Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

usuwanie zęba

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pokój kobiet
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Daenerys
kandydat
kandydat


Dołączył: 12 Cze 2019
Posty: 42

PostWysłany: Pon 21 Paź 2019, 8:49    Temat postu: usuwanie zęba Odpowiedz z cytatem

Muszę umówić się na wizytę u dentysty, a dokładnie u chirurga-stomatologa. Mam do usunięcia 2 zęby. Z tą wizytą zwlekam już (wstyd się przyznać), ale jakieś 3 lata
Nie boję się jakoś samego wyrywania, ale.... znieczulenia, a dokładnie tego jak się będę po nim czuć. 5 lat temu pewna pani mnie tak znieczuliła, że myślałam, że z fotela spadnę, nawet w domu czułam się paskudnie. Nie chodzi wcale o ząb. Miałam wrażenie, że język urósł mi do niebotycznych rozmiarów, a tym samym miałam wrażenie, że się nim uduszę Nie mogłam wypowiedzieć ani jednego słowa, kiwałam tylko głową lub pisałam na kartce :/ To cholerstwo trzymało mnie 7 godzin. A do tego w pewnym momencie serce waliło mi jak oszalałe. Nie wiem, czy to była konsekwencja stresu...? Może ta baba źle mi to znieczulenie podała?
Najgorsze jest to, że muszę w końcu te zęby usunąć, ale przeraża mnie możliwość 'powtórki z rozrywki', dlatego wciąż przekładam wizytę
Nie umiem się zmobilizować, boję się też tego, ze lekarz będzie niemiły i uzna mnie za histeryczkę

Jakie Wy miałyście odczucia po znieczuleniu? Czy są jakieś przeciwwskazania usuwania zębów i znieczulenia (oprócz miesiączki)?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzyka
kandydat
kandydat


Dołączył: 26 Maj 2019
Posty: 64

PostWysłany: Pon 21 Paź 2019, 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaa usuwam korzeń u zwykłego stomatologa nie będzie rozcinania tylko odsuwanie dziąseł nakładaczem i potem chyc kleszczykami
A może niech Ci psikną przed wkłuciem igły jakims sprayem, np. lignokainą? Znieczula miejscowo i nie czujesz nic a nic ukłucia.
Pewnie język znowu Ci też się znieczuli, to normalne przy przewodowym.

Sama usuwałam już dwie ósemki tutaj w Krakowie:
https://studiose.med.pl

Czeka mnie jeszcze usunięcie dwóch górnych bo niestety ale mi wrastają w dziąsło....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
edwina05
początkujący
początkujący


Dołączył: 30 Paź 2019
Posty: 4
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Sro 30 Paź 2019, 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej zabrać znieczulenie, tego ukłucia ani trochę nie czuć, a dzięki temu zabieg będzie bezbolesny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
EmmaSS
bywalec
bywalec


Dołączył: 01 Maj 2018
Posty: 176

PostWysłany: Wto 10 Gru 2019, 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym bez znieczulenia na pewno na coś takiego nie poszłaVery Happy Myśleliście już jak nadrobić ten ubytek? Może tu warto postawić na implanty. Te nie są tanie, ale powinny najlepiej się sprawdzić. Zobaczcie sobie ofertę od gabinetu https://tomo3d.pl/ Proponują tu także właśnie implantologie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juleńka
bywalec
bywalec


Dołączył: 28 Wrz 2019
Posty: 158

PostWysłany: Czw 19 Gru 2019, 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no niestety bywa i tak,że przy nieodpowiedniej pielegnacji jamy ustnej nasze zęby moga ulec zepsuciu - no i w ostatecznosci trzeba je usunac. Wynika to miedzy innymi z prochnicy czy stanow zapalnych. Jednak sa takie pasty jak ta czarna z weglem aktywnym https://www.shop-dent.pl/pl/c/Czarna-pasta-do-zebow/1545 ktora pozwala skutecznie oczyscic plytke nazebna i delikatnie wybielic nasze zeby przy regularnym uzywaniu - wtedy unikniemy takich przykrych wizyt u dentysty Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yours
bywalec
bywalec


Dołączył: 13 Maj 2019
Posty: 144

PostWysłany: Pią 17 Sty 2020, 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że same nieprzyjemności Cię spotkały w starym roku, udało się wybrać lekarza? Jeśli nie, to strona Stomatologii Bianco Ci pomoże. Tam znajdziesz namiar na wybitnych specjalistów, którzy mają prawdziwe uprawnienia, a nie dyplomy pokątnie zdobywane. Trzymam za Ciebie kciuki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
xbeier
początkujący
początkujący


Dołączył: 05 Mar 2021
Posty: 1
Skąd: Jaworzno

PostWysłany: Pią 5 Mar 2021, 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto pamiętać, aby przed zabiegiem wyszczotkować zęby i przepłukać usta środkiem przeciwbakteryjnym. Zmniejszy to ryzyko dostania się zakażenia do organizmu, a także zminimalizuje poziom opuchlizny.
_________________
jak powinna wyglądać rana po wyrwaniu zęba
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pokój kobiet Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group