Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

ILE LAT MACIE?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 216, 217, 218  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Czw 12 Sty 2012, 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 napisał:
Pewnie że rozsądnym ZUS nie jest potrzebny. Ale jako,że zmusza mnie co miesiąc do oddawania w zębach 1000zł, choćbym zarabiała 400zł- bez różnicy- to jakby na samodzielne oszczędzanie juz nic nie zostaje. Problemem jest przymusowość wykrzyknik

No właśnie. Dla mnie nie opłacanie ZUSu to byłby luksus, a nie problem Wink

Kasztanowa napisał:
Juliette napisał:
W ostateczności pozostaje też "odwrócona hipoteka".

Mało którą mąż zostawi z mieszkaniem/domem, bo przecież nie nabyła go za swoje pieniądze, skoro nie pracowała...

Po pierwsze mowa była przede wszystkim o śmierci męża. A poza tym wszystkie pieniądze zarobione w czasie trwania małżeństwa są wspólne niezależnie od tego kto bezpośrednio na nie pracował, z nieruchomością podobnie, więc nie trzeba liczyć na łaskę faceta Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Czw 12 Sty 2012, 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:
Po pierwsze mowa była przede wszystkim o śmierci męża.

No chyba ze tak. W przypadku rozwodu już raczej odwrócona hipoteka nie ma racji bytu.

Juliette napisał:
A poza tym wszystkie pieniądze zarobione w czasie trwania małżeństwa są wspólne niezależnie od tego kto bezpośrednio na nie pracował, z nieruchomością podobnie, więc nie trzeba liczyć na łaskę faceta Wink

I wracamy do punktu wyjścia - żeby nie musieć być zdaną na łaskę/niełaskę faceta, warto być w jakimś stopniu niezależną uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shadow's wife
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 10413
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 12 Sty 2012, 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja tu widzę off top oczko
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aśś
gaduła
gaduła


Dołączył: 12 Lut 2011
Posty: 254

PostWysłany: Czw 12 Sty 2012, 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

shadow's wife napisał:
A ja tu widzę off top oczko


popieram!! hehe oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Czw 12 Sty 2012, 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

shadow's wife napisał:
A ja tu widzę off top oczko

W takim razie, wracając do tematu - mam 26 lat Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 12 Sty 2012, 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:
Chyba dziewczyny trochę przesadzacie Wink
W moim przekonaniu na pozostanie w domu może pozwolić sobie kobieta dobrze sytuowana, której mąż zarabia sporo ponad średnią krajową. W takim przypadku ludzie zwykle mają oszczędności, inwestycje, a dobrowolne składki na "prywatną emeryturę" nie stanowią problemu. Zaradnym i rozsądnym ludziom ZUS nie jest potrzebny. W ostateczności pozostaje też "odwrócona hipoteka". No i przede wszystkim polisy ubezpieczeniowe, nie tylko na wypadek śmierci, ale też choroby, czy utraty pracy. Jest wiele narzędzi, które pozwalają się zabezpieczyć. Mądrzy ludzie, którzy dbają o swoją przyszłość zwykle nie zostają z ręką w nocniku.

Nie oszukujmy się. Nawet kiedy mąż odejdzie od pracującej kobiety, to jej status materialny zwykle mocna się obniża. Większość kobiet zarabia ok. 1500 zł. A żadna z nas nie wie jak będzie wyglądała nasza państwowa emerytura za 40 lat.


Zaradne osoby na pewno sobie poradzą. Ale dalej jest sporo takich, które szukają w poradniach prawnych albo na forach informacje skąd wziąć pieniądze na życie, skoro zostały z niczym a nikt nie chce zatrudnić dojrzałej kobiety bez jakiegokolwiek doświadczenia.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Czw 12 Sty 2012, 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osoba zaradna poradzi sobie w każdej sytuacji. Niezaradna będzie miała problem, żeby odnaleźć się finansowo po rozwodzie lub śmierci męża nawet jak wcześniej pracowała, bo trudno w Polsce utrzymać się z jednej pensji, a duży problem ze znalezieniem pracy mają również osoby aktywne zawodowo. Chętnie zagłębiłaby się w temat i szczegółowiej odpowiedziała na pewne kwestie, ale jak celnie zauważyły dziewczyny, zrobił się duży off top Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Czw 12 Sty 2012, 21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To przenieście sie gdzieś, bo ja sledzę dyskusję Smile
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Czw 12 Sty 2012, 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:
Osoba zaradna poradzi sobie w każdej sytuacji. Niezaradna będzie miała problem, żeby odnaleźć się finansowo po rozwodzie lub śmierci męża nawet jak wcześniej pracowała, bo trudno w Polsce utrzymać się z jednej pensji, a duży problem ze znalezieniem pracy mają również osoby aktywne zawodowo. Chętnie zagłębiłaby się w temat i szczegółowiej odpowiedziała na pewne kwestie, ale jak celnie zauważyły dziewczyny, zrobił się duży off top Wink


Nie jest powiedziane że z jednej pensji 1500 zł się nie da utrzymać, bo tyle mają moi rodzice, bo moja mama nie pracuje niestety, tata tylko zarabia.


Moderatorki, wydzielcie dla nas temat uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kraki
kandydat
kandydat


Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 54

PostWysłany: Czw 12 Sty 2012, 23:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widze, że temat aktywny. Cieszę się.

Również podłączam sie do stweordzenia, że pozostanie w domu, to luksus na który po prostu wielu par nie stać.
_________________
Każdy z nas jest aniołem z jednym skrzydłem, dlatego by móc latać musimy się bardzo mocno trzymać drugiej osoby...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 216, 217, 218  Następny
Strona 217 z 218

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group