Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

okres
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Uroda
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rusnacci
bywalec
bywalec


Dołączył: 09 Wrz 2015
Posty: 231

PostWysłany: Czw 24 Wrz 2015, 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

efkalinka napisał:
rusnacci napisał:
to jest rzecz na którą nie mamy wpływu (no chyba,że chce się kombinować z tabletkami itp.) więc nie ma co się martwić uśmiech ja mam często tylko w pierwszy dzień mega duży ból, ale polecam saszetki nimesil (rozpuszcza się i pije) przeciwbólowe, wystarczy mi jedna saszetka i spokój na cały okres uśmiech tylko na receptę to jest, ale mi lekarka bez problemu wypisała uśmiech no i obowiązkowo tampony!

No niestety nie każda kobieta może sobie na to pozwolić, żeby nosić tampony. Ja mam tak mocne miesiączki, że musiałabym tampona zmieniać co 15 minut. Jeżeli okres będzie wypadał mi na ślub to zdecyduję się na jakieś tabletki. Nie chciałabym, ale inaczej nie dam rady. Nie mogę ryzykować w białej sukni z krwotokiem takim jak ja mam.
Przeciwbólowe tabletki nawet pomogą, ale Nimesil bym odradzała. Jest bardzo toksyczny dla organizmu, sieje spustoszenie. Właśnie dlatego jest na receptę. Poza tym on jest stosowany głównie przy ciężkich chorobach stawowych, powoduje uszkodzenia wątroby i obniża płodność. Uważany jest nawet za bardziej niebezpieczny od ketonalu. Dziwię się, że lekarka przepisała taki lek na ból miesiączkowy.
http://www.swif.katowice.uw.gov.pl/inne/DDL_mailing_4xA4.pdf
żartujesz? to teraz mnie przestraszyłaś smutny tzn wiem, że na pewno nie jest dobry ogólnie dla organizmu skoro na receptę, ale żeby aż tak? ech bd sobie musiała poczytać w necie jeszcze trochę o nim; ale jak w 1 dniu za późno wezmę lek to jest potem tragedia; w ogóle to niesprawiedliwe że kobiety muszą tak cierpieć co miesiąc smutny
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
efkalinka
maniak
maniak


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 1194

PostWysłany: Czw 24 Wrz 2015, 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rusnacci napisał:
efkalinka napisał:
rusnacci napisał:
to jest rzecz na którą nie mamy wpływu (no chyba,że chce się kombinować z tabletkami itp.) więc nie ma co się martwić uśmiech ja mam często tylko w pierwszy dzień mega duży ból, ale polecam saszetki nimesil (rozpuszcza się i pije) przeciwbólowe, wystarczy mi jedna saszetka i spokój na cały okres uśmiech tylko na receptę to jest, ale mi lekarka bez problemu wypisała uśmiech no i obowiązkowo tampony!

No niestety nie każda kobieta może sobie na to pozwolić, żeby nosić tampony. Ja mam tak mocne miesiączki, że musiałabym tampona zmieniać co 15 minut. Jeżeli okres będzie wypadał mi na ślub to zdecyduję się na jakieś tabletki. Nie chciałabym, ale inaczej nie dam rady. Nie mogę ryzykować w białej sukni z krwotokiem takim jak ja mam.
Przeciwbólowe tabletki nawet pomogą, ale Nimesil bym odradzała. Jest bardzo toksyczny dla organizmu, sieje spustoszenie. Właśnie dlatego jest na receptę. Poza tym on jest stosowany głównie przy ciężkich chorobach stawowych, powoduje uszkodzenia wątroby i obniża płodność. Uważany jest nawet za bardziej niebezpieczny od ketonalu. Dziwię się, że lekarka przepisała taki lek na ból miesiączkowy.
http://www.swif.katowice.uw.gov.pl/inne/DDL_mailing_4xA4.pdf
żartujesz? to teraz mnie przestraszyłaś smutny tzn wiem, że na pewno nie jest dobry ogólnie dla organizmu skoro na receptę, ale żeby aż tak? ech bd sobie musiała poczytać w necie jeszcze trochę o nim; ale jak w 1 dniu za późno wezmę lek to jest potem tragedia; w ogóle to niesprawiedliwe że kobiety muszą tak cierpieć co miesiąc smutny

