Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

nowy podpis :)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Czw 6 Lis 2008, 11:10    Temat postu: nowy podpis :) Odpowiedz z cytatem

hej, wlasnie zaczelam sie zastanawiac, jak bede sie podpisywac po slubie - zmieniam nazwisko na nazwisko meza i chcialabym miec taki ladny, zamaszysty podpis język podoba mi sie to ze mozna sobie samemu wymyslec. Mam kolezanke ktora poprostu pisala cale nazwisko bardzo czytelnie i kiedy spytalam czemu tak - to stwierdzila ze nie miala czasu na przecwiczenie - chcac tego uniknac mysle namietnie.. a ze jestem estetka - chcialabym zeby to byl ladny ale i nie bardzo czytelny podpis język cos w stylu parafki, nie wiem.. a Wy? Jak Wam idzie i czy myslalyscie nad tym?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Czw 6 Lis 2008, 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tu mala pomoc znalazlam - jakie formalnosci po slubie:
http://www.weselinka.pl/formalnosci-zwiazane-ze-zmiana-nazwiska

osobiscie planuje ddopiero po zakupie naszego kata i zameldowaniu sie tam zmienic wszystkie dokumenty, zeby nie placic dwa razy np. 70zl za wymiane prawa jazdy lub 30zl za dowod..
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Be@tka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 892

PostWysłany: Czw 6 Lis 2008, 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja się zastanawiam jesli będę mieć dwa nazwiska to którym sie podpisywać? Bo chyba nie podpisuje się dwoma? Wiecie może jak to jets?

Jeśli miałabym się podpisywac nazwiskiem męża to na pewno przed ślubem poćwiczę uśmiech
_________________

www.beatailukasz.pobieramysie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Czw 6 Lis 2008, 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mojego bartka ciocia podpisuje sie obydwoma nazwiskami - ale jak dla mnie to za duzo czasu zajmuje i za duzo pisania język a jak tu sparafowac oba?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
japcio_80
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 987

PostWysłany: Czw 6 Lis 2008, 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Be@tka - Skoro będziesz miała podwójne nazwisko to podpisujesz się dwoma. Życie.... Moje 9-literowe nazwisko zamienię na 5-literowe męża. Bedzie mniej do pisania. Pierwsza litera taka sama, więc nie zmienię podpisu uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Pią 5 Gru 2008, 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skoro decydujecie się na podwójne nazwisko to wydaje się oczywiste że wszędzie będziecie się niemi podpisywać. a jeśli nie to po co?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anjas17
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 631
Skąd: Tarnów/Doncaster

PostWysłany: Pią 5 Gru 2008, 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja dodaje nazwisko meza:) z tym ze nasze nazwiska maja dokladnie po tyle samo liter (po 5) wiec nie jest to jakies strasznie dlugie... podpis mam juz dawno obyslony heheh, na dzien dzisiejszy uzywam dwoch swoich podpisow, otoz na dokumentach mam i imie i nazwisko, na szybko podpisuje sie tylko pierwsza litera imienia i nazwiskiem. ludzie mowia, ze podoba im sie moj podpis. wiec teraz poprostu docwiczylam nazwisko meza:) ja akurat mam chopla na takim punkcie:) juz nawet sprawdzalam czy imiona dzieci bede fajnie wygladac z jego nazwiskiem Very Happy a skoro dokladamy sobie drugie nazwisko to uwazam, ze jesli podis nie jest zwykla parawka to nalezy uzywac obu nazwisk albo chociaz ich czesci
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Murphy
bywalec
bywalec


Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 207
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob 6 Gru 2008, 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Be@tka napisał:
A ja się zastanawiam jesli będę mieć dwa nazwiska to którym sie podpisywać? Bo chyba nie podpisuje się dwoma? Wiecie może jak to jets?

Jeśli miałabym się podpisywac nazwiskiem męża to na pewno przed ślubem poćwiczę uśmiech


Ja również będę miała 2 nazwiska, całe szczęście niezbyt długie Wink . W mojej pracy znajoma ma 2 nazwiska - panieńskie długie, męża krótkie. W zależności jaki ma dzień podpisuje się pierwszą połową 1 nazwiska - nazwisko męża, albo całym swoim i męża uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Be@tka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 892

PostWysłany: Sob 6 Gru 2008, 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No własnie o to mi chodziło.Bo ja wiem, że w oficjalnych sprawach używa się dwóch nazwisk (przy dowodzie itp.), ale własnie zastanawiałam się czy można to jakoś skrócic w mniej oficjalnych sprawach. Ja w sumie też będę miec krótki, ale po prostu mnie to zastanawiało...
_________________

www.beatailukasz.pobieramysie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sol
gaduła
gaduła


Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 299

PostWysłany: Nie 7 Gru 2008, 0:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej na pewno dwoma, ale zastanów się czy masz cierpliwość i chęci straty czasu na podpis.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Następny
Strona 1 z 15

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group