Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Oczywiście że tak
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 137, 138, 139  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Seks przed ślubem
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yvonne
gaduła
gaduła


Dołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 434
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Wto 15 Kwi 2008, 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uważam, tak jak większość tutaj, że sprawa seksu przed ślubem to sprawa indywidualna. Znam ludzi, którzy są ze sobą już 3 lata, mieszkają ze sobą od 2 i nie współżyją, czekają do ślubu. Podziwiam ich za to! ja nie czekałam do ślubu. nie mogę rozpatrywać tego w kwestii żałowałam czy nie. tak czułam i tak postanowiłam. a co do sprawdzania się przed ślubem dla mnie to jest jakieś dziwne. Jeśli kogoś kochasz to cieszysz się każdym zbliżeniem z nim, a tak swoją drogą to przecież seks jest sprawą , może to głupio zabrzmi, ale do "wytrenowania". Przecież ludzie się docierają, uczą się siebie.. więc tu według mnie na pewno nie chodzi o sprawdzanie czy ludzie do siebie pasują..
pozdrawiam!
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger
beata
kandydat
kandydat


Dołączył: 17 Mar 2008
Posty: 32

PostWysłany: Sro 16 Kwi 2008, 6:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam się z powyższą wypowiedzią że seks nie jest najważniejszy można się dopasować i to nie prawda że trzeba się wypróbować .Jak się kogoś kocha to wszystko można jakoś podpasować. Nie wychodzimy za kogoś tylko dlatego że jest nam dobrze z nim w łóżku.
_________________
a
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia25760
początkujący
początkujący


Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 2

PostWysłany: Sob 26 Kwi 2008, 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiscie ze tak ja tez nie widze w tym nic złego!wykrzyknikwykrzyknikwykrzyknikwykrzyknikwykrzyknikwykrzyknik!ja tez kiedys myslalam ze dopiero po ale nasze ciala i umysly sa skonstruowane inaczej!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Pią 30 Maj 2008, 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bardzo długo miałam poczucie winy ponieważ jestem chrześcijanką. trudno mi zrozumieć dlaczego coś co nie rani uczuć drugiej osoby, nie poniża jej ani nie odejmuje szacunku (raczej wręcz przeciwnie) jest tak demonizowane.
śmiałam się że narzeczeni to już powinni mieć pozwolenie na seks Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Castia
maniak
maniak


Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 1517
Skąd: z serduszka P. ;)

PostWysłany: Sob 31 Maj 2008, 7:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja mam swoje zasady, uważam, że seks z miłości z tą osobą którą się będzie do końca życia nie jest grzechem i tego się trzymam... ktoś kiedyś bardzo wierzący, uczestniczący w spotkaniach oazy to samo mi powiedział, więc coś w tym jest uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Sob 31 Maj 2008, 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o właśnie, a ja nigdy nie miałam okazji porozmawiać na ten temat z kimś konkretnym. chciałabym aby ktoś mi zweryfikował mój pogląd.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wanilia
początkujący
początkujący


Dołączył: 10 Cze 2008
Posty: 5
Skąd: Żywiec/Częstochowa

PostWysłany: Wto 10 Cze 2008, 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uważam, że dopasowanie płciowe nie istnieje. Pan Bóg stworzył nas ludzi: kobietę i mężczyznę tak, że każdy członek wejdzie do każdej pochwy. I oboje będą mogli z tego czerpać przyjemność, przy odpowiednich technikach.
Za to nigdy mężczyzna nie dopasuje się do kobiety. Dlatego praca nad dopasowaniem w sferze niepłciowej, czyli uczuciowej, mentalnej, charakterologicznej. I tym podobnej.
No i zalezy tu od wiary. Ateiści i inni niech sboie robią co chcą. Chrześcijanie jednak powinni się nad tym zastanowić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sasetka
maniak
maniak


Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 1119
Skąd: Kielce

PostWysłany: Sro 11 Cze 2008, 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My czekamy z ze zbliżeniem do ślubu dla mnie ślub sprawa duchowa a nie to ze prawo na żone czy coś w tym stylu jak to uważa mój szwagier (brat maćka). Dla mnie to nie pojęte tak myśleć o przyszłej małżonce... że ma sie do niej prawo... czy ja do swojego Małżonka... uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wanilia
początkujący
początkujący


Dołączył: 10 Cze 2008
Posty: 5
Skąd: Żywiec/Częstochowa

PostWysłany: Sro 11 Cze 2008, 11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie. Przecież traktowanie siebie jak rzecz albo jakiś podmiot, który komuś się należy jest chory.
W końcu ta druga osoba ma być najważniejsza - jej dobro jest najważniejsze.
Więc takie traktowanie to chyba powinno się leczyć takich ludzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasia1302
gaduła
gaduła


Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 341
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Pon 16 Cze 2008, 8:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mówię tak ani nie.Moim zdaniem każdy jest dorosły i wie co robi.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Seks przed ślubem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 137, 138, 139  Następny
Strona 3 z 139

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group