Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Problemy z alkoholem
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze problemy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Coldi
gaduła
gaduła


Joined: 27 Aug 2015
Posts: 290

PostPosted: Mon 20 Mar 2017, 15:45    Post subject: Problemy z alkoholem Reply with quote

Co zrobić gdy nasz partner ma problemy z alkoholem? Chciałabym założyć z nim rodzinę jednak obawiam się tego, że jeżeli z tym nie skończy to pociągnie nas na dno
Back to top
View user's profile Send private message
skoki
początkujący
początkujący


Joined: 20 Mar 2017
Posts: 1

PostPosted: Mon 20 Mar 2017, 15:52    Post subject: Reply with quote

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie rozmowa i przekonanie partnera do potrzeby leczenia się.
Jeżeli nie wiesz na jaki ośrodek postawić to ja polecałabym Ci ten http://rehab-terapia.pl/galeria/ ośrodek leczenia uzależnień. Mają tam świetnych specalistów z bardzo różnorodnym doświadczeniem dlatego są w stanie pomóc każdemu uśmiech
Back to top
View user's profile Send private message
akoz5
początkujący
początkujący


Joined: 26 May 2018
Posts: 8

PostPosted: Sat 26 May 2018, 11:59    Post subject: Reply with quote

Moim zdaniem najważniejsze jest nieprzyznanie się przed samym sobą, że ma się problem i szukanie pomocy. Sama znalazłam dobrego psychologa https://ranking.abczdrowie.pl/ z pomocą koleżanki. Zawsze mam problem, aby mówić o tym czego chce i co myślę, ale spotkania z nią wiele mi pomogły i pokazały.
Back to top
View user's profile Send private message
katulipan
początkujący
początkujący


Joined: 17 Sep 2018
Posts: 1

PostPosted: Mon 17 Sep 2018, 9:11    Post subject: Re: Uzależnienie Reply with quote

Jeśli partner ma problemy z alkoholem, spróbuj z nim o tym porozmawiać i przekonać go do terapii. Skuteczny Ośrodek Terapii Uzależnień znajduje się w Wiśle - "Arka" -
https://www.alkoholizm-terapia.pl/
Sprawdź. Na pewno pomogą!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Kamilka75
bywalec
bywalec


Joined: 13 Feb 2018
Posts: 232

PostPosted: Sat 22 Sep 2018, 11:13    Post subject: ALKOHOLIZM Reply with quote

Problem z alkoholem dla mojego taty zaczął się po zmianie pracy. Więcej obowiązków to większy stres , a to przerzucało się na rodzinę. Zaczął pić, by móc zapomnieć, odpocząć. Jednak my nie czekaliśmy. Po którymś incydencie zadzwoniliśmy do szefa, wzięliśmy urlop i zapisaliśmy tatę na odwyk w ośrodku Szansa na Wolność . Teraz się leczy, ale widzę, że doświadczenie terapeutów pomaga mu wyjść z okowów nałogu.
Back to top
View user's profile Send private message
elabarbara
gaduła
gaduła


Joined: 27 Feb 2017
Posts: 251

PostPosted: Tue 16 Oct 2018, 7:36    Post subject: Reply with quote

Terapia alkoholowa jest wynikiem podjęcia bardzo trudnej decyzji o leczeniu. Kto z nas poszedłby do lekarza kompletnie nie wierząc, że ma z czymś problem? Tak jest w przypadku alkoholików - uważają, że nie są chorzy, dlatego piją i się nie leczą. Alkoholizm to choroba więc trzeba ją leczyć...i warto wtedy wybrać się na leczenie do ośrodka terapii Tratwa.
Back to top
View user's profile Send private message
Karamba
kandydat
kandydat


Joined: 08 Sep 2015
Posts: 29

PostPosted: Tue 23 Oct 2018, 8:41    Post subject: Reply with quote

Wypada mi się zgodzić z tym, że na początku najważniejsze jest podjęcie samej decyzji o leczeniu. Jeśli już chcemy się podjąć terapii to warto skierować swoje kroki do dobrego ośrodka, np. takim jest według mnie Oaza. Niosą tam pomoc nie tylko w przypadku alkoholizmu, ale również lekomanii czy hazardu.
Back to top
View user's profile Send private message
Frania25
maniak
maniak


Joined: 25 Aug 2018
Posts: 1298

PostPosted: Mon 13 May 2019, 19:01    Post subject: Reply with quote

Jeżeli masz problemy z alkoholem to polecam Ci sie zainteresować miejscem jakim jest Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Dzięki któremu naprawdę wielu ludzi codziennie zyskuje pomoc w radzeniu sobie z nałogiem. Na pewno warto się będzie zainteresować tą możliwością jak najszybciej.
Back to top
View user's profile Send private message
Papryczkaa
bywalec
bywalec


Joined: 13 Mar 2019
Posts: 164

PostPosted: Mon 3 Jun 2019, 12:30    Post subject: Re: Problemy z alkoholem Reply with quote

Coldi wrote:
Co zrobić gdy nasz partner ma problemy z alkoholem? Chciałabym założyć z nim rodzinę jednak obawiam się tego, że jeżeli z tym nie skończy to pociągnie nas na dno


Niestety ale bardzo często alkoholik tłumaczy sobie, ze nic mu nie jest, że nie ma problemu oraz że pewnie wiekszość otoczenia wyolbrzymia jego problem. Musisz go przekonać, ze powinien wybrać się na terapie bo inaczej Wasze małżenstwo będzie na tym cierpiało. Nie licz na zrozumienie, kiedy zaczynacie dyskutować o tym, że on coś powinien zrobić ze swoim piciem, a już szczególnie kiedy sugerujesz leczenie. Czasami osoba uzależniona musi upaść na samo dno aby móc się przełamać.

Jeśli jednak uda Ci się go namówić, polecam terapię u psychologa. Samodzielnie trudno jest rzucić nałóg, a psycholog zaproponuje wiele skutecznych rozwiązań
http://strefamysli.pl/terapia-uzaleznien/

Bardzo dobra terapia uzależnień prowadzona jest w Strefie myśli w Warszawie.
_________________
Przyszła panna młoda uśmiech
Back to top
View user's profile Send private message
riczard
kandydat
kandydat


Joined: 16 Oct 2018
Posts: 10

PostPosted: Tue 2 Jul 2019, 13:44    Post subject: Reply with quote

Skuteczna psychoterapia. Ludzie nie zdają sobie sprawy jak krzywdzą dzieci pijąc alkohol. Dramat
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze problemy All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 1 of 8

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group