Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Kwota na prezent - pomoc
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciej88
początkujący
początkujący


Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1

PostWysłany: Czw 8 Kwi 2010, 11:42    Temat postu: Kwota na prezent - pomoc Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich,

za jakiś czas będzie ślub na który jestem zaproszona. Będzie on w Warszawie, a ja jestem matką chrzestną pani młodej. Tutaj pojawia się pytanie jaka kwota będzie odpowiednia na prezent, mając na uwadze fakt, iż jestem matką chrzestną, a ślub będzie w Warszawie.

Pozdrawiam uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Czw 8 Kwi 2010, 14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeważnie to rodzice chrzestni dają gdzieś 1000zł(na dwa dni) gdzieś 500/800zł za jeden dzień. Ale pochodzę z terenu wiejskiego i tutaj panuje taka tradycja i nie wielkie możliwości finansowe. A jak jest w Warszawie to nie wiem,więc może doradzą osoby w niej mieszkające uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw 8 Kwi 2010, 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To wszystko zależy od tego ile zarabiają chrzestni. Na nasz ślub od chrzestnych dostaliśmy 1500-2000 zł.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Czw 8 Kwi 2010, 18:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy miejsce ślubu ma aż takie znaczenie?
czy jeśli ktoś mieszkałby w Suwałkach, to automatycznie dostałby mniej od chrzestnych, niż gdyby mieszkał w Warszawie? a może ja nie wiem o pewnych zasadach w tym temacie? uśmiech

Tak sobie myślę, że z jednej strony od chrzestnych oczekuje się więcej, niż od innych cioć czy wujków. Z drugiej strony, każdy daje tyle, na ile go stać. Zatem może trzeba sobie zrobić pewne kalkulacje domowego budżetu i postawić maksymalną kwotę, jaką jesteśmy w stanie dać - jako chrzestni uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Czw 8 Kwi 2010, 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maciej88 jest matką chrzestną Shocked - intrygujące oczko

ale nie zebym sie czepiala - wracajac do tematu - kazdy da ile moze. Moja mama dała 2000zł chrześnicy w prezencie slubnym. Ale było nas "pod nim" 5 osob.. wiec nie wyszlo jakos ogromnie duzo choc i tak wiecej na glowe niz przecietnie sie daje.
Tesciowa dała 1000zł na 4 osoby. Bo tyle miała i juz.

Kazdy da tyle ile moze. Jesli chcesz odkladac pieniazki, to mysle ze na warszawe przyzwoicie byloby dac przynajmniej 1000-1500zł.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Czw 8 Kwi 2010, 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja myślę dokładnie tak jak dziewczyny... wypada dać chrzestnej więcej niż innemu gościowi weselnemu..
jednak nie na zasadzie postaw się a zastaw się. każdy powinien robić to wg.uznania i przedewszystkim możliwości finansowych. a nawet jeśli nie ma dużych możliwości ,to zaproponować może jakąś pomoc,doradzić coś..podpytać, u mojej znajomej np.rodzinka piekła sama ciasta (bo się tato cukiernik uparł ) i chrzesna też upiekła ze 3 placki.. koszta nie takie wielkie..a bardzo miły gest z jej strony uśmiech

moja chrzesna już teraz zaproponowała,że jeden pokój będziemy mieli u niej do dyspozycji dla rodzinki na parę dni uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eliza
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 163
Skąd: 51°47'N 19°28'E

PostWysłany: Czw 8 Kwi 2010, 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dać trzeba tyle ile można odnośnie swoich zarobków uśmiech

wiadomo że jak ktoś nie ma pieniędzy to nie da 2000zł
młodzi na pewno to zrozumieją przeciez uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Czw 8 Kwi 2010, 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w ogólnie nie lubię stawiania sprawy: "chrzestnym wypada dać 1000 zł". Niby dlaczego? Większość Polaków ma małe zarobki, trudno żeby odmawiali sobie od ust niemalże, żeby młodzi wydali na swoje przyjemności. Ślub to nie jest zbijanie interesu. Myślę, że dać młodej parze 500 zł to już dużo. Potem trudno się dziwić gościom, którzy z powodów finansowych odmawiają przyjścia na wesele. Wolą nie przyjść niż dać prezent poniżej oczekiwań Rolling Eyes

Uważam, że powinno się dać tyle na ile nas stać. Odkładać na prezent, ale nie odmawiać sobie wszystkiego. Trzeba wziąć również po uwagę stosunki z chrześniakiem. Jeżeli dorosła córka/syn chrzestny nie utrzymuje z rodzicem chrzestnym bliskich kontaktów to trudno potem od niego oczekiwać kwoty rzędu 1500-2000 zł Confused
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Czw 8 Kwi 2010, 23:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to juz inna kwestia Juliette, czy chrzestni maja kontakt z chrzesniakami czy nie. Ja mysle, ze skoro o slubie informuje sie zwykle tak bliskie osoby duzo wczesniej niz w momencie rozdawania zaproszen, to mozna spokojnie odlozyc pieniadze na prezent. Nic sie raczej nie dzieje z dnia na dzien by ktos mial sobie od ust odejmowac. A jesli ludzie faktycznie nie mają pieniedzy to mogą kupic symboliczny prezent i wyjasnic to mlodej parze. Bo nikt nie oczekuje kokosow, jednak maciej88 pytał ile wypada dac, tj co my sądzimy. Pewnie gdyby mial dołęk finansowy to by to zaznaczył...a tak to rozpatrujemy "srednią"..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
..::Nati::..
maniak
maniak


Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 1030

PostWysłany: Pią 9 Kwi 2010, 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja słyszałam,że należyć dać przynajmniej tyle ile mniej więcej kosztuje tzw"talerzyk" tzn jezeli idą dwie osoby,a Młoda Para płaciła 200zł od osoby,to wypadałoby żeby te dwie osoby przyniosły 400zł,wydaje mi się,że to rozsądne,ale wiadomo każdy ma inna sytuacje finansową.

Ja tam nie nastawiam się na dużo prezentów czy kase,ile przyniosa to bedzie dobrze,ślub biore dla siebie!! Razz i nie zamierzam kalkulować to tylko dodatek.Najgorzej jak PM właśnie zaczyna kalkulować za duzo nad tym się zastanawiać,wtedy to może mieć rozczarowanie,a ja wole być jesli już to mile zaskoczona oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group