Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Oczywiście że tak
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 137, 138, 139  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Seks przed ślubem
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sylwia
początkujący
początkujący


Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 1
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro 2 Lip 2008, 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja z moim narzeczonym czekamy do ślubu. jestesmy wierzący. nie uważam że seks jest czymś złym, bo to najintymniejsze wyznanie miłości. ale ponieważ wiąze sie z przekazem zycia, czekamy az bedziemy rodzina. nie jest latwo, bo nie jestesmy z kamienia, jednak wiara i odpowiedzialnosc powstrzymuja nas. poza tym staramy sie skupic na innych aspektach naszego zwiazku i te przede wszystkim poznawac i rozwijac. duchowa wspolnota, poglady, hierarchia wartości - to sa wazne sprawy i to trzeba omowic przed slubem. tak mysle.
a tak na marginesie, to jest to pierwsze forum, jakie znalazlam, gdzie na temat seksu przed slubem ludzie wypowiadaja sie normalnie, bez jakichs dziwnych uprzedzen i atakow. super:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Pią 4 Lip 2008, 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my podejmowaliśmy próby zaczekania do ślubu, ale kiepsko nam to szło chociaż potrafiliśmy wytrzymać kilka miesięcy.
gdzieś pisałam o tym, że nie rozumiem dlaczego nie mogę robić czegoś co nie przynosi mojemu narzeczonemu żadnej krzywdy. teraz wiem, że to właśnie z miłości do nas niektóre rzeczy są przez jakiś czas zakazane.
mimo, że teraz nie żyjemy w celibacie to wierzę, że tak naprawdę prawdziwą satysfakcję będziemy mieli z tego dopiero jako małżeństwo.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
migotka81
kandydat
kandydat


Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 49

PostWysłany: Pon 4 Sie 2008, 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem za seksem przed slubem, ale podziwiam ludzi, ktorzy wytrzymuja ze wspolzyciem do slubu Very Happy .
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lig0
początkujący
początkujący


Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 3

PostWysłany: Czw 7 Sie 2008, 15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ja Wam tez coś napiszę..
mam znajomą która czekała z seksem przed slubem.. 3 latka..
i wiecie co..
po ślubie zdecydowali się na rozwód a powód.. podobno ani On ani Ona nie odczuwali przyjemności z ich zbliżeń.. postanowili się nie meczyc i rozstali w zgodzie..
poprostu tragedia i nikomu czegoś podobnego nie życzęwykrzyknik

osobiście jestem bardzo tolerancyjną osobą i mimo,iż jestem za seksem przed slubem to szanuje decyzję tych którzy postanowili zaczekać uśmiech

i jeszcze wyjawię,że mój przyszły Mąż jest moim pierwszym i ostatnim Embarassed Embarassed niedawno mi powiedział,że bardzo się cieszy,że czekałam z 'tym' na Niego hihi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ania21
początkujący
początkujący


Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 8
Skąd: czestochowa

PostWysłany: Pią 8 Sie 2008, 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez jestem za seksem przed slubem ale szanuje decyzje tych którzy czekaja i podziwiam ich
Chcialbym Wam takze powiedziec ze oboje z moim przyszlym Mezem bylismy dla siebie tymi pierwszymi uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marylka
gaduła
gaduła


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 334
Skąd: Derby, Wielka Brytania

PostWysłany: Nie 10 Sie 2008, 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja naprawdę podziwiam ludzi, którzy czekają z tym do ślubu. Zazdroszczę im wytrwałości.
_________________




Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lotta
gaduła
gaduła


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 298
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 17 Sie 2008, 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My dla siebie też jesteśmy "tymi pierwszymi" ale to chyba nie jest trudno jak się poznaje kogoś w liceum oczko chociaż dzisiaj to różnie...
_________________
Kiss me once and I will surely melt and die
Kiss me twice and I will never leave you side
Dreams come true

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
LuterAnka
Gość





PostWysłany: Sro 20 Sie 2008, 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem za seksem dopiero PO ślubie. Szanuję zdanie innych, nie każdy przecież jest wierzący i nie każdy musi kierować się Bożymi zasadami. Ale jeśli ktoś mieni się świadomym chrześcijaninem, a jest za seksem przed ślubem, to powinien się nad swoją wiarą zastanowić... Takie moje zdanie.
A więcej o tym, dlaczego seks dopiero PO, napisałam na blogu.
Powrót do góry
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Nie 24 Sie 2008, 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiedyś mój kolega powiedział mi, że oddanie przez dziewczynę swojego pierwszego razu chłopakowi to najpiękniejsze co może się mu przytrafić. to jest dowód na to jaki wielki szacunek miał mój kolega do kobiet; z resztą nadal ma. a jak wielu facetów( ha i nie tylko, dziewczyn też) nie ma tego szacunku...to przerażające jak instrumentalnie traktuje się teraz pierwszy raz.
Gdybym nie kochała się pierwszy raz z moim przyszłym mężem to pewnie żałowałabym tego. na szczęście też jesteśmy dla siebie tymi pierwszymi i jestem z tego dumna.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ladysunshine
guru
guru


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 2659

PostWysłany: Wto 26 Sie 2008, 16:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo mądrze powiedziane. Zgadzam się z tym w całości, że miał wielki szacunek dla kobiet. Teraz rzeczywiście niezbyt często się można z tym spotkać.
My postanowiliśmy poczekać i jest nam z tym dobrze. Z resztą został już niecały rok... wesoły
Jak większość wypowiadających się tu osób cenię sobie zdania zarówno za, jak i przeciw. Każdy ma przecież prawo do wyrażania siebie, bycia sobą... I to jak zadecyduje to tylko jego sprawa.
Podoba mi się także na tym forum, że nie ma tak, jak często się zdarza (na innych forach) po prostu kpin z uczuć innych osób i wyśmiewania ich.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Seks przed ślubem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 137, 138, 139  Następny
Strona 4 z 139

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group