Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

PREZENTY
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Pią 27 Lis 2009, 0:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiedzmy sobie szczerze, że żadne, ale to ŻADNE wesele się Młodym i tak nie zwraca z kopert. Jeszcze nie słyszałam o parze, która by wyszła na 0. Jak zapraszam kogoś, to faktycznie czuję tak w sercu (a nie obłudnie mówię) że prezent czy kasa nie jest najważniejsza i wolę żeby był, niż nie przyszedł z braku środków finansowych Cool

Co do 10zł czy ścinków w kopercie to faktycznie żenada - ale nie dlatego, że ktoś mi daje tylko te 10zł - ale dlatego, że ktoś potraktował mnie jak kretyna i bawi się w ciuciubabkę Rolling Eyes
Co do tego, ile daje się teraz kasy do koperty, to zawsze krążą jakieś kanony, ale tak naprawdę to chyba liczyć na poważnie mogą się z tym tylko ludzie, którzy faktycznie mają pieniądze i 500zł w te czy w te nie robi im różnicy, bo przeważnie każdy daje tyle ile może Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pią 27 Lis 2009, 9:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Poza tym jesli mnie niestac, to ide tylko na slub.

tak można postąpić w przypadku znajomych i dalszej rodziny. osób, które nie są nam szczególnie bliskie. jakby ktoś z naprawdę bliskich mi osób stwierdził, że nie ma tych 400zł na prezent i dlatego nie będzie go na moim weselu to chyba bym się na serio obraziła.

poza tym wychodzi na to, że kasa wcale nie jest zawsze najlepszym prezentem. jeśli jest jej mało np. 100, 200zł to lepiej coś za to kupić i dać Młodym.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Pią 27 Lis 2009, 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie, jak ja dam 350zł to wiem ze nie zwróci się WESELE ale zwroci się moj talerzyk.. Wiadomo, ze gdyby doliczyc koszty ubioru mlodej pary, zespołu itp to goscie musieliby dawac po 600zł w kopertach.. nie o to mi chodzilo. Jednak - zgodze sie z Miss - lepiej kupic jakis prezent, zadac sobie trud, poszukac czegos nietuzinkowego, co sposoba sie mlodej parze.. niz wlozyc 200zł do koperty.

A co do pojawiania sie na weselu to coz.. mam inne zdanie. Ni jestem typem weselnika i nie czulabym sie dobrze jako gosc bez niczego dla mlodej pary. Wiadomo ze najblizszej rodzinie, z ktora utrzymuje czeste i regularne kontakty, nie odmowilabym i kwestia prezentu jakos by sie rozwiązała.. Ale isc na wesele do kuzynki ktorą 5 razy w zyciu widzialam? Mimo ze ją lubię, to nie jestem z nią az tak związana by kombinowac jak kon pod gore skad wziac dodatkową kase na prezent.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Magdusia
bywalec
bywalec


Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 181
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią 27 Lis 2009, 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My zdecydowaliśmy się subtelnie zasugerować gościom, że wolelibyśmy pieniążki niż prezenty. Powód jest prozaiczny - czeka nas remont i częściowe meblowanie mieszkania. Nie obrażę się oczywiście jak ktoś zamiast kasy kupi mi zestaw sztućców w walizce.

Ale faktycznie do kuzynki którą widziałam kilka razy bez prezentu bym nie poszła.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Pią 27 Lis 2009, 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie zdzierże jesli ktos sie porwie na kupno kompletu sztućców Evil or Very Mad Teraz modne są takie sztucce, ktorymi ja nie cierpie jesc i ich zwyczajnie nie uzywam.. wiec lezałyby i kurzyły sie przez lata, az przekazałabytm je swoim dzieciom.
Mnie sie p[odobają staromodne sztucce, tj o wąskich "głowkach" - zwłaszcza jesli chodzi o widelce. 4 zęby ale wezsze niz niektore wspolczesne 3zębowe.. A niestety takie sztucce, stylizowane na stare czy tez barokowe, kosztują ok 700-900zł w komplecie.. Wiec nie wiem czy ktos z gosci chciałby się az tak wykosztowac. Zniose nieszczesną posciel, reczniki, ale sztucce - niet Evil or Very Mad
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
katarzyna
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 332
Skąd: Suwalszczyzna

PostWysłany: Pią 27 Lis 2009, 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się wesele zwróciło (sala, zespół... itp) Nie liczę sukienki i takich rzeczy bo je i tak chciała bym mieć nawet robiąc obiat dla mnie i męża uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Irenka
bywalec
bywalec


Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 118

PostWysłany: Nie 6 Gru 2009, 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też chcemy zasugerować pieniądze. Mieszkamy już razem i wszyscy o tym wiedzą. Urządziliśmy się, więc kołder nie potrzebujemy:) ani sztućców, bo dostaliśmy juz wcześniej od taty P (piękne) ani innych sprzętów kuchennych czy też domowych. Więc chętnie przyjebysmy koperty: na podróz lub inne marzenia, które czekały na "odpowiedni" moment.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Pon 7 Gru 2009, 0:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niby niespodzianki są fajne (uwielbiam niespodzianki wykrzyknik ) i przyjęłabym wszystko, byle nie zdublowane język Nawet sztućce, bo zawsze przyda się jakiś wypasiony komplet dla gości na specjalne okazje.... byle nie dostać 10 razy tego samego Cool Mimo wszystko polegałabym na pomysłowości gości, chociaż jak ostatnio przeglądaliśmy internet to naprawdę mieliśmy ochotę założyć listę prezentów w jakimś sklepie ---> zestawy do founde itp. aż cieknie ślinka lol
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pon 7 Gru 2009, 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie lubię niespodzianek Cool

Jacek się pociesza, że kasa za salę na bank nam się zwróci. cieszę się, że to mu humor poprawia lol i jeszcze stwierdził, że jeśli goście chcą mu frajdę sprawić to niech się złożą na jacuzii dla nas..... Cool
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Pon 7 Gru 2009, 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niespodzianki lubie i ja, chyba ze są totalnie nie trafione.. albo sie dublują.
Jest jeszcze kwestia tego, ze kiedys dawanie prezentow wiazalo sie troche z trudnym dostepem do tego typu dobr - recznikow, poscieli czy zastawy stolowej. Wiecie - kartki, ocet na półkach... Rolling Eyes Teraz jest taki wybor ze mlode pary nie chca dostac "czegokolwiek" - wola kupic to samodzielnie, zgodnie ze swoim gustem. Choc z drtugiej strony jesli dostalabym niebublowaty serwis obiadowy to nawet gdyby mi sie totalnie nie podobal, to bylby idealny na jakies spędy i przyjecia rodzinne. Byloby co wyjac z szafy i czym zastawic stol oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group