Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

nocleg dla wszystkich gości ?
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Pią 30 Gru 2011, 10:19    Temat postu: nocleg dla wszystkich gości ? Odpowiedz z cytatem

....uśmiech
_________________



Ostatnio zmieniony przez ewelajn dnia Wto 30 Cze 2015, 8:17, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annna
guru
guru


Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 4922
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią 30 Gru 2011, 10:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelajn ja bym była idealnym gościem na Twoim weselu! A wiesz czemu? Bo mój kuzyn - bardzo bliski, chrześniak mojej mamy - brał ślub na Ukrainie, w kraju swojej narzeczonej uśmiech I pojechaliśmy! Bez marudzenia "łeeee to daleko". Fakt było masakrycznie daleko, praktycznie doba tłuczenia się w autobusie nawet nie przez odległość, ale drogi na Ukrainie - więcej niż 40 km/h nie pojedziesz... Przykre było tylko to, że dla porażającej większości mojej rodziny to był problem, jak dla Twojej, a ich wspólni znajomi ze studiów odliczyli się w komplecie i przyjechali!
A tak już zupełnie na poważnie, nie wiem co bym zrobiła na Twoim miejscu... Chyba pierwsze co, to przekonała jednych i drugich rodziców i najbliższą rodzinę, że mają mi pomagać w odpieraniu tych ataków na mnie! Że nawet jak im nie pasuje to trudno, ale to nasz dzień i nie życzymy sobie, żeby nas nękali. Zawsze to raźniej, jak nie musisz sama być przeciwko całemu światu oczko I pomysł żeby organizować nocleg ludziom, którzy mieszkają 30 km dalej jest trochę chory... :/ Byłam na weselu przyjaciółki, gdzie duża częśc rodzina była z okolic Krakowa, a ona jak ja - z okolic kato... I co? Załatwili tylko autobus i o pewnej, z góry ustalonej przez gości godzinie się zebrali. Fajnie to było zorganizowane, bo zespół im zaśpiewał na koniec, wszyscy się żegnali... Więc może pomyślcie o czymś takim? Jeśli to nie ejst duze wesele, to może nie cały autokar, ale busik rozwożący ludzi? uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arsandra
moderator
moderator


Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 5223
Skąd: Mazowieckie

PostWysłany: Pią 30 Gru 2011, 10:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem nie ma obowiązku zapewniania noclegu dla wszystkich.

Mojego brata wesele też było ok. 100 km od nas i ok. 25-30 km od bratowej (mieszkali w jej mieście już nawet przed ślubem) i tam postanowili mieć wesele, znaleźli salę weselną i nikt nie miał noclegu, nawet moi rodzice czy ja z narzeczonym. Przecież to normalne, że rodzina nie mieszka w jednym mieście, ludzie z różnych powodów się poprzeprowadzali dawno temu i chyba po to się zaprasza z jakimś wyprzedzeniem, żeby ludzie mieli szansę się przygotować, zorganizować sobie to wszystko, o ile oczywiście chcą świętować ten dzień, gdy ktoś z bliskich się żeni/wychodzi za mąż.
Ja rozumiem, że są takie sytuacje, że kogoś nie stać, bo np. mają sami jakieś wesele swoich dzieci albo trudną sytuację, ale myślę, że nawet jakby to były blisko to po prostu by nie przyszli, ewentualnie tylko na ślub, a może nawet nie i by się gorzej czuli, bo każdy by powiedział, że "mieli blisko, a nie przyszli".
80 km to nie jest jakaś odległość nie do pokonania. Tym bardziej, że zawsze można się z kimś zabrać, dogadać, dla chcącego to nic trudnego. Jeśli byłyby poprawiny, to wtedy może już gorzej, bo automatycznie tych ludzi na pewno nie będzie, ale nie wiem, czy w ogóle planujecie.
Myślę, że nie ma się co przejmować głupimi komentarzami, sama piszesz, że do rządzenia wielu chętnych - jak zwykle.
Ja bym zapewniła nocleg tylko osobom naprawdę z daleka albo jak wiesz, że mieliby poważny problem z przyjazdem, itd.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pralinka
guru
guru


Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 4442
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 30 Gru 2011, 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelajn, nie daj się naciągnąć na dodatkowe koszty. Nikogo na siłę nie ciągniesz na przyjęcie, nie chcą to niech nie przychodzą. Przyjdą te osoby, które naprawdę są Ci bliskie i życzliwe. Po takim przyjęciu każdy może wrócić spokojnie do domu. Nie przesadzajmy też z odległością, w Stanach ludzie dojeżdżają do pracy dzień w dzień ponad 100 km.
_________________
Ślub cywilny, to aż cywilny, a nie tylko cywilny.



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annna
guru
guru


Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 4922
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią 30 Gru 2011, 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ALe wiecie o co tu chodzi... że jak ktoś ma dojechać, to ktoś będzie musiał prowadzić, więc nie będzie mógł się napić :/ polska mentalność...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arsandra
moderator
moderator


Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 5223
Skąd: Mazowieckie

PostWysłany: Pią 30 Gru 2011, 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Domyślam się, niestety, takie to już jest "polskie podejście" niektórych osób.
Choć z obserwacji muszę przyznać, że teraz wcale się tyle nie pije na weselach, co kiedyś. Ludzie mają dostęp na codzień, mogą pić, ile chcą....i to żadne wiele "wow" nie jest na weselach. Choć dla osób w wieku właśnie ciotek, itd., to może być takie myślenie jeszcze.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annna
guru
guru


Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 4922
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią 30 Gru 2011, 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

arsandra napisał:
Domyślam się, niestety, takie to już jest "polskie podejście" niektórych osób.
Choć z obserwacji muszę przyznać, że teraz wcale się tyle nie pije na weselach, co kiedyś. Ludzie mają dostęp na codzień, mogą pić, ile chcą....i to żadne wiele "wow" nie jest na weselach. Choć dla osób w wieku właśnie ciotek, itd., to może być takie myślenie jeszcze.

Byłam na weselu, gdzie jeszcze przed oczepinami wynosili, tak WYNOSILI, pijaną kobietę z sali :/ A moja koleżanka robiła wesele bezalkoholowe i też się ludzie dobrze bawili...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Pią 30 Gru 2011, 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

............

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Wto 17 Sty 2012, 20:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arsandra
moderator
moderator


Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 5223
Skąd: Mazowieckie

PostWysłany: Pią 30 Gru 2011, 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sheryl napisał:
ja na Twoim miejscu nie przejmowałabym się takimi tekstami, jak chcą, to niech sobie sami zapewnią, bo to nie jest wesele uśmiech

a że jak wesele, to już trzeba nocleg?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Pią 30 Gru 2011, 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

............

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Wto 17 Sty 2012, 20:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 1 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group