Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

razem czy osobno?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Nie 1 Maj 2011, 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja za żadne skarby nie chciałabym mieszkać na wsi. W dużym mieście czuję się zdecydowanie lepiej, zamiast podwórka przed domem wolę kina, teatry, parki, centra handlowe, tramwaje i masę innych rzeczy. Podwórko dla dziecka mogę mieć co weekend na działce pod miastem, tu natomiast znajdę dla niego o wiele wiecej atrakcji.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monika1
guru
guru


Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 4301
Skąd: zachodniopomorskie

PostWysłany: Nie 1 Maj 2011, 10:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Damo mam identyczne zdanie jak Ty, Całe dzieciństwo mieszkałam na wsi i wiem, że to zdecydowanie nie dla mnie. Uwielbiam życie miejskie, nawet jeśli jest tu dużo spalin i hałasu, to ja to uwielbiam i nie zamieniłabym tego na żadną wieś.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
borusia
maniak
maniak


Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 1665

PostWysłany: Nie 1 Maj 2011, 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja dałabym się pokroić za pole za oknem uśmiech A teraz mam tory tramwajowe i jakas straszna kwiaciarnie :/ A na wsi jest duzy ogrod, lasy do spacerowania uśmiech Co kobieta to inna opinia uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Nie 1 Maj 2011, 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam połączenie wsi i miasta - do centrum mam 5 min autobusem, a widok z okna mam na pola, rzeczkę i zalew uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Nie 1 Maj 2011, 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam pod oknem duży park, jest gdzie spacerować. Może to tez kwestia przyzwyczajenia, ja całe życie mieszkam tutaj (w Warszawie).
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Nie 1 Maj 2011, 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mieszkałam za miastem w domku jednorodzinnym, a od roku (dokładnie dziś mija rok Very Happy Very Happy Very Happy) mieszkam w mieście w bloku.

Wracając do tematu. Ja nie mam możliwości mieszkania ani z rodzicami ani z teściami po ślubie. Teściowie mieszkają w 3-pokojowym mieszkaniu z córką i wnuczką, a moi rodzice chociaż w domu jednorodzinnym to w małym, parterowym. No i choćbyśmy chcieli musimy iść na swoje. I nam łatwo jest zarzekać się, że nie będziemy z rodzicami mieszkać, że nie wyobrażamy sobie tego. Ale jak ktoś ma taka sytuację, że u rodziców stoi duży dom, w połowie pusty, wybudowany specjalnie dla dzieci to rozumiem, że tam zostaje i osiedla się właśnie tam.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Nie 1 Maj 2011, 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(=KaLinka=) napisał:
nie sądzę uśmiech my w naszym mieście kawalerkę wynajmowaliśmy za 600 zł miesięcznie i tam juz wliczone były opłaty uśmiech a za 800- 900 zł moglibyśmy mieć już dwa pokoje uśmiech więc nie przesadzajmy bo da się uśmiech


To niestety zależy od miasta. Jak ceny są wysokie, to nie da się.. U mnie kawalerka w złej lokalizacji to 1000 - 1500 zł, w dobrej ok. 2000. A w mojej rodzinnej miejscowości to 3 pokojowe mieszkanie za to wynajmiesz. To samo z kupnem. Ale mimo wszystko, kredyt na 30 lat wychodzi taniej, niż wynajęcie mieszkania (skoro we Wrocławiu bardziej się opłaca, to pewnie w mniejszym mieście proporcjonalnie też).. Przynajmniej na początek, z rodziną na swoim.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yenna
maniak
maniak


Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 1339
Skąd: Gliwice/Zabrze

PostWysłany: Nie 1 Maj 2011, 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My za wynajem płacimy 1400 (z mediami), za 39 metrowe dwupokojowe mieszkanie. Wynajmujemy już 2,5 roku, więc zaoszczędzić moglibyśmy jakieś 30 tys (nie wspominając o jedzeniu etc). Ale nie żałujemy decyzji. Dzięki temu nasz związek ułożył się tak, a nie inaczej. I jest nam naprawdę dobrze.
Po ślubie bierzemy kredyt. Mieszkanie u rodziców/teściów, nawet nie wchodzi w grę.

Edit:

Ale marzy mi sie domek na przedmieściach z duuużym ogrodem uśmiech
_________________
04.06.2011
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw 5 Maj 2011, 5:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My mamy własne mieszkanko 47 metrów, 2 pokoje duża łazienka , natomiast kuchnia jest 2 na 2 a marzy mi się większa , i jaśniejsza , bo ta nawet okna nie miała , ale żeby było widniej namówiłam męża na wybicie ściany łączącej kuchnie z pokojem .
Niestety nie wiadomo jak długo tu pomieszkamy. wzieliśmy kredyt na 30 lat i spłacamy ale nikt mi nie zagląda do garów , robimy co chcemy Cool
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
kiniac
gaduła
gaduła


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 367
Skąd: Tczew

PostWysłany: Nie 22 Maj 2011, 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja przeprowadzę się ze wsi do miasta. Troszkę mnie to przeraża, ale 4lata dojeżdżaliśmy do siebie w weekendy. Ważne, że teraz wreszcie będziemy razem. Jak zatęsknię za wsią, zawsze mogę odwiedzić mamusię uśmiech Początkowo zamieszkamy z siostrą mojego T., a ona w miedz czasie poszuka sobie kawalerki i będziemy ją spłacać. Uważamy, że to najlepsze rozwiązanie. Teraz czekamy na ślub, potem zajmiemy się remontem pokoju i wreszcie zaczniemy cieszyć się sobą...
_________________
"Niech ludzie nie znający miłości szczęśliwej twierdzą, że nigdzie nie ma miłości szczęśliwej. Z tą wiarą lżej im, będzie żyć i umierać".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  Następny
Strona 19 z 20

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group