Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Zespół muzyczny na ślub - co myślicie?
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zabawa do białego rana
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jaka oprawa muzyczna na ślub?
Tylko organy
50%
 50%  [ 5 ]
Organy + skrzypce, bądź inny instrument
0%
 0%  [ 0 ]
Chór, bądź wynajęty zespół wokalny
10%
 10%  [ 1 ]
Zespół instrumentalny - np. kwartet
30%
 30%  [ 3 ]
Orkiestra
10%
 10%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 10

Autor Wiadomość
Nil Admirari
początkujący
początkujący


Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 9
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie 8 Lis 2009, 21:47    Temat postu: Zespół muzyczny na ślub - co myślicie? Odpowiedz z cytatem

Ten post to nie jest reklama:)

Witam, jestem flecistką w kwartecie(skład nietypowy: flet, 2 altówki, wiolonczela), który dopiero rozpoczyna swoją działalność i jestem ciekawa Waszej opinii odnośnie zespołów grających na ślubach. Czy sami chętnie byście skorzystali z usług zespołu, czy jednak wolelibyście zostać przy skrzypcach i organach? Jeśli zespołom instrumentalnym mówicie "nie", to dlaczego? Ze względu na ceny? Czy są inne powody?
Jestem bardzo ciekawa Waszych opinii, czekam na nie z niecierpliwościąuśmiech
Pozdrawiam Was gorąco
Magda
_________________
Kwartet,(flet, 2 altówki, wiolonczela) zapewni oprawę muzyczną na ślubach i imprezach okaz. na terenie woj. łódzkiego, bądź w dowolnym miejscu Polski (-dojazd opłaca klient).
http://www.youtube.com/user/Nil4Admirari#p/u - materiały filmowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie 8 Lis 2009, 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My mieliśmy tylko organy. Kiedyś byliśmy na ślubie gdzie była skrzypaczka i strasznie (brzydko mówiąc) spartoliła swoja robotę. Strasznie fałszowała. Więc stwierdzliliśmy że lepiej mieć kogoś doświadczonego, poza tym oszczędność- a równie pięknie się tego słucha.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Nie 8 Lis 2009, 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myśmy mieli duet skrzypce+wiolonczela. Spisali się wyśmienicie!! Byliśmy zadowoleni.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Nie 8 Lis 2009, 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie jeśli zostanie jakaś kasa 'ekstra' to marzyłyby mi się skrzypce w kościele.Organy to standard i co niedzielę można je słyszeć w kościele. Najchętniej wogóle bym zrezygnowała z organów i organisty, a poprosiła kilka skrzypiec, żeby zrobiły oprawę muzyczną całej mszy ślubnej. Ciekawe, czy to wykonalne lol
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nil Admirari
początkujący
początkujący


Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 9
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie 8 Lis 2009, 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
poprosiła kilka skrzypiec, żeby zrobiły oprawę muzyczną całej mszy ślubnej. Ciekawe, czy to wykonalne


Wykonalne, ale jako muzyk doradzałabym np kwartet smyczkowy. W strukturze wielogłosowej dobrze jeśli jest jakaś podstawa basowa- w tym wypadku wiolonczela. Dla mniej zorientowanych: klasyczny kwartet smyczkowy składa się z dwojga skrzypiec, altówki i wiolonczeli, a jeśli jesteś z okolic Łodzi to taki zespół mogę polecić, bądź zaoferować swoje usługi - zespół w troszeńkę innym składzie (jak w podpisie) uśmiech

Prawdą jest, że zespół jest zdecydowanie droższy. Skrzypek solista bierze około 100-200 zł za ślub, gdzie gra około 3 utworów, natomiast kwartet może brać w przedziale 500-1000zł, w zależności od wymagań nowożeńców (czy tylko ma grać jako tło przy składaniu życzeń na koniec, czy ma obstawić wszystkie pieśni w czasie mszy itp), a sama nie wiem czy i nie więcej-nie odpowiadam tu za wszystkie zespołyuśmiech. Jest to kosztowne, ale wydaje mi się, że efekt jest o niebo lepszy:)
_________________
Kwartet,(flet, 2 altówki, wiolonczela) zapewni oprawę muzyczną na ślubach i imprezach okaz. na terenie woj. łódzkiego, bądź w dowolnym miejscu Polski (-dojazd opłaca klient).
http://www.youtube.com/user/Nil4Admirari#p/u - materiały filmowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Pon 9 Lis 2009, 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nil a macie w repertuarze tez interpretacje innych utworow? Nie tylko klasycznych ale tez np cos z Vanessy Mae? Albo Bitter Sweet Symphony? Czy tylko klasyke robicie? Tak z ciekawosci sie pytam...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nil Admirari
początkujący
początkujący


Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 9
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 9 Lis 2009, 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie tylko klasyka. Utwory rozrywkowe także mamy w swoim repertuarze, który stale staramy się powiększyć korzystając z gotowych lub tworząc własne opracowania. Z poza typowo kościelnych utworów mamy: "Gabriel's Oboe", "Herbatka we dwoje", "Kiedy znów zakwitną białe bzy", "Over the rainbow", "La califfa", "Jacinto Chiclana", "When I fall in love", "Moon river" "Take 5" "Summertime" Tango z filmu "Zapach kobiety" i jeszcze jedno tango Piazzolli i kilka innych, a tak jak wspomniałam wcześniej, rozpisujemy następne utwory:)

Na życzenie możemy je oczywiście na ślubie zagrać, ale raczej mają one być na umilenie czasu podczas składania życzeń już po ślubie no i na imprezy okolicznościowe:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Pon 9 Lis 2009, 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to fajnie dziewczyny. Niektóre utwory niekoniecznie klasyczne świetnie brzmią w interpretacji klasycznej. Szkoda tylko że ja już po ślubie.. Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nil Admirari
początkujący
początkujący


Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 9
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 9 Lis 2009, 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny i chłopak, mamy wiolonczelistę, rodzynka:) Obecnie pracujemy nad rozszerzeniem repertuaru i wkrótce chcemy nagrać demo, strona jest w trakcie robienia... także mamy nadzieję, że ceny nikogo nie wystraszą, choć póki co nie spotkałam się jeszcze z przychylną opinią. Jeśli solista bierze nieraz koło 200zł, to 800 (ze zespół, gdzie brzmienie jest o niebo lepsze) za pełną mszę + granie przy składaniu życzeń to dużo? Ja rozumiem, że dla pary młodej to dużo przy całej reszcie wydatków, ale mimo wszystko... Możecie mi podpowiedzieć, czy to jest rozsądna cena?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon 9 Lis 2009, 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My będziemy mieli na ślubie chór w którym są takie instrumenty 2 gitary, 2 razy skrzypce i altówka. U nas będzie jedna gitara bo osoba która gra na drugiej będzie świadkowałaVery Happy Z organisty chcemy zrezygnować.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zabawa do białego rana Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group