Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Makijaż a alergia
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Uroda
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
niegapsię
kandydat
kandydat


Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 55
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto 8 Lip 2014, 12:41    Temat postu: Makijaż a alergia Odpowiedz z cytatem

Mam często problemy z alergiami wszelkiego rodzaju.

Swój makijaż oczu musiałam ograniczyć do tuszu i kreski bo cienie nawet renomowanej polskiej firmy inglot która kiedyś nic moim oczom nie przeszkadzała zaczęły mi podrażniać oczy. Generalnie sprawa jest rozwojowa i jest coraz gorzej. Na co dzień mi to nie przeszkadza bo jestem osobą malującą się lekko.

Zastanawiam się jak podejść do sprawy makijażu ślubnego. Są kosmetyki dla alergików ale maja i mniej kolorów i są mniej trwałe możliwe że nie każdy makijażysta z nimi chce pracować. Czy wizażyści mają takie kosmetyki w swoich skarbcach?? Czy lepiej żebym metoda prób i błędów wypróbować co mi nie szkodzi i dać to fachowcowi? Czy w ogóle można komuś nieżuci kosmetyki z którymi ma pracować? A jak już mam kosmetyki i je testuje to mogę umalować się sama tylko koszt tych eksperymentów możne chyba przekroczyć koszt fachowca.

Czy któraś z was ma doświadczenie w tej materii? Jak byście postąpiły w mojej sytuacji.

PS. szukałam podobnego wątku i nie znalazłam przepraszam jeśli dubluję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ZlotaLinia_com
bywalec
bywalec


Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 177
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob 2 Sie 2014, 7:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedyne co przychodzi mi do głowy to oczywiście dermokosmetyki i te naturalne,to samo dotycz makijażu z tym ze to już pytanie do wizażysty czy ma w swoim warsztacie coś takiego, bo samej ciężko będzie Ci go wykonać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
amelkaa
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 837
Skąd: polska

PostWysłany: Czw 2 Paź 2014, 6:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każda kobieta chce podkreślać swoją urodę - stosujemy szminki, podkłady, pudry, cienie do oczu, maskary... Jednak nie wszystkie mogą cieszyć się szerokim wyborem kosmetyków. Tusze, konturówki czy inne produkty przeznaczone do wykonywania makijażu mogą uczulać. Co wtedy pozostaje? Alergicy muszą zadowolić się preparatami hipoalergicznymi. W sklepach dostępne są kosmetyki z serii "AA", przeznaczone dla osób ze skórą wrażliwą i ze skłonnością do alergii skórnych.

Co uczula?

Wrażliwe oczy uczulają najczęściej podkłady, korektory i pudry. Przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na ich zapach - jeśli jest intensywny, tzn. że będzie bardziej uczulał, ponieważ zawiera więcej składników szkodliwych dla naszych oczu. Substancje te w zetknięciu ze skórą uwalniają się i podrażniają spojówki.

W tuszach, cieniach i konturówkach uczulają sztuczne pigmenty:
- kosmetyki o kolorze zielonym - zawierają tlenek chromu,
- cienie fioletowe i różowe - zawierają karmin,
- kosmetyki w kolorze brązowym - ich składnikiem jest zanieczyszczony niklem tlenek żelaza.

Niestety substancje naturalne będące składnikiem kosmetyku mogą również uczulać, np. pigmenty na bazie kalafonii, laka czy pochodne związków węglowych. Uczula także lanolina, którą stosuje się często jako podłoże do produkcji tuszów i cieni.

Wrażliwe oczy i skóra

Łzawienie oczu, wyprysk kontaktowy i opuchlizna to najczęstsze objawy uczulenia na kosmetyki do makijażu. Jeśli zakupimy sobie np. nowy tusz do rzęs i nasze oczy źle na niego zareagują, to najlepiej zrezygnować z jego używania. Nie można liczyć na to, że po pewnym czasie oczy się przyzwyczają do tuszu. Jeśli przy kolejnym zakupie problem się powtórzy, wtedy trzeba się zastanowić nad preparatami hipoalergicznymi - na ich opakowaniach znajduje się informacja, że są przeznaczone dla oczu wrażliwych i dla osób noszących soczewki kontaktowe.

Koniec z ostrym różem...

