Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Wywoływanie zdjęć- gdzie, jak za ile?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Nie 24 Cze 2012, 20:26    Temat postu: Wywoływanie zdjęć- gdzie, jak za ile? Odpowiedz z cytatem

Fotografowie- mam nadzieję, że nie popełnię faux pas, pytając, gdzie wywołujecie zdjęcia? (nie wiem czy takie miejsce jak ciemnia fotograficzna, to rzecz spotykana, czy już historia).
A pytam dlatego, że czeka mnie wywołanie większej ilości zdjęć i nie chciałabym rozczarować się jak przy ostatnim wywołaniu w Rossmannie (zdjęcia ciemne, kolory nie te...). Na szczęście zdjęć było około 25, więc nie było szkoda aż tak pieniędzy.
Teraz mam do wywołania około 350, więc chciałabym zrobić to raz, a dobrze, być może za większą cenę niż w takich miejscach jak Media Markt czy właśnie Rossmann.

Mam nadzieję, że ewentualne odpowiedzi nie naruszają regulaminu (reklama konkretnych miejsc....)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annn
maniak
maniak


Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 1883
Skąd: zawsze tam gdzie Ty :)

PostWysłany: Nie 24 Cze 2012, 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam dobre i sprawdzonego fotografa który wywołuje zdjęcia cyfrowe jak i z kliszy jednak to jest w mojej okolicy (Dolny Śląsk, i nie wiem czy wysyła zdjęcia pocztą ale od razu je poprawia pod względem kolorystycznym itp uśmiech poleciłabym go każdemu, ostatnio nawet wywoływałam u niego zdjęcie w formacie 40x50 na specjalną okazję, pytałam w różnych zakładach foto wszędzie mi mówili że na takie zdjęcie trzeba czekać minimum 2 tygodnie bo nikt tego nie robi na miejscu a poszłam do niego zdjęcie mi poprawił jakościowo kolorystycznie i od ręki wywołał uśmiech ślubne też u niego będę wywoływać. za zdjęcie 10x15 płaciłam 0.80 zł a za to duże o którym wspomniałam 30 zł z obróbką.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Nie 24 Cze 2012, 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja korzystałam z grupona ostatnio 25 zł za 100 zdjęć ? Jakoś tak, bardzo ładne były, normalne kolory - takie jakie powinny być, wiadomo nie jakieś super fantastyczne, ale normalne bez zarzutu uśmiech Można u nich przez internet wywołać. uśmiech Mogę wysłać adres na PW , ale niech się specjaliści wypowiedzą uśmiech
popr.pis/mod/
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annn
maniak
maniak


Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 1883
Skąd: zawsze tam gdzie Ty :)

PostWysłany: Nie 24 Cze 2012, 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie w końcu to do nich pytanie oczko


Ja wywoływałam też przez allegro kolory fajne bardzo, jednak nie byłam zadowolona z jednego zdjęcia które było czarno białe, ale jak ktoś nie wywołuje zdjęć czarno białych to super są uśmiech, a płaciłam 0,29 gr za zdjęcie trzeba było kupić 100 szt (format 10*15) także też jakby co link na PW mogę wysłać uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zbigniew Swiderski
gaduła
gaduła


Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 292
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 24 Cze 2012, 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wywołuję w cyfrowaciemnia.pl
Drogo ale profesjonalnie.
_________________
Nie robię zdjęć artystycznych i kreatywnych.

ewaluna napisał:
Naprawdę,musisz z dumą patrzeć w lustro,Ty,który przychodzisz tu z kagankiem oświaty fotograficznej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Nie 24 Cze 2012, 22:49    Temat postu: Re: Wywoływanie zdjęć- gdzie, jak za ile? Odpowiedz z cytatem

Elmuszka napisał:
A pytam dlatego, że czeka mnie wywołanie większej ilości zdjęć i nie chciałabym rozczarować się...

