Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Utrata sprawności
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Porady i opinie na tematy różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hadryska
początkujący
początkujący


Dołączył: 27 Lut 2019
Posty: 2

PostWysłany: Pon 18 Mar 2019, 11:28    Temat postu: Utrata sprawności Odpowiedz z cytatem

Zdarzyło się komuś, że kiedyś wszystko działało u niego bez problemów a teraz pewne ruchy są niewykonalne?pytajnik
U mnie tak się zdarzyło, po zawalonej operacji nie mogę już normalnie biegać i jeździć na nartach. Pewnie odszkodowanie medyczne się przydało, ale żadne pieniądze nie przywrócą mi utraconej sprawności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Muminka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 20 Wrz 2018
Posty: 751

PostWysłany: Pon 17 Cze 2019, 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Niestety, to prawda, że żadne pieniądze nie przywrócą nam pełni zdrowia, ale mimo niepełnosprawności można nadal cieszyć się życiem, a nawet być aktywnym. Moi znajomi mieli bardzo poważny wypadek, w którym najbardziej ucierpiał ich 4 -letni syn, początkowo wszyscy byli przerażeni sytuacją. Niespełna 2 tygodnie po wypadku odwiedziłam ich, mały był jeszcze w szpitalu, natrafiliśmy wtedy na stronę https://www.ortocentrum.com.pl/protezy-konczyn-dolnych/protezy-dla-dzieci , powiem Ci że początkowo trochę nieufnie podeszliśmy do tematu, ale to co przeczytaliśmy dało nadzieję. Aktualnie dziecko jest już od opieką Orto Centrum, jesteśmy dobrej myśli , bo współpracuje, chyba zaczyna akceptować to, że nosi protezę. Trochę się natomiast obawiamy, co będzie gdy zacznie dorastać, wchodzić w ten trudny wiek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kankonada
gaduła
gaduła


Dołączył: 13 Wrz 2017
Posty: 455

PostWysłany: Wto 18 Cze 2019, 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety już tak jest, że dziś jesteśmy zdrowi, a następnego dnia już nie. U mnie jest inna sytuacja, bo od dziecka zmagam się z problemami zdrowotnymi w obrębie układu ruchu, ale nie przeszkadza mi to być aktywną oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juleńka
bywalec
bywalec


Dołączył: 28 Wrz 2019
Posty: 158

PostWysłany: Nie 6 Paź 2019, 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety w starszym wiku jest to bardzo czeste - a nie kazdy moze zjamowac sie caly czas schorowanym seniorem. Na szczescie sa takie miejsca gdzie szczegolnie dba sie o ich zdrowie. Bardzo dobrą ofertę ma dom seniora Pod Topolami który znajduje się w Piotrkowie Kujawskim.  Na stronie https://podtopolami.eu/ znajdziecie wszystkie informacje na ten temat- jest tam rodzinnie a opieka jest calodobowa, nawet nad osobami niepelnosprawnymi. Myślę, że umieszczenie seniora w takim domu jest dobrym pomysłem pod warunkiem, że wyrazi on na to zgodę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sylwia4012
gaduła
gaduła


Dołączył: 26 Sty 2014
Posty: 296

PostWysłany: Pią 1 Lis 2019, 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobra rehabilitacja dla osób starszych, choć z pewnością i młodszych osób jest w Przyjaźni, w domu seniora Goldental.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tuja
bywalec
bywalec


Dołączył: 06 Lut 2019
Posty: 146

PostWysłany: Nie 3 Lis 2019, 10:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niestety starość bywa okrutna i to wtedy traci się najwięcej sprawności. Mowa tutaj zarówno o tej fizycznej, jak i tej moim zdaniem gorszej-psychicznej. Wtedy wymagana jest często całodobowa opieka, więc przyda sie opiekunka. Ja na stronie https://opiekabetreuung.eu/znaczenie-i-metody-aktywizacji-podopiecznego-z-demencja/ znalazłam artykuł, który zawiera wiele cennych dla mnie informacji, Myślę, że taka wiedza przyda się każdemu opiekunowi osób starszych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
walentynka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 11 Lut 2016
Posty: 737

PostWysłany: Pon 24 Lut 2020, 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy problemach ze zdrowiem bardzo ważne jest odpowiednie odżywianie. Mi lekarz polecił nutridrinki i wybrałam Fresubin o smaku ananasowo-kokosowym. Kupuję je w aptece sieci DOZ.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lejla
gaduła
gaduła


Dołączył: 22 Lut 2020
Posty: 408

PostWysłany: Pon 24 Lut 2020, 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki dom opieki trzeba dokładnie sprawdzić, aby bliska nam osoba była w dobrych warunkach. Tutaj http://domseniora24.pl/ jest oferta, której warto się przyjrzeć. Myślę, że warto stawiać na miejsca, gdzie oferowana jest również rehabilitacja i masaże. Niewątpliwe jest to bardzo komfortowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
EmmaSS
bywalec
bywalec


Dołączył: 01 Maj 2018
Posty: 176

PostWysłany: Czw 5 Mar 2020, 6:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Różnie to już z tym zdrowiem bywa, czasami z dnia na dzień po prostu czujemy się o wiele gorzej. Trzeba już na pierwsze symptomy reagować. Macie może przejawy nadciśnienia? Szczególnie to u starszych osób może występować i być bardzo nieprzyjemne w skutkach. Postawcie na profilaktykę, badania i co najważniejsze na szybkie działanie doraźne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ferrar2
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Sie 2019
Posty: 62
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon 29 Cze 2020, 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto dowiedzieć się czym to jest spowodowane. W tym może pomóc centrum diagnostyczne https://mridiagnostyka.pl/oferta/
, które zapewnia dostęp do aparatu rezonansu magnetycznego umożliwiający wykonanie badań 3D . Jest to pierwszy tego typu aparat w Polsce, więc warto spróbować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Porady i opinie na tematy różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group