Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Zawód złodzieja czy filmowca? ...o firmie ALCOM z Łodzi
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
moviestudio
początkujący
początkujący


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 0
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 5 Mar 2007, 22:49    Temat postu: Zawód złodzieja czy filmowca? ...o firmie ALCOM z Łodzi Odpowiedz z cytatem

Post umieściłem w "przygotowaniach do ślubu" aby był przestrogą dla Państwa, gdyż do dnia ślubu nieuczciwe firmy mogą przestać istnieć.

Pojęcie pozbawienia własności dotyczy nie tylko dziedziny prawa, ale również, a może przede wszystkim dziedziny moralności.
„Nie kradnij” jest podstawową normą moralną niemal wszystkich kultur, z wyjątkiem wspólnoty pierwotnej.

Poprzeczka w dzisiejszym videofilmie jest tak wysoko postawiona, że niektórzy nie są w stanie jej przeskoczyć. A jednak mówi się im, że jeśli jej nie pokonają, to są na przegranej

pozycji. Cóż więc mają robić? Sięgają po takie metody jakie są im dostępne.
Jeśli nie potrafią czegoś zrobić sami, ... to kradną.

Duże zdziwienie i emocje ogarnęły mną , gdy na stronie ................zobaczyłem WŁASNE projekty. Videoklipy są skopiowane w całośći lub ich fragmenty , które zostały wykorzystane

dokładnie we wszystkich materiałach prezentowanych na stronie ..................
Przez chwile moja twórczość legła w gruzach.


P.............................. wcześniej pracował w firmie ...............
Słowem, nic do firmy nie wnosił. ...ale potrafił wynieść. Przez swój okres pracy zdążył ukraść wszystkie projekty, aby pózniej sprzedać je p................... (właściciel firmy

..............). Ten ostatnio zmodernizował swoją stronę i mimo, że znał dokładnie moją twórczość umieścił moje projekty na własnej stronie.


Gdy zobaczyłem własne klipy na stronie .......... nastąpiło uczucie, że zostało się obdartym z godności.
Jednak w po pewnym czasie kradzież przyniosła też satysfakcje.
Po pierwsze, że połaszczyli się na mojego autorstwa projekty.
Oprócz smutku, wpłynęła satysfakcja, że projekty muszą się podobać. .............. całkowicie na nich bazuje. Na własnej stronie prezentuje tylko moje projekty.
Po drugie - projekty są tak skomplikowane, że nieudolnie podkładają videoklipy. Nie potrafią złożyć poprawnie gotowego projektu :)


Chęć łatwego zarobku spowodowała, że obaj panowie bez trudu sięgneli po cudze mienie. Czyżby iluzja niedoboru z wynikającej chęci obsesji form graficznych?



............... użył metody rywalizacji połączonej z przekonaniem, że zwycięstwo mogą odnieść tylko najsprytniejsi i najlepiej przystosowani.
Panowie, zwracam się do was i do wszystkich, którzy obejmują zawody twórców (czy to filmowych, czy graficznych)

TRACICIE TO, CO NAJPIĘKNIEJSZE W TYM ZAWODZIE - SATYSFAKCJE Z MYŚLI TWORZENIA, KOMPONOWANIA I W KOŃCU REALIZACJI.


P. ................... okazał się wyjątkowo uzdolniony manualnie i zamiast szukać nudnej, uciążliwej pracy wolał zwyczajnie ukraść moją twórczość i sprzedać je firmie .................
Umysł tworzenia p. ............... jest dość ograniczony, gdyż nie stać go było nawet na wymyślenie nazwy własnej "firmy" i jak to potrafi robić najlepiej korzysta ze starych sobie

dobrze znanych sposobów. Na firmowej stronie studia Movie znajdzie się zeskanowana wizytówka p................ Jako nazwe "własnej" firmy obrał ......................


Kto wg Państwa jest większym złodziejem?

