacić przedślubna, żeby ją ominąć...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marekwisniewski0
kandydat
kandydat


Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 24

PostWysłany: Pon 31 Sie 2015, 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słyszałem, że takie nauki są nieobowiązkowe. Jeśli ktoś nie czuje się na siłach samemu się uczyć, to lepiej żeby się zapisał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rkowalczyk
kandydat
kandydat


Dołączył: 12 Gru 2015
Posty: 45
Skąd: Nowy Sącz

PostWysłany: Nie 27 Gru 2015, 12:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fotografia Ślubna Nowy Sącz i jedziemy wszędzie, tu znajdziesz wszystkie inf.
http://fotograf-slub-nowy-sacz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
serena
maniak
maniak


Dołączył: 27 Sie 2013
Posty: 1583

PostWysłany: Nie 27 Gru 2015, 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jejku człowieku opanuj się z tymi swoimi reklamami.. :/ powinni Cię już dawno zablokować :/
_________________
Taka zwykła wariatka,czyli zło konieczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MadziaK
kandydat
kandydat


Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 26

PostWysłany: Sob 16 Sty 2016, 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie nauki są bezsensowne. Już lepiej poświęcić ten czas na poczytanie książek z zakresu psychologii. Jakby księża mieli żony to może by coś wiedzieli na temat życia rodzinnego a tak to sorry, ale kościół nie jest dla mnie wyrocznią w tej sprawie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
efkalinka
maniak
maniak


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 1194

PostWysłany: Nie 17 Sty 2016, 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MadziaK napisał:
Dla mnie nauki są bezsensowne. Już lepiej poświęcić ten czas na poczytanie książek z zakresu psychologii. Jakby księża mieli żony to może by coś wiedzieli na temat życia rodzinnego a tak to sorry, ale kościół nie jest dla mnie wyrocznią w tej sprawie.

Ale nauki prowadzą głównie małzeństwa. Księża przynajmniej u nas mówili tylko to co dotyczy Kościoła, przykazań, formalności.
Małżeństwa lub specjalnie do tego przygotowane osoby prowadziły cały kurs.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
olivia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Lut 2014
Posty: 721

PostWysłany: Nie 17 Sty 2016, 13:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas jak popatrzyłam na rozpisany plan nauk to faktycznie księża prowadzą, ale tą taką stronę liturgiczna oraz teologiczną. A taką stricte o małżeństwie, etyce itp to już jakieś małżeństwo. oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
timi
początkujący
początkujący


Dołączył: 27 Sty 2016
Posty: 5

PostWysłany: Czw 28 Sty 2016, 16:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem zdecydowanie za, ale w godnym polecenia miejscu.
_________________
Solidne schody modułowe to bezpieczeństwo w Twoim domu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 54, 55, 56, 57, 58  Następny
Strona 55 z 58

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group