Kochana poczytaj link, który podrzuciłam. Próbuj z innymi lekami. Lepiej, żebyś wzięła dwie, trzy tabletki leku bez recepty niż Nimesil. Serio. Cos tam o tym wiem, bo skończyłam technikum farmaceutyczne i biologię molekularną. Co prawda nie pracuję w zawodzie, ale swoje mnie tam nastraszyli...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rusnacci
bywalec
bywalec


Dołączył: 09 Wrz 2015
Posty: 231

PostWysłany: Czw 24 Wrz 2015, 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

efkalinka napisał:

Kochana poczytaj link, który podrzuciłam. Próbuj z innymi lekami. Lepiej, żebyś wzięła dwie, trzy tabletki leku bez recepty niż Nimesil. Serio. Cos tam o tym wiem, bo skończyłam technikum farmaceutyczne i biologię molekularną. Co prawda nie pracuję w zawodzie, ale swoje mnie tam nastraszyli...
dzięki wielkie :* szczerze to mi mama to poleciła bo sama to dostała, ale też pewnie nie ma pojęcia uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PatrycjaS19915
guru
guru


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 2472

PostWysłany: Czw 24 Wrz 2015, 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi lekarka rodzinna kiedyś przepisała Nimesil na migreny, zażyłam tylko jeden raz i mam całe opakowanie schowane, nie używane. Dziadkowie męża tak się uzależnili że piją codziennie po 1/2 saszetki... też słyszałąm o tym że jest bardzo bardzo szkodliwy.

Moja znajoma ma bardzo bolesne miesiączki tak jak ja i mówi że zawsze zażywa Buzkopan (o ile tak to się pisze) i daję jej dużą ulgę. Ja jeżeli po porodzie mi się nic nie zmieni i nadal będę miała tak bolesne miesiączki też będę musiała czegoś poszukać. Bo niestety mam tak że przez pierwsze 2 dni kończę się z bólu i nie jestem w stanie normalnie funkcjonować... Oby mi przeszło, ale się nie nastawiam na nic.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
efkalinka
maniak
maniak


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 1194

PostWysłany: Pią 25 Wrz 2015, 6:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też bardzo cierpię, najgorzej jednak mnie bolało jak podczas miesiączki pękały mi torbiele na jajnikach. Leżałam, a pot zalewał mi oczy. To już nie był ból uniemożliwiający funkcjonowanie. Ja myślałam, że umieram...O_O
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rusnacci
bywalec
bywalec


Dołączył: 09 Wrz 2015
Posty: 231

PostWysłany: Pią 25 Wrz 2015, 7:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

efkalinka współczuję smutny ale tych torbieli już się pozbyłaś?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
efkalinka
maniak
maniak


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 1194

PostWysłany: Pią 25 Wrz 2015, 8:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rusnacci teoretycznie tak, ale z racji moich problemów hormonalnych i zdrowotnych one będą wracać, dlatego też całkiem szybko muszę się starać o malca po ślubie.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rusnacci
bywalec
bywalec


Dołączył: 09 Wrz 2015
Posty: 231

PostWysłany: Pią 25 Wrz 2015, 9:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

efkalinka No ja mam nadzieje, że nie będę miała problemów z zajściem, jednak w naszych czasach coraz więcej osób ma problemy żeby zajść w ciążę. Także jak będę miała 27 lat to chcę już być w zaawansowanej ciąży uśmiech. A ile chcesz mieć dzieci?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
efkalinka
maniak
maniak


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 1194

PostWysłany: Pią 25 Wrz 2015, 9:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najważniejsze, żeby udało się nam mieć to jedno. A jak Bóg da, to chciałabym dwójkę.uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PatrycjaS19915
guru
guru


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 2472

PostWysłany: Pią 25 Wrz 2015, 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Efkalinka szczerze współczuję smutny mam nadzieję że jak przyjdzie co do czego to nie będziesz miała problemów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Uroda Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101  Następny
Strona 97 z 101

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group