Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

ILE LAT MACIE?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 215, 216, 217, 218  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pralinka
guru
guru


Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 4442
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 12 Sty 2012, 0:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sheryl napisał:
Tylko chyba wtedy zostają alimenty język


niby tak, a spróbuj te alimenty wydrzeć byłemu mężowi lub partnerowi.
_________________
Ślub cywilny, to aż cywilny, a nie tylko cywilny.



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kraki
kandydat
kandydat


Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 54

PostWysłany: Czw 12 Sty 2012, 0:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To pół biedy... a jeśli maż umiera, jak wspomniałam. Dziewczyny, nawet sobie nie wyobrażacie co ona przechodziła. Ile spraw sądowych musiała przeprowadzić, żeby otrzymać rente na dziecko z którym była w ciąży...
Dlatego staram się realnie patrzeć na życie...

Ale oczywiście życzę wszystkim jak najlepiej uśmiech i sobie też!
_________________
Każdy z nas jest aniołem z jednym skrzydłem, dlatego by móc latać musimy się bardzo mocno trzymać drugiej osoby...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Czw 12 Sty 2012, 9:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kraki napisał:
To pół biedy... a jeśli maż umiera, jak wspomniałam. Dziewczyny, nawet sobie nie wyobrażacie co ona przechodziła. Ile spraw sądowych musiała przeprowadzić, żeby otrzymać rente na dziecko z którym była w ciąży...
Dlatego staram się realnie patrzeć na życie...

Od tego są polisy ubezpieczeniowe. Przez jakiś czas kobieta ma z czego żyć i czas, żeby znaleźć pracę.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 12 Sty 2012, 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sheryl napisał:
Pralinka wiem Very Happy ale są osoby, które tego nie rozumieją, już gdzieś tutaj rozmawiałyśmy, o tym że kobieta siedząca w domu jest nierobem i leniem język


Jeżeli może sobie na to pozwolić i robi to świadomie, to czemu tak? Gorzej, jak mimo kiepskiej sytuacji siedzi w domu, bo wygodniej dostawać wszystkie możliwe zasiłki, niż skalać się pracą zawodową. A takich osób jest naprawdę wiele. Jak ktoś woli żyć na koszt państwa to tak, nierób to ładne określenie na taką osobę;p

A druga sprawa, że teraz jest wszystko pięknie. Ale w naszych czasach rozwodów nie brakuje i nie raz spotkałam się z problemem osób, które nagle w wieku 30 lat zostają bez żadnego doświadczenia. Kto zatrudni osobę, która nigdy zawodowo nie pracowała? Od 20latka wymaga się często doświadczenia. Do sklepów chcą osobę już pracującą na takim stanowisku, więc jakaś samodzielność jednak może sporo pomóc. Przy rozwodzie bez orzekania winy dostanie na 5 lat 300 zł alimentów, do tego kilka stów na dziecko. Nie oszukujmy się, że za to można żyć..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Czw 12 Sty 2012, 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 napisał:
Sheryl napisał:
Pralinka wiem Very Happy ale są osoby, które tego nie rozumieją, już gdzieś tutaj rozmawiałyśmy, o tym że kobieta siedząca w domu jest nierobem i leniem język


Jeżeli może sobie na to pozwolić i robi to świadomie, to czemu tak? Gorzej, jak mimo kiepskiej sytuacji siedzi w domu, bo wygodniej dostawać wszystkie możliwe zasiłki, niż skalać się pracą zawodową. A takich osób jest naprawdę wiele. Jak ktoś woli żyć na koszt państwa to tak, nierób to ładne określenie na taką osobę;p

A druga sprawa, że teraz jest wszystko pięknie. Ale w naszych czasach rozwodów nie brakuje i nie raz spotkałam się z problemem osób, które nagle w wieku 30 lat zostają bez żadnego doświadczenia. Kto zatrudni osobę, która nigdy zawodowo nie pracowała? Od 20latka wymaga się często doświadczenia. Do sklepów chcą osobę już pracującą na takim stanowisku, więc jakaś samodzielność jednak może sporo pomóc. Przy rozwodzie bez orzekania winy dostanie na 5 lat 300 zł alimentów, do tego kilka stów na dziecko. Nie oszukujmy się, że za to można żyć..



braaawo , a co jak się ma 50 lat, nagle rozwód, czy nagle coś się dzieje złego i co ? a np nie ma sie dzieci, albo są nieletnie, nie ma kto pomóc
? do jakiej pracy przyjmą? bo gdzie ? bez doświadczenia ? i z czego żyć ?

