Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

kłopotliwy polter
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agbar
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 743

PostWysłany: Czw 10 Kwi 2008, 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak byłoby idealnie. Ale chyba nie mogę na to liczyć. Idealnie byłoby, gdyby okazało się, że w pobliżu ktoś jeszcze będzie miał ślub tego samego dnia, to wtedy ci, którzy przyjdą tylko dla kieliszka, rozdzielą się na dwie części.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yvonne
gaduła
gaduła


Dołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 434
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Czw 17 Kwi 2008, 11:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja znajoma jechała na polter do koleżanki, ale tydzień przed ślubem. natomiast moja koleżanka ze studiów bierze ślub w maju i u niej nie ma takich zwyczajów, ale w wiosce u narzeczonego jest i jej teściowa uparła się, że musi być. teoretycznie polter pow9nien się odbywać w domu u panny młodej, ale ona powiedziała, ze nie będzie tego robić i jej teściowa organizuje to u siebie w domu i kazała jej przyjechać do nich. Koleżanka już obmyśla co się u niej tak nagle stanie, ze nie będzie mogła przyjechać..
na szczęście u mnie takich zwyczajów nie ma.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger
agbar
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 743

PostWysłany: Czw 17 Kwi 2008, 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim razie uprzedź koleżankę, że jeśli nie stawi się na porterabendzie, to urazi wiele osób. W regionach, gdzie ten zwyczaj funkcjonuje, nieobecność młodych jest traktowana jak duży afront.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yvonne
gaduła
gaduła


Dołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 434
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Czw 17 Kwi 2008, 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla mnie jest to śmieszne, że mimo protestów kobieta to jeszcze robi. ale ja jej się kompletnie nie dziwię.
Piątek wieczór, kiedy chciałoby się wyspać, odpocząć, ja się mojej kumpeli w ogóle nie dziwię. Myślę, że goście także powinni uszanować to, że ona ma prawo odpocząć. Szczególnie, że ona nie znała tego zwyczaju i u niej nie ma takiej tradycji.
dzięki Bogu, ja nie muszę się o to martwic.uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger
agbar
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 743

PostWysłany: Czw 17 Kwi 2008, 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to wszystko rozumiem, ale chyba lepiej przy wstępowaniu do rodziny nie narażać się tesciowej. A z drugiej strony to moze nie być wcale jej pomysł. Ludzie mogli sami wcześniej się zapowiedzieć. Komus kto nie zna tego zwyczaju tridno jest to zrozumieć.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yvonne
gaduła
gaduła


Dołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 434
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Czw 17 Kwi 2008, 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co ja sie orientuję to polter organizuje rodzina panny młodej w domu pani młodej, a jej teściowa sobie trochę przerobiła tą tradycję, bo robi to u siebie.. więc to już jest takie naciągane.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger
agbar
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 743

PostWysłany: Czw 17 Kwi 2008, 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadam się, ale jeśli Twoja koleżanka powiedziała, że u siebie nie zrobi, a goście już sie zapowiedzieli, to co teściowa miała zrobić? Nie chcę jej bronic, bo i sytuacji nie znam, ale trzeba byłoby wysłuchać najpierw obu stron. Rozumiem Twoją koleżankę. Każda dziewczyna w wieczór poprzedzający chciałaby odpocząć i w nocy dobrze się wyspać.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marzena
gaduła
gaduła


Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 284
Skąd: znienacka :))

PostWysłany: Czw 17 Kwi 2008, 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie co, ja wcześniej nie znałam tej tradycji... Kiedyś mi koleżanka opowiadała o jakimś tłuczeniu szkła, a ja nie wiedziałam, o co chodzi... Do głowy mi nie przyszło, że jest taki zwyczaj i że tyle z nim problemu... Współczuję Wam, bo rzeczywiście w dzień przed ślubem lepiej jest wypocząć i zająć się sobą i swoimi nerwami...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Czw 24 Kwi 2008, 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marzena napisał:
Wiecie co, ja wcześniej nie znałam tej tradycji... Kiedyś mi koleżanka opowiadała o jakimś tłuczeniu szkła, a ja nie wiedziałam, o co chodzi... Do głowy mi nie przyszło, że jest taki zwyczaj i że tyle z nim problemu... Współczuję Wam, bo rzeczywiście w dzień przed ślubem lepiej jest wypocząć i zająć się sobą i swoimi nerwami...


popieram, i życze wytrwałości uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agbar
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 743

PostWysłany: Pią 25 Kwi 2008, 17:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ostatni weekend koleżanka stwierdziła, że jakoś ten porterabend wytrzyma, bo przecież bez niego nie ma u nas wesela i gdyby go zabrakło, to i nie byłoby części radości. Wszystkim, którzy nie znają tego zwyczaju, może wydawać się dziwny i nonsensowny. U nas traktowany jest wręcz jak dobra wróżba i bez niego nie ma ślubu i wesela. Choćby to miała być tylko jedna potłuczona butelka (albo kineskop mruga
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 3 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group