Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Problemy z alkoholem
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze problemy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Coldi
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Sie 2015
Posty: 290

PostWysłany: Pon 20 Mar 2017, 15:45    Temat postu: Problemy z alkoholem Odpowiedz z cytatem

Co zrobić gdy nasz partner ma problemy z alkoholem? Chciałabym założyć z nim rodzinę jednak obawiam się tego, że jeżeli z tym nie skończy to pociągnie nas na dno
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
skoki
początkujący
początkujący


Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1

PostWysłany: Pon 20 Mar 2017, 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie rozmowa i przekonanie partnera do potrzeby leczenia się.
Jeżeli nie wiesz na jaki ośrodek postawić to ja polecałabym Ci ten http://rehab-terapia.pl/galeria/ ośrodek leczenia uzależnień. Mają tam świetnych specalistów z bardzo różnorodnym doświadczeniem dlatego są w stanie pomóc każdemu uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
akoz5
początkujący
początkujący


Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 8

PostWysłany: Sob 26 Maj 2018, 11:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem najważniejsze jest nieprzyznanie się przed samym sobą, że ma się problem i szukanie pomocy. Sama znalazłam dobrego psychologa https://ranking.abczdrowie.pl/ z pomocą koleżanki. Zawsze mam problem, aby mówić o tym czego chce i co myślę, ale spotkania z nią wiele mi pomogły i pokazały.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
katulipan
początkujący
początkujący


Dołączył: 17 Wrz 2018
Posty: 1

PostWysłany: Pon 17 Wrz 2018, 9:11    Temat postu: Re: Uzależnienie Odpowiedz z cytatem

Jeśli partner ma problemy z alkoholem, spróbuj z nim o tym porozmawiać i przekonać go do terapii. Skuteczny Ośrodek Terapii Uzależnień znajduje się w Wiśle - "Arka" -
https://www.alkoholizm-terapia.pl/
Sprawdź. Na pewno pomogą!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kamilka75
bywalec
bywalec


Dołączył: 13 Lut 2018
Posty: 232

PostWysłany: Sob 22 Wrz 2018, 11:13    Temat postu: ALKOHOLIZM Odpowiedz z cytatem

Problem z alkoholem dla mojego taty zaczął się po zmianie pracy. Więcej obowiązków to większy stres , a to przerzucało się na rodzinę. Zaczął pić, by móc zapomnieć, odpocząć. Jednak my nie czekaliśmy. Po którymś incydencie zadzwoniliśmy do szefa, wzięliśmy urlop i zapisaliśmy tatę na odwyk w ośrodku Szansa na Wolność . Teraz się leczy, ale widzę, że doświadczenie terapeutów pomaga mu wyjść z okowów nałogu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
elabarbara
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Lut 2017
Posty: 251

PostWysłany: Wto 16 Paź 2018, 7:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Terapia alkoholowa jest wynikiem podjęcia bardzo trudnej decyzji o leczeniu. Kto z nas poszedłby do lekarza kompletnie nie wierząc, że ma z czymś problem? Tak jest w przypadku alkoholików - uważają, że nie są chorzy, dlatego piją i się nie leczą. Alkoholizm to choroba więc trzeba ją leczyć...i warto wtedy wybrać się na leczenie do ośrodka terapii Tratwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karamba
kandydat
kandydat


Dołączył: 08 Wrz 2015
Posty: 29

PostWysłany: Wto 23 Paź 2018, 8:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wypada mi się zgodzić z tym, że na początku najważniejsze jest podjęcie samej decyzji o leczeniu. Jeśli już chcemy się podjąć terapii to warto skierować swoje kroki do dobrego ośrodka, np. takim jest według mnie Oaza. Niosą tam pomoc nie tylko w przypadku alkoholizmu, ale również lekomanii czy hazardu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Frania25
maniak
maniak


Dołączył: 25 Sie 2018
Posty: 1297

PostWysłany: Pon 13 Maj 2019, 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli masz problemy z alkoholem to polecam Ci sie zainteresować miejscem jakim jest Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Dzięki któremu naprawdę wielu ludzi codziennie zyskuje pomoc w radzeniu sobie z nałogiem. Na pewno warto się będzie zainteresować tą możliwością jak najszybciej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Papryczkaa
bywalec
bywalec


Dołączył: 13 Mar 2019
Posty: 164

PostWysłany: Pon 3 Cze 2019, 12:30    Temat postu: Re: Problemy z alkoholem Odpowiedz z cytatem

Coldi napisał:
Co zrobić gdy nasz partner ma problemy z alkoholem? Chciałabym założyć z nim rodzinę jednak obawiam się tego, że jeżeli z tym nie skończy to pociągnie nas na dno


Niestety ale bardzo często alkoholik tłumaczy sobie, ze nic mu nie jest, że nie ma problemu oraz że pewnie wiekszość otoczenia wyolbrzymia jego problem. Musisz go przekonać, ze powinien wybrać się na terapie bo inaczej Wasze małżenstwo będzie na tym cierpiało. Nie licz na zrozumienie, kiedy zaczynacie dyskutować o tym, że on coś powinien zrobić ze swoim piciem, a już szczególnie kiedy sugerujesz leczenie. Czasami osoba uzależniona musi upaść na samo dno aby móc się przełamać.

Jeśli jednak uda Ci się go namówić, polecam terapię u psychologa. Samodzielnie trudno jest rzucić nałóg, a psycholog zaproponuje wiele skutecznych rozwiązań
http://strefamysli.pl/terapia-uzaleznien/

Bardzo dobra terapia uzależnień prowadzona jest w Strefie myśli w Warszawie.
_________________
Przyszła panna młoda uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
riczard
kandydat
kandydat


Dołączył: 16 Paź 2018
Posty: 10

PostWysłany: Wto 2 Lip 2019, 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skuteczna psychoterapia. Ludzie nie zdają sobie sprawy jak krzywdzą dzieci pijąc alkohol. Dramat
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze problemy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group