Ja jestem entuzjastką albo pracy w domu i opieki nad dzieckiem/swojej firmy/ półówki etatu / umów agencyjnych- o dzieło i innych

żeby było 2w 1, czyli siedze w domu z dzieciątkiem, ale od czasu do czasu coś robie, zeby nie było dziury w CV

sa firmy np badawcze i inne zajmujace sie marketingiem dla ktorych mozna pracowac z domu , w terenie na zlecenie i inne mozliwosci

czyli w tzw miedzyczasie

ja bym nieryzykowala, ze zostane np z 3 dzieci, mąz (odpukac) odejdzie /cos mu sie stanie i umrze (odpukac)a ja po 15/20/30 latach w domu nagle zostane bez srodkow bez pracy i bez perspektyw, wiadomo mozna sobie poradzic,ale kto wie jak rynek bedzie wygladal za tyle lat?

Chcialabym prowadzic dom i wychowywac dzieci i tyle, niestety aspieracje zycie brutalnie weryikuje, z troski o dzieci bym sobie nie pozwolila

dla przykładu : po prawie 30 latach małżeństwa wujek wystąpił o rozwód w wieku 50 pare lat , rozwód był i co teraz ma zrobić ciotka czyli była żona? jak mieszkanie trzeba podzielić ? i wszystko pytajnik co zrobić ze facetowi sie poprzestawiało po tylu latach i chłop przed 60 poznał inną....
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 12 Sty 2012, 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie Ewelajn.. I jeszcze praca/pieniądze na życie to jedno.. Ale potem przychodzi czas na emeryturę i co taka osoba będzie miała, jeśli nawet przepracowałaby te 10 lat?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Czw 12 Sty 2012, 14:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie ma składek , nie ma emerytury , mąż odchodzi czy coś przed żoną i co ? bez środków do życia, a np dzieci nie stać na pomoc bo same nie mają

ileś tam lat trzeba przepracować minimalnie, żeby w ogóle dostać emeryture - znalazlam ze 20 minimum liczac okresy skladkowe nieskladkowe
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Czw 12 Sty 2012, 18:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba dziewczyny trochę przesadzacie Wink
W moim przekonaniu na pozostanie w domu może pozwolić sobie kobieta dobrze sytuowana, której mąż zarabia sporo ponad średnią krajową. W takim przypadku ludzie zwykle mają oszczędności, inwestycje, a dobrowolne składki na "prywatną emeryturę" nie stanowią problemu. Zaradnym i rozsądnym ludziom ZUS nie jest potrzebny. W ostateczności pozostaje też "odwrócona hipoteka". No i przede wszystkim polisy ubezpieczeniowe, nie tylko na wypadek śmierci, ale też choroby, czy utraty pracy. Jest wiele narzędzi, które pozwalają się zabezpieczyć. Mądrzy ludzie, którzy dbają o swoją przyszłość zwykle nie zostają z ręką w nocniku.

Nie oszukujmy się. Nawet kiedy mąż odejdzie od pracującej kobiety, to jej status materialny zwykle mocna się obniża. Większość kobiet zarabia ok. 1500 zł. A żadna z nas nie wie jak będzie wyglądała nasza państwowa emerytura za 40 lat.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 12 Sty 2012, 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie że rozsądnym ZUS nie jest potrzebny. Ale jako,że zmusza mnie co miesiąc do oddawania w zębach 1000zł, choćbym zarabiała 400zł- bez różnicy- to jakby na samodzielne oszczędzanie juz nic nie zostaje. Problemem jest przymusowość wykrzyknik
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Czw 12 Sty 2012, 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:
W ostateczności pozostaje też "odwrócona hipoteka".

Mało którą mąż zostawi z mieszkaniem/domem, bo przecież nie nabyła go za swoje pieniądze, skoro nie pracowała...

Juliette napisał:
Większość kobiet zarabia ok. 1500 zł

Bez przesady oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 215, 216, 217, 218  Następny
Strona 216 z 218

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group