Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Firma a podatki...
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    Forum ślubne :: strona główna -> Pomarudzić dobra rzecz…
View previous topic :: View next topic  
Author Message
welonowa89
uzależniony
uzależniony


Joined: 01 Nov 2017
Posts: 589

PostPosted: Tue 27 Aug 2019, 16:14    Post subject: Firma a podatki... Reply with quote

Co może zrobić ktoś, kto ma pomysł na firmę, ale przerażają go podatki, zusy i cała reszta?
Trzeba się nauczyć to ogarniać?
Back to top
View user's profile Send private message
Karina26
uzależniony
uzależniony


Joined: 14 May 2018
Posts: 515

PostPosted: Tue 27 Aug 2019, 17:34    Post subject: Reply with quote

Jest trochę możliwości.
Możesz się tego nauczyć, ale jak firma się rozrośnie, to zabraknie ci na to wszystko czasu.
Tutaj http://www.union.katowice.pl/ poczytaj sobie jak może pomóc biuro rachunkowe z Katowic.
Nie wiem skąd jesteś, ale to jest dobry przykład na to, jak można sobie poradzić właśnie z takimi podatkowymi i zusowymi sprawami w firmie.
Myślę, że to dużo wygodniejsze.
Back to top
View user's profile Send private message
natasza85
kandydat
kandydat


Joined: 09 Sep 2019
Posts: 30

PostPosted: Sun 15 Sep 2019, 20:06    Post subject: Reply with quote

Zastanawiam się nad otwarciem własnej firmy ale chciałabym z nią wejść głównie na rynek niemiecki. Czy ktoś może polecić jakąś dobrą firmę zajmującą się księgowością niemiecką. Muszę na początek sprawdzić kilka rzeczy. Chciałabym współpracować z jakimś sprawdzonym biurem znającym się na rzeczy.
Back to top
View user's profile Send private message
Solution
uzależniony
uzależniony


Joined: 18 Apr 2018
Posts: 728

PostPosted: Fri 13 Dec 2019, 18:20    Post subject: Reply with quote

Koleżanka sama sobie prowadzi księgowość, ale faktycznie dużo dokumentów do zaksięgowania nie ma, a firma jest jednoosobowa. Ja to w ogóle nie mam z tym problemu. W sumie to tylko raz do roku muszę się rozliczyć z Urzędem Skarbowym, ale to zawsze proste, bo przez e pit rozliczam https://chidusz.com/pity/program-pit-online/pit-2019/ Wcześniej sobie tylko poczytam,co ewentualnie mogę odliczyć.
Back to top
View user's profile Send private message
julio.stoltenberg
początkujący
początkujący


Joined: 05 May 2021
Posts: 1
Location: Kraków

PostPosted: Wed 5 May 2021, 20:41    Post subject: Reply with quote

Osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą osiągać przychody z różnych źródeł, także nie związanych z tą działalnością. Rozliczenie tych przychodów zależy od tego, w jaki sposób jest opodatkowana działalność gospodarcza.
_________________
pit program rozliczenie
Back to top
View user's profile Send private message
howell.benedict
początkujący
początkujący


Joined: 20 May 2021
Posts: 3
Location: Poznań

PostPosted: Thu 20 May 2021, 13:39    Post subject: Reply with quote

Korzystacie z księgowej online? Czy zatrudniliście ją stacjonarnie?
Back to top
View user's profile Send private message
westeroswinterfell
maniak
maniak


Joined: 05 May 2019
Posts: 1181

PostPosted: Mon 31 May 2021, 10:47    Post subject: Reply with quote

A ja mam do was małe pytanie, mianowicie, co uważacie w temacie jpk a ewidencja papierowa? Powiem wam, ze ja się wiele na ten temat dowiedziałam ze strony jpk-insight.pl Tam można znaleźć naprawdę wartościowe i przydatne wskazówki, które ułatwiają przejść przez temat podatków. Zajrzyjcie tam w wolnej chwili dajcie znać, co o tym uważacie.
Back to top
View user's profile Send private message
pcrooks
początkujący
początkujący


Joined: 02 Jun 2021
Posts: 4
Location: Warszawa

PostPosted: Wed 2 Jun 2021, 12:01    Post subject: Reply with quote

Chciałabym również zapytać o wycenę przedsiębiorstwa korzystaliście? Kwestią rozpoczynającą proces wyceny firmy jest określenie celu, który jest nierozerwalnie sprzężony z funkcją jaką pełnić ma dana wycena. Do przykładowych zadań wyceny można zaliczyć dostarczenie danych koniecznych w negocjacjach przy sprzedaży firmy lub przy podejmowaniu decyzji zarządczych w przedsiębiorstwie.
Back to top
View user's profile Send private message
Formica1234
bywalec
bywalec


Joined: 03 Nov 2020
Posts: 123

PostPosted: Tue 22 Jun 2021, 20:49    Post subject: Reply with quote

Uważam że warto mieć kogoś kto w tej sprawie fachowo doradzi. Poczytajcie sobie na stronie http://www.trinet.com.pl/zmiany-w-podatkach-kiedy-warto-skorzystac-z-pomocy-specjalisty/ o tym czym takie doradca podatkowy ię dokładnie zajmuje i dlaczego warto z nim współpracować. Fajny ciekawy wpis na blogu.
Back to top
View user's profile Send private message
josie94
początkujący
początkujący


Joined: 07 Jul 2021
Posts: 1
Location: Warszawa

PostPosted: Wed 7 Jul 2021, 18:59    Post subject: Reply with quote

Nie bez powodu decydujemy się na to, by przez Internet uskutecznić rozliczenie PIT. Program pozwoli nam to uczynić w najszybszy sposób. Po wprowadzeniu podstawowych danych otrzymujemy informację zwrotną na temat tego, które z pól wymagają uzupełnienia.
_________________
Jaki jest najlepszy sposób by rozliczyć PIT?
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum ślubne :: strona główna -> Pomarudzić dobra rzecz… All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group