Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Biel - tradycja czy moda.

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
serena
maniak
maniak


Dołączył: 27 Sie 2013
Posty: 1583

PostWysłany: Wto 27 Sie 2013, 11:09    Temat postu: Biel - tradycja czy moda. Odpowiedz z cytatem

Witam.

Mam dość spory problem z.. modą.
W trend wszedł kolor biały i mija mi się z celem (w moim przekonaniu) kupowanie białej sukni, gdy połowa gości występuje w tym kolorze.
Sytuacja wygląda tak: szacunek do tradycji (bynajmniej do tej) mam wielki, a nawet nie tyle tradycji co do Państwa Młodych i nigdy nie poszłam na ślub w białej sukni.
Teraz, gdy oglądam zdjęcia widzę, że poza Młodą jest jeszcze dwanaście (12!) innych dziewcząt w bieli. Aby było zabawniej nogi do samej podłogi, wygląd z wybiegu (panie w bieli były też w innych rozmiarach oraz w różnym wieku) i Pani Młoda w rozmiarze 44. Młoda była zrozpaczona.
Ok. Worka nie załażą goście, w końcu o siebie dbamy, aby móc się jak najlepiej zaprezentować, ale zastanawiam się czym takie osoby się kierują.

I pytanie na które szukam odpowiedzi brzmi:
Czy wypada mi informować gości (prosić) o mojej prośbie by nie zakładali bieli i dostosowali się do niej, czy zaniechać tego całkowicie? Jak odbieracie gości w bieli? Czy w ogóle spotkaliście się z tym?

PS.
Dla jasności nie chodzi o zazdrość, nie jestem osobą ani grubą, ani chudą, tylko rozm. 38-40, ale chciałabym w tym jednym dniu być TĄ JEDYNĄ i móc za 50lat otworzyć album z uśmiechem na twarzy.


Co doradzicie? Ah... jeśli już tak to czy sama mam informować o tym, czy prosić np. konsultantkę? A jak nie to jak sobie nie psuć humoru, bo mam wrażenie że będę myśleć o tym przez całe wesele?

Z góry dziękuję za pomoc pozdrawiam.
_________________
Taka zwykła wariatka,czyli zło konieczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Wto 27 Sie 2013, 12:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Był już gdzieś podobny temat i głosy są zwykle podzielone pół na pół.
Moim zdaniem to duży nietakt prosić gości, by nie ubierali się w dany kolor. Panna młoda jest jedna i białe sukienki gości nie są w stanie przyćmić sukni ślubnej, welonu i błysku w oczach młodej.

Moim zdaniem coś takiego wygląda wspaniale:

Zdjęcie: Tikokino, via Facebook

Na swoim ślubie nawet nie zwrócisz uwagi na to, kto, co na siebie włożył i w jakim kolorze. A danie gościom do zrozumienia, że nie mogą pojawić się w danym kolorze może skutkować odmową (co za zarozumiała młoda), albo złośliwością.

Poza tym, jeśli aż tak bardzo przywiązuje się wagę do koloru, to stąd krok do powiedzenia, że czerń zła, bo nie wypada, żałoba itd, czerwień za bardzo kontrastowa itp.

Bez przesady!
[/i]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Wto 27 Sie 2013, 12:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę http://forum.slub-wesele.pl/viewtopic.php?t=10389
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serena
maniak
maniak


Dołączył: 27 Sie 2013
Posty: 1583

PostWysłany: Wto 27 Sie 2013, 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięukuje za link właśnie to mi jest potrzebne uśmiech. A teraz jak usunąć post, aby nie zaśmiecać forum? uśmiech
_________________
Taka zwykła wariatka,czyli zło konieczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serena
maniak
maniak


Dołączył: 27 Sie 2013
Posty: 1583

PostWysłany: Wto 27 Sie 2013, 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nheledore napisał:
Był już gdzieś podobny temat i głosy są zwykle podzielone pół na pół.
Moim zdaniem to duży nietakt prosić gości, by nie ubierali się w dany kolor. Panna młoda jest jedna i białe sukienki gości nie są w stanie przyćmić sukni ślubnej, welonu i błysku w oczach młodej.

dla mnie nietaktem jest przyjście jako gość w bieli uśmiech

Na swoim ślubie nawet nie zwrócisz uwagi na to, kto, co na siebie włożył i w jakim kolorze. A danie gościom do zrozumienia, że nie mogą pojawić się w danym kolorze może skutkować odmową (co za zarozumiała młoda), albo złośliwością.

Na ślubie nie ale foto oraz video kosztują majątek oczko i jeszcze są na całe życie uśmiech

Poza tym, jeśli aż tak bardzo przywiązuje się wagę do koloru, to stąd krok do powiedzenia, że czerń zła, bo nie wypada, żałoba itd, czerwień za bardzo kontrastowa itp.

wagę do koloru i jak wspomniałam do szacunku dla Młodych uśmiech

Bez przesady!
Właśnie nie wiem czy przesadą jest uprzejme życzenie czy złośliwość z innych stron uśmiech
[/i]

_________________
Taka zwykła wariatka,czyli zło konieczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
smigol
Gość





PostWysłany: Pon 2 Wrz 2013, 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem za tradycyjna bielą język wiadomo
Powrót do góry
ShowME
początkujący
początkujący


Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 5

PostWysłany: Czw 12 Wrz 2013, 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biel pięknie wygląda uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda_wiewiórka
moderator
moderator


Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 12149
Skąd: Ze Stumilowego lasu :)

PostWysłany: Sro 4 Gru 2013, 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat zamykam.
prosze o przeniesienie się do tematu wskazanego przez Kasiek.

ruda_wiewiórka
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group