Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

kłopotliwy polter
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Sro 26 Mar 2008, 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

według mnie, niby mimochodem rozgłoś ze Cię nie ma tego dnia, nie przejmuj się tym co inni powiedzą, bo zawsze są chętni do krytykowania i nawet gdybyś półmiski z jedzeniem wystawiła i tak byłoby komuś źle...
w tym czasie Ty i narzeczony jesteście najważniejsi, więc nie przejmuj się zdaniem innych. Pogadaj może jeszcze z rodzicami, może pomogą Ci?
Może "oszukają" tych ludzi co przyjdą, że Cię nie ma, bo musiałaś pilną sprawę załatwić i odpuszczą?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magda559
początkujący
początkujący


Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 7

PostWysłany: Pią 28 Mar 2008, 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Droga koleżanko!!!! Ja też obchodzę taki zwyczaj jak POLTER.Jak dlamnie fajna rzecz, no ale prawda- trochę męcząca.
My swój polter, bedziemy robić tydzień przed weselem, w naszej miejscowości, już coraz wiecej osób tak robi :wink:
_________________
magda559
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agbar
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 743

PostWysłany: Pon 31 Mar 2008, 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że osoby, które nie wiedza co to jest porterabend nie zdają sobie sprawy, jak jest zakorzeniony w zwyczajach Kociewia i Kaszub (może gdzieś jeszcze?). Obawiam się, że nie można powiedzieć, że pary młodej nie ma w domu. Goście i tak przyjdą, a obowiązek ich przyjmowania spadnie na rodziców panny młodej.
Mnie tez czeka ta "przyjemność". Zobacze co będzie się działo w tym roku u mojej siostry. To będzie próba przed moim.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Pon 31 Mar 2008, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

macie racje, osoby z innych obszarow Polski, gdzie nie ma takie zwyczaju nie widza problemu w poradzeniu Wam - powiedzcie ze was nie ma.. - tak jak ja, bo nam ten obyczaj jest obcy...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ania_411
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 96
Skąd: kujawsko-pomorskie

PostWysłany: Wto 1 Kwi 2008, 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agbar-dzięki, chociaż ty jedna mnie rozumiesz Crying or Very sad
dzwoniłam ostatnio do domu i usłyszałam, że już butelki zbieraja Evil or Very Mad
ot, co mnie czeka smutny
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agbar
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 743

PostWysłany: Wto 1 Kwi 2008, 18:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuję, żebyś dla usprawnienia, oczywiście jesli masz taką możliwość, rozłożyła jakiś plan lub folię a na tym położyła duży kamień. To wszystko powinno znajdować się jak najdalej od drzwi do domu. Wtedy nie ma problemu ze sprzataniem szkła, jakieś kawałki szkła nie powinny się zawieruszyć. Jest bezpieczniej i mniej pracy. Stół z jedzeniem rozłóż tylko dla tych bliższych gości, a sąsiadów i tych którzy chcą skorzystać z okazji "obsłuż" przy stoliku ustawionym blisko bramy. W ten sposób będziesz miała mniej problemów z tymi, którzy wypiją za dużo. W porterabendzie chodzi o to, żeby wszyscy którzy chcą wypili za zdrowie młodych, a nie żeby zrobić sobie darmową popijawę. Jeden góra dwa kieliszki na głowę dla tych niechcianych gości w zupełności wystarczy. U mnie w okolicy tak się ostatnio robi.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ania_411
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 96
Skąd: kujawsko-pomorskie

PostWysłany: Sro 2 Kwi 2008, 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tak sobie myslalam o jakiejs duzej wannie albo cos podobnego, zeby juz to szklo bili do srodka. no i oczywiscie mam nadzieje ze pogoda dopisze i wszystko odbedzie sie na zewnatrz Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Sob 5 Kwi 2008, 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobrze ze w koncu znalazl sie ktos kto umial poradzic uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agbar
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 743

PostWysłany: Pon 7 Kwi 2008, 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koniecznie na zewnątrz. Nie wyobrażam sobie zapraszania tych wszystkich ludzi do domu. Już zapowiedziałam mojemu narzeczonemu, żeby nie opowiadał na prawo i lewo daty naszego ślubu. Kto ma wiedzieć, dowie się. Chcę uniknąć pielgrzymki tych wszystkich panów spod sklepu. Nie lubię ich widoku, a codziennie muszę ich oglądać w drodze z i do domu. Nie ścierpię ich jeszcze przeddzień mojego ślubu. Chociaż zdaję sobie sprawę, ze pewnie i tak się dowiedzą i nie uniknę tej "pielgrzymki".
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
becia
gaduła
gaduła


Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 352
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto 8 Kwi 2008, 20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mojej kuzynki to wyglądało tak, że przyszło paru znajomych, ktoś z rodzinki. Stłukli parę butelek dla tradycji tylko, żeby nie robić za dużo zamieszania. Wypili coś, zjedli i się rozeszli do domu. Ja mieszkam w bloku, więc średnio widzę to tłuczenie szkła na klatce... Przynajmniej znajomych zawsze można "wygnać" i się nie obrażą uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Następny
Strona 2 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group