Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Co sądzicie o naukach?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasiulka59
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 333
Skąd: ojj tam daleko :)

PostWysłany: Wto 24 Mar 2015, 11:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki uśmiech już ciśnienie miałam wysokie język Kto wie może przed Wielkanocą zorganizują coś takiego ale my nauki mamy po Wielkanocy uśmiech

Mam takie pytanie do tych co już nauki i poradnie rodzinną odwiedzili czy zadają jakieś niedyskretne pytania ? Albo czy zadali Wam jakieś pytanie które wzbudziło w Was zażenowanie ?
_________________


"Małżeństwo – zdarzenie, po którym mężczyzna przestaje kupować kwiaty, a zaczyna kupować warzywa. "
A.Uniechowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasia11889
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 881

PostWysłany: Wto 24 Mar 2015, 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas na naukach nic się nie pytali ale poradnia to już kosmos...biorą osobno przyszłych małżonków i pytają się czy chcecie mieć dzieci, ile, kiedy, czy mąż będzie przy porodzie i takie tam. A nie daj Bóg odpowiecie inaczej język Ale to u nas a co parafia to inaczej to wygląda więc nie ma się co nastawiać oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Wto 24 Mar 2015, 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasia11889 napisał:
U nas na naukach nic się nie pytali ale poradnia to już kosmos...biorą osobno przyszłych małżonków i pytają się czy chcecie mieć dzieci, ile, kiedy, czy mąż będzie przy porodzie i takie tam. A nie daj Bóg odpowiecie inaczej język Ale to u nas a co parafia to inaczej to wygląda więc nie ma się co nastawiać oczko


U nas czegoś takiego nie było. Nawet nie było osobnych rozmów.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka59
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 333
Skąd: ojj tam daleko :)

PostWysłany: Wto 24 Mar 2015, 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to kosmos jak osobno egzaminują bo inaczej tego nazwać nie mogę. Nie wiem jak jest w tej parafii w której będziemy ślubować bo to nie jest ani moja ani narzeczonego parafia:) Tylko tak mnie zastanawia co poradnie interesuje czy maż będzie przy porodzie czy nie bo to takie troszkę gdybanie jeśli się nie jest w ciąży. Rolling Eyes
_________________


"Małżeństwo – zdarzenie, po którym mężczyzna przestaje kupować kwiaty, a zaczyna kupować warzywa. "
A.Uniechowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto 24 Mar 2015, 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiulka, raczej nie chodzi o to czy faktycznie będzie przy porodzie czy nie tylko pewnie o sprawdzenie, czy para ma podobne wizje lub przynajmniej pewne tematy przegadane. Po ślubie może im się jeszcze milion razy wizja zmienić ale pomyśl, czy to nie będzie dziwnie wyglądało w momencie, gdy (i to na kilka miesięcy przed ślubem) na pytanie "czy chcecie mieć dzieci?" jedno odpowiada "tak" a drugie "nie". To może zwiastować przyszłe problemy w małżeństwie. A poza tym kwestia dzieci jest jedną z tych, na których podstawie można dowodzić nieważności małżeństwa. Zresztą to pytanie i tak padnie jeszcze przy spisywaniu protokołu przedmałżeńskiego.
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka59
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 333
Skąd: ojj tam daleko :)

PostWysłany: Pon 11 Maj 2015, 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My już po naukach i jeszcze jedna wizyta w poradni pikuś uśmiech
Co do nauk to mam mieszane uczucia ponieważ pierwszy dzień nauk ( weekendowe) były całkowicie świeckie psychologia , wiecie kobiety są z wenus mężczyźni z marsa całkiem ciekawe uśmiech Co do tej części religijnej dotyczącej NPR to dla mnie wymysł ubiegłego stulecia chyba bo fakt co druga z brzuszkiem ( nie mam nic przeciwko Ciężarnym Pannom Młodym wręcz przeciwnie miny księży są bezcenne ) uśmiech Ogólnie całkiem sympatycznie uśmiech


Co do poradni to wiecie jednym uchem wleci drugim wyleci ...a o antykoncepcji i nauki i poradnia milczą oprócz NPR wszystkie inne -złe niedobre , oburzające uśmiech
_________________


"Małżeństwo – zdarzenie, po którym mężczyzna przestaje kupować kwiaty, a zaczyna kupować warzywa. "
A.Uniechowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lilamay
początkujący
początkujący


Dołączył: 15 Cze 2015
Posty: 4

PostWysłany: Pon 15 Cze 2015, 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja akurat mam niemiłe doświadczenia jeśli chodzi o nauki. Po prostu straszna propaganda i brak dialogu. Chcieliśmy z tamtąd uciekam jak najszybciej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka59
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 333
Skąd: ojj tam daleko :)

PostWysłany: Pon 15 Cze 2015, 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lilamay napisał:
Ja akurat mam niemiłe doświadczenia jeśli chodzi o nauki. Po prostu straszna propaganda i brak dialogu. Chcieliśmy z tamtąd uciekam jak najszybciej



Było aż tak źle? Pewnie propaganda NPR?
_________________


"Małżeństwo – zdarzenie, po którym mężczyzna przestaje kupować kwiaty, a zaczyna kupować warzywa. "
A.Uniechowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lilou
kandydat
kandydat


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 62
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 29 Cze 2015, 23:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a na ile wcześniej trzeba załatwiać nauki? Zaświadczenia z nich i poradni małżeńskiej mają jakąś datę ważności?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka59
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 333
Skąd: ojj tam daleko :)

PostWysłany: Czw 2 Lip 2015, 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lilou napisał:
a na ile wcześniej trzeba załatwiać nauki? Zaświadczenia z nich i poradni małżeńskiej mają jakąś datę ważności?


My wszystko załatwiliśmy na rok przed ślubem i nauki i poradnie uśmiech To nie ma żadnej daty ważności jak dokumenty z Kościoła czy z USC i robicie jak macie czas uśmiech My zrobiliśmy teraz by w przyszłym roku nie było wszystko na wariackich papierach i by nie trzeba się było martwić uśmiech
_________________


"Małżeństwo – zdarzenie, po którym mężczyzna przestaje kupować kwiaty, a zaczyna kupować warzywa. "
A.Uniechowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58  Następny
Strona 54 z 58

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group