Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Firma a podatki...
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pomarudzić dobra rzecz…
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
welonowa89
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 01 Lis 2017
Posty: 589

PostWysłany: Wto 27 Sie 2019, 16:14    Temat postu: Firma a podatki... Odpowiedz z cytatem

Co może zrobić ktoś, kto ma pomysł na firmę, ale przerażają go podatki, zusy i cała reszta?
Trzeba się nauczyć to ogarniać?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karina26
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 14 Maj 2018
Posty: 515

PostWysłany: Wto 27 Sie 2019, 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest trochę możliwości.
Możesz się tego nauczyć, ale jak firma się rozrośnie, to zabraknie ci na to wszystko czasu.
Tutaj http://www.union.katowice.pl/ poczytaj sobie jak może pomóc biuro rachunkowe z Katowic.
Nie wiem skąd jesteś, ale to jest dobry przykład na to, jak można sobie poradzić właśnie z takimi podatkowymi i zusowymi sprawami w firmie.
Myślę, że to dużo wygodniejsze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natasza85
kandydat
kandydat


Dołączył: 09 Wrz 2019
Posty: 30

PostWysłany: Nie 15 Wrz 2019, 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam się nad otwarciem własnej firmy ale chciałabym z nią wejść głównie na rynek niemiecki. Czy ktoś może polecić jakąś dobrą firmę zajmującą się księgowością niemiecką. Muszę na początek sprawdzić kilka rzeczy. Chciałabym współpracować z jakimś sprawdzonym biurem znającym się na rzeczy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Solution
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 18 Kwi 2018
Posty: 728

PostWysłany: Pią 13 Gru 2019, 18:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koleżanka sama sobie prowadzi księgowość, ale faktycznie dużo dokumentów do zaksięgowania nie ma, a firma jest jednoosobowa. Ja to w ogóle nie mam z tym problemu. W sumie to tylko raz do roku muszę się rozliczyć z Urzędem Skarbowym, ale to zawsze proste, bo przez e pit rozliczam https://chidusz.com/pity/program-pit-online/pit-2019/ Wcześniej sobie tylko poczytam,co ewentualnie mogę odliczyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
julio.stoltenberg
początkujący
początkujący


Dołączył: 05 Maj 2021
Posty: 1
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro 5 Maj 2021, 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą osiągać przychody z różnych źródeł, także nie związanych z tą działalnością. Rozliczenie tych przychodów zależy od tego, w jaki sposób jest opodatkowana działalność gospodarcza.
_________________
pit program rozliczenie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
howell.benedict
początkujący
początkujący


Dołączył: 20 Maj 2021
Posty: 3
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw 20 Maj 2021, 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Korzystacie z księgowej online? Czy zatrudniliście ją stacjonarnie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
westeroswinterfell
maniak
maniak


Dołączył: 05 Maj 2019
Posty: 1178

PostWysłany: Pon 31 Maj 2021, 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam do was małe pytanie, mianowicie, co uważacie w temacie jpk a ewidencja papierowa? Powiem wam, ze ja się wiele na ten temat dowiedziałam ze strony jpk-insight.pl Tam można znaleźć naprawdę wartościowe i przydatne wskazówki, które ułatwiają przejść przez temat podatków. Zajrzyjcie tam w wolnej chwili dajcie znać, co o tym uważacie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pcrooks
początkujący
początkujący


Dołączył: 02 Cze 2021
Posty: 4
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 2 Cze 2021, 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałabym również zapytać o wycenę przedsiębiorstwa korzystaliście? Kwestią rozpoczynającą proces wyceny firmy jest określenie celu, który jest nierozerwalnie sprzężony z funkcją jaką pełnić ma dana wycena. Do przykładowych zadań wyceny można zaliczyć dostarczenie danych koniecznych w negocjacjach przy sprzedaży firmy lub przy podejmowaniu decyzji zarządczych w przedsiębiorstwie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Formica1234
bywalec
bywalec


Dołączył: 03 Lis 2020
Posty: 123

PostWysłany: Wto 22 Cze 2021, 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam że warto mieć kogoś kto w tej sprawie fachowo doradzi. Poczytajcie sobie na stronie http://www.trinet.com.pl/zmiany-w-podatkach-kiedy-warto-skorzystac-z-pomocy-specjalisty/ o tym czym takie doradca podatkowy ię dokładnie zajmuje i dlaczego warto z nim współpracować. Fajny ciekawy wpis na blogu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
josie94
początkujący
początkujący


Dołączył: 07 Lip 2021
Posty: 1
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 7 Lip 2021, 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bez powodu decydujemy się na to, by przez Internet uskutecznić rozliczenie PIT. Program pozwoli nam to uczynić w najszybszy sposób. Po wprowadzeniu podstawowych danych otrzymujemy informację zwrotną na temat tego, które z pól wymagają uzupełnienia.
_________________
Jaki jest najlepszy sposób by rozliczyć PIT?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pomarudzić dobra rzecz… Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group