Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

jak długo po slubie zdecydowaliście się na dziecko?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 41, 42, 43, 44  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Staramy się o dzidziusia :)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Sro 7 Maj 2014, 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My zecydwalismy się zaraz po slubie, udało się po jakis 5 miesiącach uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asia00
maniak
maniak


Dołączył: 07 Mar 2012
Posty: 1211
Skąd: Mazowsze

PostWysłany: Sro 7 Maj 2014, 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My na Bobo zdecydowaliśmy się, z przyczyn zawodowych, po 5 miesiącach od ślubu uśmiech
I udało nam się za pierwszym razem lol

Nie ma co słuchać takich głupich docinków i nacisków... Chociaż pewnie to nie jest takie łatwe i miłe... Ludzie są dziwni...
Niech się sobą i swoim życiem zajmą, a nie komuś nos do łóżka wpychają język
_________________
"Miłość nigdy nie ustaje..."



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kamilka
maniak
maniak


Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 1690

PostWysłany: Pią 9 Maj 2014, 11:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do tych nacisków i docinek... Kiedy zaszłam w pierwszą ciążę, to brat i bratowa mojego męża byli już prawie na finiszu. Ich synek urodził się miesiąc po tym jak ja poroniłam. Jak mały miał może z miesiąc to przyjechali na obiad do teściów, my też byliśmy i jeszcze kilka osób. I jedna kuzynka męża też do nas tak gadała, że teraz na nas kolej. Na mnie wtedy takie teksty działały jak cebula - wyłam z miejsca... Myślę, że się zorientowała, że się niezbyt taktownie zachowała...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PatrycjaS19915
guru
guru


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 2472

PostWysłany: Pią 9 Maj 2014, 13:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No z tymi naciskami różnie bywa,dzisiaj jak rozmawiałam z babcią męża to wyszła taka sytuacja że dostaliśmy meble i pomagałam je wnosić a babcia P. powiedziała żebym na siebie uważała z takimi rzeczami bo już nie jestem panną uśmiech Kilka razy mówiła coś o prawnukach ale w sumie jej się nie dziwię ma prawie 90 lat więc chciała by dożyć prawnuków a w sumie mój mąż jest jej pierwszym wnukiem który wziął ślub.

Co do odkładania ciąży ja bardzo bym chciała się już starać ale ze względów zawodowych odkładamy ciążę. Mąż ma pracę w sumie nie najgorszą no ale ja szukam,a najgorsze jest to że coś mi to nie idzie,a jak już coś jest to na umowę zlecenie... Im później znajdę stałą pracę tym gorzej bo planowanie ciąży się nam przesunie...a najpóźniej w przyszłym roku chciała bym zajść smutny No a żeby mieć macierzyńskie muszę przepracować rok...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
velvet88
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 737
Skąd: MMz

PostWysłany: Pią 9 Maj 2014, 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PatrycjaS19915 napisał:
No a żeby mieć macierzyńskie muszę przepracować rok...


dlaczego musisz przepracować rok??
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Sob 10 Maj 2014, 6:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

velvet88 napisał:
PatrycjaS19915 napisał:
No a żeby mieć macierzyńskie muszę przepracować rok...


dlaczego musisz przepracować rok??

Pewnie Patrycji chodzi o umowę zlecenie, wtedy trzeba przepracować rok dobrowolnie odkładając składki, żeby przysługiwał jej urlop macierzyński.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PatrycjaS19915
guru
guru


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 2472

PostWysłany: Sob 10 Maj 2014, 10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jeżeli ma się pracę z normalną umową a nie zleceniem nie trzeba też przepracować 12 miesięcy pytajnik
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Sob 10 Maj 2014, 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PatrycjaS19915 napisał:
A jeżeli ma się pracę z normalną umową a nie zleceniem nie trzeba też przepracować 12 miesięcy pytajnik

Nie trzeba. uśmiech Tylko umowa musi być chyba dłuższa niż na miesiąc i musi być na czas określony lub nieokreślony (byle by nie tymczasowo) i wtedy automatycznie do porodu przedłuża Ci się umowa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PatrycjaS19915
guru
guru


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 2472

PostWysłany: Sob 10 Maj 2014, 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To takie coś...Bo szczerze to czytałam,pytałam i już mam śmietnik w głowie bo każdy co innego mówi,a Ty jesteś na czasie w temacie więc wiesz. Dziękuję uśmiech No to mnie trochę podniosłaś na duchu uśmiech W takim razie jakby w końcu udało się coś "normalnego" znaleźć to w przyszłym roku możemy zacząć myśleć o dziecku uśmiech no ale zobaczymy jak się wszystko poukłada...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
velvet88
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 737
Skąd: MMz

PostWysłany: Sob 10 Maj 2014, 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

właśnie się zdziwiłam bo prawdopodobnie jest też chyba tak, że jak masz umowę o pracę i kończy się ona, gdy Ty jesteś już po 3 miesiącu ciąży to muszą automatycznie przedłużyć ją do dnia porodu Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Staramy się o dzidziusia :) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 41, 42, 43, 44  Następny
Strona 42 z 44

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group