Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ślub kościelny osoby wierzącej z niewierzącą...
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kalito
początkujący
początkujący


Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 1
Skąd: Starachowice/Limerick

PostWysłany: Pon 21 Sty 2008, 19:08    Temat postu: Ślub kościelny osoby wierzącej z niewierzącą... Odpowiedz z cytatem

Witam!

Ja mam takie pytanie: czy ktoś orientuje się może jak wygląda powyższa sprawa? Jakie są dokumenty wymagane? Czy to zależy od widzimisię księdza?

Z góry dzięki za jakiekolwiek sugestie uśmiech
_________________
Pozdrawiam!
Kalito
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Pon 24 Mar 2008, 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

osoba niewierząca może zawrzeć związek małżeński z osobą wierzącą pod warunkiem że zadeklaruje wychowanie dzieci w wierze katolickiej.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yvonne
gaduła
gaduła


Dołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 434
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Pią 18 Kwi 2008, 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ta sprawa poruszana jest w trakcie spisywania protokołu przedmałżeńskiego.
to są pytania z protokołu dotyczące właśnie tej kwestii:
22. Pytania dla strony katolickiej:
a.Czy zdaje sobie sprawę, że zgodne pożycie w małżeństwie jest zagrożone z powodu różnic w sprawach najbardziej wewnętrznych, czego z racji zaangażowania uczuciowego się nie dostrzega?
b.Jak postąpi w wypadkach konfliktowych, gdy żadna ze stron nie będzie chciała ustąpić, np. w sprawach moralnych i religijnego wychowania dzieci?
c.Czy zgodzi się na postępowanie wbrew prawu Bożemu, czyli na życie grzeszne dla zachowania wspólnoty w małżeństwie?

23. Pytania dla strony niekatolickiej:
a.Czy zdaje sobie sprawę z konsekwencji różnicy poglądów, różnej oceny moralnej w wielu sprawach?
b.Czy zdaje sobie sprawę z naturalnego obowiązku tolerancji względem przekonań i zobowiązań strony katolickiej?
c.Czy zna obowiązki sumienia współmałżonka?
d.Czy uznaje jedność i nierozerwalność małżeństwa oraz jego cele: wspólne dobro małżonków oraz zrodzenie i wychowanie potomstwa?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger
pauli1983
początkujący
początkujący


Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 2
Skąd: Wawa

PostWysłany: Pon 18 Sty 2010, 19:56    Temat postu: a z apostata.. Odpowiedz z cytatem

Wznawiam temat, gdyz jest mi z osobistych powodow bliski. Jakie formalnosci trzeba zalatwic, aby wziasc slub z osoba ktora choc wychowana w KRK odeszla od niego aktem apostazji. podobno trzeba miec zgode biskupa....Czy ktos ma takie doswiadczenia?
Ile to mniej wiecej zajmuje czasu? te wszystkie formalnosci?
Czy osoba niewierzaca musi chodzic na nauki??Czy wogole wtedy sa jakies nauki?pytajnik
Bede wdzieczna za pomoc, terminy leca, a ja nie wiem czy sie do wrzesnia wyrobie. Na domiar zlaego sama musze uzupelnic swoje bierzmowanie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Pon 18 Sty 2010, 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o to jak pisac pismo o pozwolenie na slub najlepiej bedzie zapytac ksiedza ktory Wam udzieli slubu.
Osoba niewierząca nie musi chodzic na kurs/nauki przedmalzenskie ale czesto chodzi dla towarzystwa partnera/partnerki.

W trakcie slubu osoba niewierzaca nie musi takze wypowiadac sformulowan typowych dla danej religii (Amen, tak mi dopomoze Panie Boże etc). Oraz nie musi przyjmowac komunii a co za tym idzie - udawac sie do spowiedzi.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aleszka
kandydat
kandydat


Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 60

PostWysłany: Pon 5 Gru 2011, 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam takie pytanie. Czy osoba nie wierząca musi dawać na zapowiedzi w swojej parafii?
_________________
[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pon 5 Gru 2011, 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znając życie język Cool
szczerze, nie wiem, ale wszystkiego się spodziewaj !
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Pon 5 Gru 2011, 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem nie, bo skoro jest niewierząca to nie należy do żadnej parafii...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
loute
guru
guru


Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 2043
Skąd: Strasbourg

PostWysłany: Pon 5 Gru 2011, 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jestem w takiej sytuacji, trzeba wystąpić o dyspensę do biskupa, ale to wszystko robi się za pośrednictwem księdza. wystarczy na trzy miesiące przed. oprócz tego potrzeba jeszcze trzech świadków, którzy poświadczą, że strona niewierząca nie jest żonata/zamężna. co do nauk, to u nas oboje musimy chodzić. na zapowiedzi daje się tylko w parafii strony wierzącej, no bo niewierząca nie ma takowej uśmiech a i co do wystąpienia o dyspensę, to chyba są do tego jakieś wzory gotowe, formularze (przynajmniej we Francji takie mają)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aleszka
kandydat
kandydat


Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 60

PostWysłany: Wto 6 Gru 2011, 16:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy muszę chodzić na nauki jeśli ukończyłam kurs w liceum?
_________________
[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group