Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

kłopotliwy polter
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nomika
bywalec
bywalec


Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 112
Skąd: Pszczyna

PostWysłany: Pon 11 Lip 2011, 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My jesteśmy już 2 miesiące po weselu Wink
Trzaskanie się odbyło. ;-)Wesoło bardzo było. Znajomi do dzisiaj wspominają ten wieczór. My także miło to wspominamy. O 22 już było po, więc nie było żadnego kłopotu żeby się wyspać Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pon 11 Lip 2011, 14:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kłopot kłopotem, ale jak ktoś nie ma na to ochoty, to po co się narzucać? Zresztą, młodzi mogą mieć inne sprawy na głowie dzień przed ślubem. Jak ktoś chce, to jasne.. Jeżeli ktoś woli spędzić czas inaczej to trzeba to uszanować. Ja bym powiedziała wprost, ewentualnie powiedz, że po prostu was nie będzie w domu. Jak nie uwierzy, to wybierzcie się naprawdę na dłuższy spacer.. oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anioleczek
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 208
Skąd: Polska.

PostWysłany: Pon 11 Lip 2011, 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 napisał:
Ja bym powiedziała wprost, ewentualnie powiedz, że po prostu was nie będzie w domu. Jak nie uwierzy, to wybierzcie się naprawdę na dłuższy spacer.. oczko


Dokładnie tak, chociaż z drugiej strony fajnie też się zrelaksować przed ślubem, u mnie zawsze po trzaskaniu są tańce do białego rana, można powiedzieć, że polter już sam w sobie jest takim weselem Very Happy Gdyż trwa on praktycznie całą noc, zazwyczaj jest jakiś zespół i ludzie sobie tańczą, piją, jedzą i trzaskają szkło. A i zapomniałam dodać, że zazwyczaj ludzie przychodzą poprzebierani Very Happy


Cytat:
Wesoło bardzo było. Znajomi do dzisiaj wspominają ten wieczór. My także miło to wspominamy. O 22 już było po, więc nie było żadnego kłopotu żeby się wyspać Wink


Po pierwsze to gratulacje ;* a po drugie to fajnie, bo u mnie jak jest polter to całą noc uśmiech Były i takie sytuacje (u rodziny mojej np.), że goście przyszli bodajże w środę na trzaskanie, na drugi dzień mieli iść do roboty, więc po prostu nad ranem lecieli do domu się przebrać i tyle (bo przecież nie pójdą w przebraniu do roboty lol ). Nie ważne, że później wszyscy chodzą niewyspani jak zombie, ważne że zabawa była przednia:D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
HubaBuba
kandydat
kandydat


Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 97

PostWysłany: Wto 26 Lip 2011, 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej hej:) A u nas portel robi się tydzień wcześniej:) I można siedzieć, tańczyć i tłuc szkło do rana:)
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anioleczek
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 208
Skąd: Polska.

PostWysłany: Sob 20 Sie 2011, 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HubaBuba napisał:
Hej hej:) A u nas portel robi się tydzień wcześniej:) I można siedzieć, tańczyć i tłuc szkło do rana:)


No bo o to w tym chodzi, by była zabawa i by za parę lat było co wspominaćuśmiech W mojej mieścinie obojętnie w który dzień odbywa się polter przed weselem, dobrze że jest taka "elastyczność" a nie że musi się odbyć w danym dniu uśmiech Zawsze można pokombinować tak by większości pasowało (bo wszystkim dogodzić to nie lada sztuka..)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pon 3 Paź 2011, 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz już chyba nie ma takich stricte sztywnych reguł, że "tłuczenie" musi się odbyć w piątek (choć niektórzy moi znajomi rzeczywiście imprezowali do późna w nocy, żeby na drugi dzień, na lekkim kacu pójść do ślubu Rolling Eyes )

Może się to odbyć w każdy dzień tygodnia przed ślubem.
Osobiście zabiję, jeśli ktoś wpadnie na pomysł takiego imprezowania przed moim dniem Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sro 30 Lis 2011, 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem zszokowana. Przenigdy nie słyszałam o takiej tradycji.... Confused
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asiulaaa019
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 5438
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Wto 28 Sie 2012, 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z racji tego, że do ślubu coraz bliżej ostatnio coraz częściej zastanawiam się jak taki polter powinien wyglądać.
Myślimy o tym by odbył się tydzień przed weselem (teraz już rzadko kto robi dzień przed), więc wypadnie nam pod koniec maja.
Chociaż jeśli bym mogła wolałabym z tego zrezygnować Evil or Very Mad
No i rodzi się wiele pytań i wątpliwości.
Jak to było u Was?? Miejscowym pijaczkom polać wódeczkę i do domu, a bliskich zapraszać na jakiś wcześniej przygotowany poczęstunek (może grill czy coś w tym stylu) pytajnik Nie chcielibyśmy robić z tego nie wiadomo jakiej imprezy, a ostatnio na takim poltrze byliśmy (grill, jedzenie jak jakaś impreza urodzinowa Shocked )
Proszę Was o pomoc uśmiech
Jak to powinno wyglądać. oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Wto 28 Sie 2012, 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy się nie spotkałam z taką tradycją Shocked
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serduszkox
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 6453

PostWysłany: Wto 28 Sie 2012, 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja chodziłam na poltery ok. tydzień przed - para zapraszała swoich bliskich,ale jak ktoś z wiochy wiedział że polter jest (a przeważnie wiedzieli wszyscy prawie Very Happy ) to wpadali na kielicha, niektórzy na dłużej Very Happy
_________________
Pewności nie ma, ale jest szansa.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Następny
Strona 13 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group