Prosisz o wskazówkę, to dam Ci najlepszą, jaką tylko mogę...
Pierwsze z najpierwszych - czy monitor, na którym pracujesz nad odbitkami był kalibrowany, czym, jak często, w jakich warunkach obrabiasz zdjęcia, jakie masz oświetlenie, środowisko monitora, itd...?
1. Unikaj tanich odbitek (prawdą jest, że to co dobre, musi kosztować, jak w każdej dziedzinie),
2. Rozejrzyj się po okolicy lub po labach w sieci (na każdym markowym forum sprzętowym jest wątek, gdzie wymieniono wszelkie znane laby i opinie o nich), które mają sporo dobrych opinii, a potem wykorzystaj zebraną wiedzę do testów... O co chodzi? O to, że nie ma labu idealnego dla każdego... Każdy lab ma inne możliwości i efekty (długaśny temat, istnieją książki o barwach i zarządzaniu, polecam).

Najlepszym sposobem na znalezienie labu dla siebie jest sprawdzenie zgodności obrazu jaki masz u siebie na monitorze z odbitką.
W skrócie - to co widzisz u siebie podczas obróbki zdjęć, musi się pokryć z tym, co dostaniesz na papierze. Każdy poda Ci inny lab i w każdym dostaniesz inne kolory i jasność,... Mało tego, lab musi mieć powtarzalność, czyli ten sam plik musi zawsze wyjść tak samo, dziś i za miesiąc ma być taki sam obraz. Jest to poważny problem, szczególnie w labach masowych z tanimi zdjęciami, gdzie obsługa jest dorywcza, często nie dba o szczegóły, przez co efekty wychodzą jak niespodzianki.

Ja swojego labu szukałam przez kilka lat, chodziłam od jednego do drugiego, prosiłam o profile, robiłam odbitki, itd... (Obecnie korzystam z labu, który obsługuje tylko zawodowców, bez współpracy z "drobnymi" klientami-amatorami.) Jeżeli nie chcesz się zawieść i oczekujesz naprawdę dobrych odbitek, poświęć trochę czasu na porównania odbitek testowych.

Ps. Aha, jedna ważna rzecz - uzgodnij z labem, czy mają nanosić korekcję, czy puszczać plik bez ingerencji własnej:
1. jeśli robią korekcję na Twoich plikach, to tracisz kontrolę nad swoją odbitką, bo ktoś decyduje za Ciebie, jakie będą kolory i jasność,
2. jeśli puszczasz bez korekcji, masz kontrolę nad odbitką i dostajesz z labu taki plik, jaki wysyłasz. Jeden warunek - zrób koniecznie test na 2-3 zdjęciach przed puszczeniem partii i oceń, czy efekty Ci odpowiadają.
_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 25 Cze 2012, 0:01    Temat postu: Re: Wywoływanie zdjęć- gdzie, jak za ile? Odpowiedz z cytatem

Ariene napisał:


1. jeśli robią korekcję na Twoich plikach, to tracisz kontrolę nad swoją odbitką, bo ktoś decyduje za Ciebie, jakie będą kolory i jasność,
2. jeśli puszczasz bez korekcji, masz kontrolę nad odbitką i dostajesz z labu taki plik, jaki wysyłasz. Jeden warunek - zrób koniecznie test na 2-3 zdjęciach przed puszczeniem partii i oceń, czy efekty Ci odpowiadają.


Ariene,
dziewczyny mają laptopy albo komputery domowe z monitorami za 800 zł,
Dodatkowo fotografują na automatycznych ustawieniach ekspozycji i równowagi bieli. W jaki sposób mają skalibrować monitor przeznaczony do domowych zastosowań?

Dziewczyny,

Zdjęcia trzeb oddać do labu, w którym laborant każde indywidualnie skoryguje, tak żeby barwy były naturalne.