Niestety osoby ze skłonnością do alergii muszą zrezygnować z ostrych odcieni różu, czerwieni i fioletu, ponieważ powstają z połączenia kilku barwników (zwiększa to ryzyko pojawienia się reakcji alergicznej). Niebezpieczny jest również barwnik zielony. Jakie barwy pozostają? Tusz w kolorze czarnym, brązowym lub ciemnogranatowy. Jeśli chodzi o cienie, to polecane są kolory brązowy lub beżowy. Pigmenty w kosmetykach hipoalergicznych są oczyszczane (tlenek żelaza nie zawiera niklu) lub są zastosowane osłonki, które zmniejszają możliwość podrażnienia. Najważniejsza jest zasada, że im mniejsza liczba składników w hipoalergikach tym lepiej dla nas. Większa liczba substancji to większe prawdopodobieństwo podrażnienia. Kosmetyki hipoalergiczne zawierają również:
- substancje lekko łagodzące podrażnienia - np. wodę termalną lub d-panthenol
- konserwanty - dobrane w taki sposób, by dodatkowo chroniły kosmetyk przed bakteriami, grzybami i pleśnią.

...i połyskiem.

Trzeba unikać kosmetyków zawierających masę perłową, czyli np. cieni błyszczących do powiek. Perłowe opiłki mogą uszkodzić skórę, a nawet spojówki, kiedy dostaną się do oka. Cząsteczki cieni i tuszów hipoalergicznych są jak najbardziej rozdrobnione - mają dokładnie przylegać, nie wpadać od oczu i nie zbijać się.
_________________
"never give up"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
zyta83
kandydat
kandydat


Dołączył: 02 Maj 2015
Posty: 11

PostWysłany: Sob 2 Maj 2015, 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest tak dużo środków hipoalergicznych że na pewno coś się da zrobić
_________________
Zespół muzyczny na wesele Wrocław
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AnkaS
kandydat
kandydat


Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 16

PostWysłany: Sro 8 Lip 2015, 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy jest taka możliwość, żeby do salonu kosmetycznego, który wykonuje makijaż pannie młodej, przynieść własne kosmetyki? Czy spotkałyście się z taką praktyką?
Ostatnio koleżanka, która wychodzi za mąż w sierpniu, testuje Bh Cosmetics zobacz i jest zachwycona nimi. Testy właśnie pod kątem makijażu ślubnego.
I stąd pytanie. Jeśli nie praktykuje się tego w salonach to chyba pozostaje zaproszenie prywatnie wizażystki, która pracuje na takich kosmetykach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marysiasia
kandydat
kandydat


Dołączył: 02 Lis 2015
Posty: 10

PostWysłany: Pon 2 Lis 2015, 10:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AnkaS napisał:
A czy jest taka możliwość, żeby do salonu kosmetycznego, który wykonuje makijaż pannie młodej, przynieść własne kosmetyki? Czy spotkałyście się z taką praktyką?
Ostatnio koleżanka, która wychodzi za mąż w sierpniu, testuje Bh Cosmetics zobacz i jest zachwycona nimi. Testy właśnie pod kątem makijażu ślubnego.
I stąd pytanie. Jeśli nie praktykuje się tego w salonach to chyba pozostaje zaproszenie prywatnie wizażystki, która pracuje na takich kosmetykach.

Myślę, że jest taka możliwość, tylko trzeba upewnić się u danej wizażystki, bo pewnie nie każda się na to zgadza. Mając własne kosmetyki cena makijażu może być też niższa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
playskin
bywalec
bywalec


Dołączył: 06 Lis 2017
Posty: 107

PostWysłany: Pią 15 Gru 2017, 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na pewno jest na to sposób, poszperaj w kosmetykach i ich składzie
Get the facts
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krisiti90
bywalec
bywalec


Dołączył: 02 Lis 2017
Posty: 163

PostWysłany: Pią 29 Gru 2017, 9:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uczulenie na kosmetyki, a dokładniej na niektóre ich składniki jest normalne. Czasami może to nie być nawet uczulenie tylko skóra może źle reagować z niektórymi składnikami. Jednak jak problem jest dosyć spory warto wykonać testy alergiczne. Ja takie wykonywałam, jednak były to testy alergiczne pokarmowe i wszystkiego się dowiedziałam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iza99
początkujący
początkujący


Dołączył: 08 Lip 2017
Posty: 5

PostWysłany: Wto 16 Sty 2018, 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z Was ma uczulenie na kosmetyki do makijażu oczu. Zastanawiam się nad zakupem http://goldenrose.pl/produkty/oczy/eyelinery/precision-liner---tusz-do-kresek-w-pisaku---golden-rose.html. Zależy mi na mocnym podkreśleniem oka i chciałabym zrobić to za pomocą tuszu do kresek. Ktoś zna ten produkt ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monika90
bywalec
bywalec


Dołączył: 03 Lip 2017
Posty: 209

PostWysłany: Pią 19 Sty 2018, 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dlatego ja stosuje kosmetyki hipoalergiczne jak te cienie do oczu - http://alilla.com/ mam pewność że mnie nic nie uczuli nie spowoduje podrażnień
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Uroda Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group