Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Wódka + Cytrynówka, napoje POMOCY?!
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marta9229
początkujący
początkujący


Dołączył: 13 Lip 2017
Posty: 1

PostWysłany: Czw 13 Lip 2017, 20:02    Temat postu: Wódka + Cytrynówka, napoje POMOCY?! Odpowiedz z cytatem

Witam,
Jestem nowa na forum wiec proszę o wyrozumiałość w.w.
Postanowiliśmy z narzeczonym ze obok wódki (wina) na stole będzie stała cytrynówka zrobiona na bimbrze (+/- 50-55 % vol. 100% pewności ze z dobrego źródła). Zastanawiam się tylko jak to "ubrać" w proporcje ? Ile wódki i ile cytrynówki ?
W naszym regionie cytrynówka jest bardzo popularna a tym bardziej na bimbrze.
Kolejne pytanie brzmi jak obliczyć +/- ilość napojów (gaz i ngaz woda, soki, napoje) ?
Wesele bedzie na ok. 160 osób.
Z góry dzięki za każdą pomoc Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
julia.malszynska
początkujący
początkujący


Dołączył: 11 Lip 2017
Posty: 2

PostWysłany: Wto 18 Lip 2017, 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strasznie ciężki alkohol, trochę bym się bała. Ale rozeznanie jest mniej więcej takie- zorientuj się ile osób z zaproszonych gości spożywa alkohol, bo pewnie nie wszystkie, doliczyć do tego musisz obsługę- fotografa, zespół, dla których powinnien zostać zaplanowany prezent/drobiazg zazwyczaj wręczany na koniec imprezy- alkohol + ciasto weselne.

Zakłada się, że na gościa weselnego ( w tym wypadku dajmy na to przy 160 osobach), podczas całonocnego wesele przypada butelka ciężkiego alkoholu- w tym wypadku 0.5l, plus cytrynówka wieć 0.75l ciężkiego alkoholu, kieliszek wina do obiadu i kieliszek szampana do toastu powitalnego. Przy założeniu, że 1 butelka wita przypada na 4 osoby, powinnaś mieć 40 butelek wina. W zależności od potraw i preferencji w gre wchodzi wino białe, czerwone i rózowe do deserów, więc opcjonalnie, 40 butelek wina białego/czerwonego, i po 20 butelek z kolejnych rodzajów. W przypadku napoi- przy założeniu, że na stole króluje wódka i najczęściej drinki tworzone są na bazie coli/sprite i soków

cola ok. 100l
sprite ok 30-35l
sok pomarańczowy ok 110l
soki inne 40-45l
woda gaz 60l
woda ngaz 100l
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Cukiernia-Radzikowski
kandydat
kandydat


Dołączył: 28 Maj 2017
Posty: 30

PostWysłany: Wto 17 Paź 2017, 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od gości oraz ich preferencji bo jeżeli w Waszym regionie cytrynówka jest bardzo popularna to na pewno nie warto na tym oszczędzać, i dać jej tyle samo ile wódki, licząc średnio zawyżone 0,5 L na osobę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lusu12
początkujący
początkujący


Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 5

PostWysłany: Pią 29 Cze 2018, 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam zupełnie analogiczne zdanie co mój poprzednik. Nic dodać oraz nic ująć z jego wypowiedzi...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jagnam
gaduła
gaduła


Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 461

PostWysłany: Czw 16 Sie 2018, 9:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwykle kupuje sie pól litra wodki na osobe. Praktycznie zawsze tej wódki po weselu zostaje, jednak lepiej jest kupić więcej niż potem stresować się że alkoholu zabraknie....

Polecam zajrzeć sobie tutaj:
http://www.salenawesela.pl/artykul/wodka-na-wesele-jak-wybrac-najlepsza-i-ile-butelek-kupic/280/

Na stronie jest opisane dokładnie jaką wódkę na wesele wybrać i jaka będzie najlepsza oczko

Nie zapomnijcie równiez o innym alkoholu jak wino. Bo nie każdy pije wódkę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wafelka
bywalec
bywalec


Dołączył: 03 Sie 2018
Posty: 191

PostWysłany: Sob 29 Wrz 2018, 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas znowu dużo wina zeszło na weselu, ale to wiedziałam że dużo członków rodziny lubi po prostu sobie tak popijać winko i specjalnie na https://winezja.pl/ zamawiałam. Oni mają zestawy weselne i to sie świetnie sprawdziło
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
freund2
początkujący
początkujący


Dołączył: 01 Paź 2018
Posty: 4

PostWysłany: Pon 1 Paź 2018, 15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za porady, na pewno przydadzą mi się uśmiech
_________________
Prawdziwą miarą bogactwa jest to, ile byłbyś wart, gdybyś stracił wszystkie swoje pieniądze – Anonimowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bozzy88
początkujący
początkujący


Dołączył: 05 Paź 2018
Posty: 5

PostWysłany: Pią 5 Paź 2018, 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam to samo zdanie co mój poprzednik. Nic dodać i nic ująć.
_________________
Czas to nie droga szybkiego ruchu pomiędzy kołyską a grobem; czas – to miejsce na zaparkowanie pod słońcem – Phil Bosmans
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jacaszkowna
kandydat
kandydat


Dołączył: 16 Paź 2018
Posty: 27

PostWysłany: Wto 16 Paź 2018, 9:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio chyba to coraz bardziej popularne, że mniej się kupuje czystej wódki, a dorzuca się na barku whisky, więcej wina, ta Twoja cytrynówka też wydaje się fajna, choć chyba mocna Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GdzieWeselepl
kandydat
kandydat


Dołączył: 02 Gru 2019
Posty: 40

PostWysłany: Czw 19 Gru 2019, 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo fajny pomysł! Ja zawsze liczyłam 0.5l na osobę. Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group