Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ile czasu byliście narzeczeństwem?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 123, 124, 125  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zaręczyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sro 16 Kwi 2008, 7:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

magdaberbec napisał:
słyszałam opinie że jeśli para nie weźmie w odpowiednim czasie ślubu to "przechodzą" swój związek i rozpadnie się on. Ja myślę że coś w tym jest. Ślub to pewien nowy etap w związku, który ma ten związek jeszcze bardziej rozwinąć, wzbogacić i umocnić. a jeśli para długo zwleka to w pewnym momencie ich związek stoi w miejscu i... zaczyna się początek końca. co Wy na to?

ja też myślę, że coś w tym jest. dopiero niedawno to do mnie trafiło.... tylko, co z tymi związkami, które są ze sobą po kilkanaście lat bez slubu (a znam takie pary) i ich związek rozkwita?? żyją ze sobą jak małżeństwo, mówią per żono/mężu.... takie związki się zdarzają i chyba są wyjątkami, ale większość długotrwałych wolnych związków się w którymś momencie jednak rozpada..... ja się zastanawiam: jeśli ktoś nie chce już ślubu kościelnego, a mówi, że tak bardzo kocha, że "to juz na zawsze" to czemu chociaż cywilnego nie weźmie??
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
emilka221@op.pl
bywalec
bywalec


Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 150

PostWysłany: Sro 16 Kwi 2008, 17:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W naszym przypadku narzeczeństwo to pojęcie względne......... Jesteśmy parą 6lat (kurcze sama się dziwię jak to szybko zleciało), mieszkamy ze sobą już 3lata. A oficjalnym narzeczeństwem jesteśmy od listopada 2007,ślub w czerwcu 2009. Poprostu doszliśmy do wniosku,że dojrzeliśmy do tego i że już najwyższa pora,bo czas leci....
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Sro 16 Kwi 2008, 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też w pewnym momencie poczułam że dojrzałam do tego. poczułam, że to właśnie z tym kochanym człowiekiem chcę dzielić swoje życie i szkoda czasu cennego na to aby nie iść przez życie jako małżeństwo. powiedziałam to mojemu facetowi i przyznam mi rację Very Happy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mag_the_grey
początkujący
początkujący


Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 1

PostWysłany: Sro 16 Kwi 2008, 23:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a my jesteśmy zaręczeni od 33 dni a jesteśmy ze sobą już 6 i pół roku wesoły
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Czw 17 Kwi 2008, 16:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a datę slubu juz wybraliści Mag_the_grey?

buziaki!
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yvonne
gaduła
gaduła


Dołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 434
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Czw 17 Kwi 2008, 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dianicho napisał:
a datę slubu juz wybraliści Mag_the_grey?


ja pamiętam jak bardzo nie mogłam się doczekać wyznaczenia daty...żeby już wiedzieć ile muszę czekać, żebym mogła już odliczać... u mnie jeszcze 134 dni..uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger
m.a.r.t.a
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 45

PostWysłany: Czw 17 Kwi 2008, 23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

magdaberbec napisał:
a ja jak mówię ludziom że jestem z chłopakiem ponad 7 lat to robią wielkie oczy Shocked czy naprawdę teraz to jest takie wyjątkowe?


Jak staniemy na ślubnym kobiercu to stuknie nam prawie 8 lat. A zaręczeni jesteśmy od sierpnia 2006. Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yvonne
gaduła
gaduła


Dołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 434
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Pią 18 Kwi 2008, 9:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja przyjaciółka , która będzie moim świadkiem jest ze swoim chłopakiem 3 lata, mieszkają ze sobą 2. u niej na studiach dziewczyny wychodzą za mąż, że tak powiem "taśmowo" i jak moja przyjaciółka to nazywa traktują ją jak "wyklętą" bo jak to być z sobą tyle czasu i nie myśleć o ślubie.. a przecież to nie od stażu związku zależy, tylko od tego czy para czuje że to jest właśnie ten czas, trzeba poczuć, że to jest odpowiedni moment a nie brać ślubu,że społeczeństwo uznaje ten czas na odpowiedni na ślub.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger
emilka221@op.pl
bywalec
bywalec


Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 150

PostWysłany: Pią 18 Kwi 2008, 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W pełni się z Tobą zgadzam. My jesteśmy ze sobą 6 lat,mieszkamy razem od3,a ślub dopiero za rok i 2 miesiące,bo właśnie teraz do tego dojrzeliśmy i poczuliśmy,że to ten moment. I na szczęście nikt nas nie namawiał do ślubu,ani nie wywierał na nas presji. To była tylko nasza decyzja
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yvonne
gaduła
gaduła


Dołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 434
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Pią 18 Kwi 2008, 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i tak właśnie powinno być. Ślub to decyzja dwojga kochających się ludzi, nikogo innego! i nikomu do tego kiedy się pobiorą.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zaręczyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 123, 124, 125  Następny
Strona 3 z 125

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group