Byly pracownik ..............., który kradnie kilkuletnią pracę moją i kolegów,
czy ................, właściciel ..............., który z całą świadomosćią je używa.
A może lepiej byłoby nazwać p........... paserem, bo przecież sprzedaje nie swoją własność i to nie tanio. Ceny moich projektów w firmie ..sięgają zenitu. Na forum ktoś z

Państwa napisał, że płaci tam, aż 2000 zł.
............. najwyraźniej traktuje okradanie jako sposób "dorabiania się".


Drodzy Państwo, czy według Was kradzież dzieła, kilkumiesięcznej pracy, będącej owocem trudu mojego i całego zespołu jest moralne?
Zachęcam do komentarzy.
Co na to koledzy po fachu ? ...może to spotkać każdego z Was
Jestem ciekaw Waszych opinii.

Przygotowałem stronę porównawczą projektów oryginalnych ................. i skradzionych przez ................. Zerknijcie:

...............................

Jarek Kieszek
Studio Filmowe Movie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Huczne Wesele
początkujący
początkujący


Dołączył: 02 Mar 2007
Posty: 1
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto 6 Mar 2007, 14:12    Temat postu: Jestem przerażona tym co przeczytałam... Odpowiedz z cytatem

Witam.
Jestem przerażona tym co przeczytałam.
Nigdy bym nie spodziewała się, że takie sytuacje mają miejsce.Tym bardziej, że świat w branży ślubnej jest (można powiedzieć ) światkiem zamkniętym i tutaj wszyscy o wszystkim wiedzą a jeszcze tym bardziej gdy dzieje się to na terenie tego samego podwórka.SZOK
Ja również jako konsultant ślubny zagłębiam się w tym środowisku, ale powiem szczerze-nigdy nie spokałam się z takim faktem bezpośrednio.
Powiem nawet tyle, że interesowała mnie oferta tej firmy- nie wiedziałam, że są tak niewiarygodni.
Bardzo się cieszę, że przedstawił Pan to na łamach tego forum, i mam nadzieję, że pokaże to klientom jak łatwo można podpisać się pod obcym towarem swoim nazwiskiem.
Mam pytanie czy ma Pan zamiar tak to zostawić?
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
moviestudio
początkujący
początkujący


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 0
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro 7 Mar 2007, 10:25    Temat postu: o nieuczciwej konkurencji Odpowiedz z cytatem

W tej chwili zbierane są materiały, a dokładniej filmy byłych par młodych wykonane przez ....... Sprawa zostanie przekazana do prokuratury.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mareczek121
początkujący
początkujący


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 3

PostWysłany: Sro 7 Mar 2007, 12:50    Temat postu: Bardzo słusznie !!! Odpowiedz z cytatem

Trzeba walczyć z takimi firmami, może przegrana sprawa w sądzie i wysokie odszkodowanie ich czegoś nauczy!wykrzyknik
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
butibuma
początkujący
początkujący


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 7

PostWysłany: Sro 19 Mar 2008, 18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to swiadczy tylko o ich kompleksach i frustracjach ze czegos nie potrafia. Powodzenia w walce
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Sro 19 Mar 2008, 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uuuuuuuuuu no no no Shocked
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
m.a.r.t.a
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 45

PostWysłany: Sro 19 Mar 2008, 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moviestudio to naprawdę straszne co opisujesz, mam nadzieje, że sprawa już się zakończyła oczywiście na Twoją korzyść, a ten gostek co chciał poświecić swoimi anty-zdolnościami został porządnie ukarany.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Czw 27 Mar 2008, 1:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety, zdarzają się tacy ludzie którzy chcą "c o ś" osiągnąc - najczęściej łatwą kasę, nie trudząc się przy tym...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Nie 30 Mar 2008, 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj tak Łódź to mi się źle kojarzy... Confused
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Nie 30 Mar 2008, 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Magdo, na pewno nie mozna uogolniac... to nie kewstia miasta tylko uczciwosci ludzi - w tym przypadku tej firmy...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group