Najważniejsze jest jednak to, że zdjęcia z aparatów kompaktowych mają inną proporcję boków niż najpopularniejszy format 10 x 15.
W praktyce przy zdjęciu poziomym zostaną obcięte fragmenty na górze i dole fotografii. Przy fotografowaniu należy o tym pamiętać i kadrując nie umieszczać istotnych elementów przy krawędziach kadru.
Laby firmy FUJi seri Frontier nie mają możliwości kadrowania, maszyny firmy Noritsu mają taką możliwość i laborant może zdecydować jak przesunąćć kadr, żeby nie obciąć istotnych treści (np. głów najwyższego rzędu w zdjęciu grupowym)

Najlepiej jednak przygotować zdjęcia do wydruku samemu. Można to zrobić w dowolnym programie do obróbki zdjęć.
W przypadku formatu 10 x 15 (popularny format zwany pocztówkowym)
plik należy przygotować do wymiarów: 15,2 cm x 10,2 cm przy rozdzielczości 300dpi, lub jeśli ktoś woli posługiwać się pikselami, to plik powinien mieć wymiar 1795 x 1205 pikseli. W takim przypadku fotografie zostaną naświetlone natywnie, co zapewnia najlepszy efekt.
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
limone
guru
guru


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 3347

PostWysłany: Pon 25 Cze 2012, 7:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elmuszka, fotografem nie jestem, ale swego czasu, sama się pytałam fotografa gdzie wywołuje zdjęcia, to odpowiedział, że na www.vertis.pl
Kilka razy wywołałam tam zdjęcia (tyle, że w większym formacie) i jestem z nich bardzo zadowolona.

Zdjęcia 10x15 wywoływałam też w... media markt i także byłam z nich zadowolona uśmiech
_________________


Ostatnio zmieniony przez limone dnia Czw 11 Paź 2012, 14:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Pon 25 Cze 2012, 7:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elmuszka: Jesteś z Lublina, idź na ul.Kolorową 5 / pierwsza górka sławinkowska/ masz tam zakład foto- robi to co Ci trzeba. Tel.817403076.

Ann i ewelajn: piszcie poprawnie.Plissss...Nowe zdanie z d.litery,także po znakach przest.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Pon 25 Cze 2012, 8:46    Temat postu: Re: Wywoływanie zdjęć- gdzie, jak za ile? Odpowiedz z cytatem

Alicjamedia napisał:
dziewczyny mają laptopy albo komputery domowe z monitorami za 800 zł,
Dodatkowo fotografują na automatycznych ustawieniach ekspozycji i równowagi bieli. W jaki sposób mają skalibrować monitor przeznaczony do domowych zastosowań?

Nie rozumiem, w czym problem. Wiele laptopów daje się obecnie przyzwoicie "wyprostować" (kolory), tanie monitory też da radę. Koszt najtańszej sensownej usługi kalibracji to ok. 100zł i sam decydujesz, jakie chcesz mieć kolory na odbitkach. Oczywiście kalibracja ma sens tylko przy spełnieniu pewnych warunków.

To co wyżej opisałam jest odpowiedzią na nieświadomość większości z nas. Mi też całkiem "niedawno" wydawało się, że odbitka, to odbitka, gdziekolwiek zaniosę do wywołania, to dostanę ten sam efekt, różnica wydawała się tylko w cenie. A tu zonk. Każdy lab dał inny kolor, grzebali coś w moich plikach kończąc ze swoimi wizjami, co zupełnie nie grało z moimi oczekiwaniami.
Zdjęcie nie będzie dobre, jeśli wyjdzie za ciemne, za jasne, źle kolorowe (np. zamiast B&W mamy szaro-zielony), itd... Powodów może być wiele, część z nich opisałam w poprzednim poście.

Najlepszy lab, w którym dostałam naprawdę dobrze wykonane odbitki (korekcja labu) to Relax Foto. Cena chyba najwyższa na rynku, ale w porównaniu z odbitkami z innych labów, warto było.

Aha, jeżeli ktoś pyta o dobre odbitki z labu, tzn. że potrafi dostrzegać różnice i ma swoje oczekiwania, rozumiem też, że przykłada się do obróbki i chce kontrolowanych efektów, a nie przypadkowych skutków pracy labu.
_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group